901

Odp: Ciągle pada

a ja dzis widziałem jak chłop 330 orał. tzn u mnie susza

Rolnik z powołania:-)

902

Odp: Ciągle pada

JA dziś straciłem pół dnia na poszukiwania starej zasypanej przez poprzedniego właściciela studzienki koło domu.  Jej oczyszczenie mogło by rozwiązać problem wody w piwnicy.
Andrzeju ja pompuje co dziennie po jakieś 200-300 litrów. Z jednej strony domu jest studnia 3m głęboka tam pompa włącza się co 15 min by utrzymać lustro poniżej 2m. Dzięki temu w ciągu doby mam 0,3m3 wody w piwnicy a nie 4-5m3 jak to bywało dawno temu zanim tata nie wpadł na taki pomysł.  Jutro będziemy wiercić fi 50cm  z drugiej strony domu.

903

Odp: Ciągle pada

A ja już przestałem walczyć z wodą i na działce prawie 1 ha mam jak na poligonie albo i jeszcze gorzej ..........
Koleiny na dojeździe do pryzmy kukurydzy są tak duże że już od dwóch tygodni nie muszę kierować ładowarką bo i tak nie ma szans nigdzie wyjechać.......
Tak obiektywnie patrząc to mam automatyczne kierowanie smile

904

Odp: Ciągle pada

ja tez mam w koło poligon, łacznie z podwórkiem gdzie mam maszyny.

mdw

905

Odp: Ciągle pada

u mnie nie tak tragicznie z opapdami ale kto nie dal rady z kukurydza to do maja chyba nie wjedzie przy tych pogodach.Dużo jeszcze stoi nie ruszonej nawet chociaż w Mikstacie 30.12 ktoś próbował kosić ale w pogotowiu czekał ciągnik w razie wpadki ale czy im sie udalo nie jestem w stanie powiedziec

906

Odp: Ciągle pada

W dwóch gospodarstwach w sąsiedniej wiosce pryzmy qq stoją w wodzie.

907

Odp: Ciągle pada

u mnie ogolnie nie ma tragedii chociaz zostal mi hektar do zaorania ale nie ma szans wyjechac bo zostane tam do wiosny smile

908

Odp: Ciągle pada

Ja na podwórku mam już błoto o konsystencji kisielu ,droga dojazdowa na plac z pryzmami i słomą taka ,że 40-stka chyba niedługo mi się zawiesi na moście a zasypać nie bardzo jest jak bo piach się rozjeżdża i wypłukuje muszę przywieźć żużlu.  Plac koło pryzm ,i płyty obornikowej to już nawet nie mówię jak wygląda... Jest źle a koło 19 znów zaczęło popadywać...

909

Odp: Ciągle pada

Jutro ma lać i wiać...

910

Odp: Ciągle pada

U mnie 2h kukurydzy w wodzie a daf topi się za budynkami na placu utwardzonym 30cm warstwą szlaki u somsiada dojazd do pryzm z kiszonka błoto po j...ja:lol:

911

Odp: Ciągle pada

Krzysiek napisał/a:

Jutro ma lać i wiać...

Pamiętajcie, najgorszy jest wiatr ! Bo kiedy jest zimno, a nie ma wiatru to jest ciepło.

gg 5118068

912

Odp: Ciągle pada

zorak napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

Jutro ma lać i wiać...

Pamiętajcie, najgorszy jest wiatr ! Bo kiedy jest zimno, a nie ma wiatru to jest ciepło.

Mądrego dobrze posłuchać ...

913

Odp: Ciągle pada

Oddam wodę za wiatr i zimno !

914

Odp: Ciągle pada

Rozmowa dwóch prostytutek: - Co tam u ciebie? Jak dziś interes? - A świetnie. Sami bogaci dziś się trafiają. Płacą jak marzenie. A u ciebie? - Eee. Był dziś tylko jeden rolnik. Najpierw narzekał, że za sucho. Potem, że za mokro. A na końcu domagał się jeszcze dopłaty.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

915

Odp: Ciągle pada

Krzysiek napisał/a:
zorak napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

Jutro ma lać i wiać...

Pamiętajcie, najgorszy jest wiatr ! Bo kiedy jest zimno, a nie ma wiatru to jest ciepło.

Mądrego dobrze posłuchać ...

A jak jest ciepło i do tego wiatr to jest zimno

E 516 na części
Telefon 695 076 269

916

Odp: Ciągle pada

W tym roku jeszcze nie padało w sumie to już tydzień bez większego deszczu ale dziś nadrabia. Mleczarka znowu na lince przejedzie po mleko. Trzeba usiąść i na jutro line "zaszplajsować" bo się ostatnio porwała.

917

Odp: Ciągle pada

Ręce opadają.  Woda w każdym zagłębieniu. Do tej pory ojciec w piwnicy przelewał wodę z podłogi do beczki i z tej pompą. Dziś postawił pompę na podłodze i pociągnęła. Nie ma sensu robienia na cacy bo zaraz i tak bedzie pływać.
Wczoraj osuszyłem studzienkę z włącznikiem ciśnieniowym  pompy głębinowej  w sumie piewszy raz od kiedy ją mam. Dziś rano wszystko pod wodą prawie równo z gruntem kable włącznik... dobrze że miałem przeczucie i na noc wyłączyłem prąd.
MAsakra. Na niedziele przepowiadają przymrozki...
W rowach wody ponad rury od przepustów.

918

Odp: Ciągle pada

https://www.youtube.com/watch?v=IObeVhCudXk

proroctwo smile

919

Odp: Ciągle pada

Dlatego ja wypompowuje tylko parę centymetrów dziennie żeby nie odwadniać okolicy piwnicą, gdy woda porobi sobie jeszcze lepsze kanaliki to tak się dzieje.

920

Odp: Ciągle pada

Tylko u nas są malutkie kanaliki w 40 cm od podłogi. Najpierw się robi mokra ściana nie podłoga sad