921

Odp: Ciągle pada

Chodziło mi o kanaliki w ziemi, przez beton znajdzie sobie drogę. Pomyśleć że 1/4 Holandii to depresja :hmmm:

922 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2018-01-05 21:09:19)

Odp: Ciągle pada

jak 1/4 kraju mają depresje to nie dziwne że się zielone na poprawę humoru legalne maja big_smile:D


u mnie 2 piwnice i obie suche to zasługa wody szklanej- szkła wodnego czy jak by tam nazwał
a kanał w garażu gdzie nie było stosowane zalany na wysokość górnej krawędzi filcu w standardowym obuwiu roboczym rozmiar 45. Z 5 cm opadło w ciągu ostatnich 2 tygodni ale znów się podnosi.

923

Odp: Ciągle pada

wątpie żeby to woda szklana pomogła, chyba coś innego...

mdw

924

Odp: Ciągle pada

ojciec mówił że nie stosowali nic innego i nie ma nawet izolacji pionowych (poziome są) tylko że leli tego sporo do betonu przed ułożeniem a nie jak niektóry butelkę na całą piwnicę lub pedzelkiem po wierzchu

925

Odp: Ciągle pada

No to wodne szkło niby dobre. Jeden gościu robił wanny do gnojowicy pod rusztami w tuczarni to tylko właśnie wodne szkło i daje rade. Co do Holandii to wystarczy popatrzeć na ich rowy i kanały. Nic dodać nic ująć...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

926

Odp: Ciągle pada

Ja bym miał problem z piwnicą gdybym nadal mieszkał w starym domu, bo był w niej piec c.o. hydrofor nadal tam jest, pompa kilka lat temu została ustawiona też wyżej na bloczkach i pracuje. Kuzyn 250 m dalej nie korzysta z c.o. też ma zalaną piwnicę.

927

Odp: Ciągle pada

Jak tak czytam to mówicie o innym świecie ,,, ja przedwczoraj talerzowałem gorczycę to nawet  koła się nie oblepiły , a w rowie jest max 5cm wody

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

928 Ostatnio edytowany przez androl (2018-01-06 11:40:07)

Odp: Ciągle pada

http://i66.tinypic.com/2ldg6rm.jpg

Wojtas nie no my mamy fajniej, jeszcze róża między tujami kwitnie.
W głębi widoczny dom kuzyna który ma zalaną piwnicę.

929

Odp: Ciągle pada

wojtas napisał/a:

Jak tak czytam to mówicie o innym świecie ,,, ja przedwczoraj talerzowałem gorczycę to nawet  koła się nie oblepiły , a w rowie jest max 5cm wody

Dokładnie można w polu robić jak na wiosne

930

Odp: Ciągle pada

Ja gdzie się daje kopię rowki i spuszczam wodę, czeka mnie czyszczenie przepustu pod drogą na lokalnej rzeczce bo odpływ z drenacji jest cały czas zalany bo woda jest spiętrzona. Przy stertach błoto jakiego nigdy nie miałem. Zostało z 1ha zaorać na zimę ale teraz zapowidają mróz to myślę że pójdzie. Dzisiaj w nocy padało, poprzedniej też ale nie wiem ile, bo schowałem deszczomierz.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

931

Odp: Ciągle pada

U mnie też wiosna ,żurawie nie odleciały ,kwiatki w ogródku kwitną ,tylko kurde coś mokra ta wiosna ,co prawda na polach wody trochę mniej niż u Androla ale nawet w butach wejść ciężko.

932 Ostatnio edytowany przez androl (2018-01-06 14:36:07)

Odp: Ciągle pada

W lewym górnym rogu zdjęcia widać świerki, po ich lewej stronie stoi 14 ha qq którą musiał odpuścić  lexion 770 tt.
Natomiast taki jasny pasek u góry na tle lasu to qq kolegów Pawła21990

933

Odp: Ciągle pada

Poczekają jeszcze wink

934

Odp: Ciągle pada

u mnie tez wiosna, byłem dzisiaj w dzisiaj w szklarskiej i w karpaczu to snieg tylko w jakuszycach  i na sniezce

mdw

935

Odp: Ciągle pada

jak tam u was?
Na posesji jeden świerk połamany i gąsiory blaszane odleciały ... Chyba wiosna idzie big_smile

936

Odp: Ciągle pada

Wiało niemożliwe ale całe szczęście bez strat. Za to wichura która przeszła przed wczoraj wczesnym rankiem narobiła trochę biedy , w sąsiedniej gminie kilkanaście budynków uszkodzonych... Plus jest taki, że ten wiatr fajnie obsuszył błoto , na polach też już coraz lepiej , jeśli nie będzie znów ulew to po niedzieli planuje zasiać owies

937

Odp: Ciągle pada

U mnie  leży jeden świerk i trochę gałęzi.

938

Odp: Ciągle pada

U mnie prześwity na stodole się porobily

939 Ostatnio edytowany przez androl (2022-02-20 10:24:53)

Odp: Ciągle pada

U mnie radar pokazywał 55 km/h w podmuchach gdy nadchodziły chmury był dużo większy. Jednak nie był taki, jak co kilka lat przychodzi latem. Kuzynowi 300 m dalej, widzę z okna że jeden arkusz trapezówki od szczytu na stodole wywinął.
Fotowoltaika pierwszy test wytrzymała, aczkolwiek jest już ubezpieczona.

940

Odp: Ciągle pada

Ile spadło tego deszczu w nocy ?. Deszczomierz przechylił się w rzadkim gruncie i ulewało się z niego.