81

Odp: Ciągle pada

ewentualnie " Ciągle gorąco"

82

Odp: Ciągle pada

Jak to w Polsce, zawsze źle, padało było źle, świeci słońce jest źle smile

83

Odp: Ciągle pada

Polaka natura jak nie ponarzeka to żle się czuje

84

Odp: Ciągle pada

Unas dzisiaj ok godziny 14 była taka burza że jeszcze czegoś takiego to nie widziałem jak żyje zrobiło się tak ciemno jak w nocy była taka ulewa i wiał wiatr i na dodatek grad wielkości wiśni

85

Odp: Ciągle pada

no u nas jakies 3 lata temu na podworzu ukrecilo okolo 25 letnia lipe, korzenie zostaly rowno przy ziemi a reszta legla,snopki z przyczep spadaly jak niewiem

86

Odp: Ciągle pada

Nie przesadzaj z tym gorącem, nie myśl o tym ile jest stopni to będzie ok

Rolnik z powołania:-)

87

Odp: Ciągle pada

Andrew89 jak twój łubin? jaki jest wysoki? kwitnie już? u mnie bida niski jest.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

88

Odp: Ciągle pada

byłem dzisiaj podejrzeć go ... nie wygląda to najlepiej - tam gdzie było zbyt mokro nie zawiązały sie brodawki hmm i biduje teraz  , jeszcze nie kwitnie bo póżno siałem , ten co ma brodawki ma z 30 cm a ten bez niecałe 20 . Kolega z okolicy Olesna to ma podobny tylko że kwitnie bo siał koncem marca , ja jakoś w 2 tyg kwietnia .... Jaką msz odmiane ? ja mam mistera, długo siejesz juz łubin  ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

89 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-06-14 22:50:45)

Odp: Ciągle pada

też mam mistera, sieje łubin drugi rok w pierwszym było wspaniale w tym poracha, jest bardzo niski, kwitnie, siałem 22 marca lecz z uwagi na zachwaszczenie musiałem polecieć mistralem i trochę dobiło to roślinę. w zeszłym roku łubin miał gdzieś 1,2m teraz ma 30cm. lece właśnie na grzyba. ratuję co jeszcze mogę. w miejsca gdzie podmokłe tam słabsze rośliny wyzdychały, tam gdzie glina też. jest taka mijanka. na glinie z opóźnieniem dojrzeje.
jeżeli on już więcej nie urośnie chyba będą musiał stół skołować bo będzie problem ze zbiorem, szok.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

90

Odp: Ciągle pada

z chwastami to ja przegrałem w tym roku hmm nie dało mi zadziałać na początku a później to środków na łubin nkt nie miał a co gorsza nawet nie znał, możesz podać jakie i kiedy można stosować ? ja wiem tylko o afalonie dyspersyjnym i chyba kemiron czy cuś takiego ( jeden ze środków co w burakach stosuje)

co do zbiorów to na pewno dysykacja będzie potrzebna , musze jeszcze zakupic sito hmm a Ty jakie masz sito ?

spróbuje swojego jeszcze teraz ekosolem podratować .... może to pomoże

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

91

Odp: Ciągle pada

u mnie jeszcze nie kwitnie ale jest dosyć ładny ja mam odmianę wąskolistna barona

92 Ostatnio edytowany przez Pajej (2010-06-15 21:15:32)

Odp: Ciągle pada

U mnie kwitnie i wąskolistny i żółty a co będzie to zobaczymy po zbiorach

Ale wczoraj posiałem grykę sukces:D

Rolnik z powołania:-)

93

Odp: Ciągle pada

kolega wczoraj dopiero posiał kukurydze:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

94

Odp: Ciągle pada

ja parę dni temu skończyłem pomagać przy siewie kukurydzy i po 3 dniach wyszła! co do łubinu, miałem Cię też zapytać czym pryskasz, a Wy chłopaki czym pryskaliście? ja najpierw afalonem(linurex) z roundupem ale przez deszcze spóźniłem się i musiałem na części zrezygnować z roundupa bo już wychodził lubin. poprawka była mistralem gdy rośłiny miały 15 dawka między 200 a 300g ja dałem 275g w zeszłym roku dałem 300 w tej samej fazie i były mniejsze straty niż w tym roku. lepiej mniej ewentualnie poprawka...hm teraz to mądry jestem. Uwaga nie stosować mistrala w wąskolistnym(graf) robiłem próby i wąskolistny jest zbyt delikatny. ja też będę desykował nie ujade inaczej kombajnem, nie ma szans. mam bizona i sitka przestawiam. Pajej daj zdjęcię wschodzącej gryki wstyd się przyznać ale nigdy na oczy nie widziałem..."Gdzie gryka jak snieg biała..."

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

95 Ostatnio edytowany przez draqon22 (2010-06-15 23:20:57)

Odp: Ciągle pada

Sąsiad  sieje  kukurydzę  od  chyba  dwudziestu  lat  big_smile.  Ma  kurniki  i  potrzebuje  karmy  dla  kurczaków smile.  Ziarno  kukurydzy  ma  dużo  białka ,  więcej   niż  pszenica  smile.  jest  specjalistą  w  uprawianiu  kukurydzy cool ,  jego  kukurydza  już  sięga  mi  ponad  kolana .  To  flagowa  plantacja  w  całym  rejinie  bo  nigdzie  obok  takiej  nie  widziałem

96

Odp: Ciągle pada

ja gryke znajomemu pszczelarzowi siałem 2 tyg temu , teraz ma już dwa listki. a co do siania to dzisiaj dopiero posiałem 3.5 ha konopii o 22:00 do domu wróciłem ...........

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

97 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-06-16 08:22:54)

Odp: Ciągle pada

K O N O P I hheehe to już wiem skąd była kasa na 514 wink hehehee i to 3,5ha !
wstawcie chłopaki fotki tych niecodziennych upraw proszę

w zeszłym roku stosowałem też posiewnie metamitron na łubin na świeżo uprawioną glebę dawka jak na buraki. kolega pryskał na groch desmedifan/fenmedifan (najprostrzy betanal) i ładnie wyczyścił z chwastów trzeba by w doniczce chociaż próby zrobić w tym roku.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

98

Odp: Ciągle pada

Ja łubin waskolistny odmiana Graf pryskałem po siewie( na drugi dzień )  1 litr Afalon + 3 litry Stomp.Pole po życie a wcześniej kilku letni ugór , Pole czyste ,łubin bardzo ładny zaczyna kwitnąć .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

99

Odp: Ciągle pada

Ją też nam gryke na już ok 10 cm ale była siana po 10 mają na lubin to nic nie stosuje bo mamy w ekologi najgorzej to jest przy koszeniu i jak jest nierówno dojrzały wtedy bizon ma ciężko

100 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2010-06-18 18:34:56)

Odp: Ciągle pada

hehe dlatego Fenol siałem, je w nocy big_smile hehe
a oto wschodząca gryka :http://www.fotoload.pl/123aa24/c77fca24c86d72da82e7a64ab55dc8d410877_min.jpg

i konopie z zeszłego roku - na zdjęciu mają dop miesiąc :http://www.fotoload.pl/123aa24/fe74ac6d63591434704408e634e87f3019868_min.jpg

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38