21

Odp: odpalenie silnika po zimie

panowie ja mam taki problem z moim silnikiem wszystko bylo w zeszlym roku ok postawilem kombajn pod wiate i w tym rokuchce go odpalic a on nic nie moge go odpowietrzyc co pompuje pompkom to z tej pierwszej srubki na pompie idzie powietrze napompuje znowu jest ok i za ktoryms pompnieciem pompki slychac jak by gdzies paliwo przechodzilo taki dzwiek jak juz sie przelewa cisnienie wszedzie i na tej srubce do odpowietrzania znow powietrze jest i tak w kolo silnik kreci dymek pokazuje ale odpalic nie chce raz lapie ze juz by chcial a raz to w ogóle nic pomocy panowie

Fortschritt zt 423 a razy 2

22

Odp: odpalenie silnika po zimie

Odkręć odstojnik na pompie może syfy są , ewentualnie zaworek się podwiesił albo jaki syf się dostał , w każdym razie zacznij od pompki zasilającej.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

23

Odp: odpalenie silnika po zimie

odstojnik czysty zamienie jeszcze dzis cala pompke zasilajacom i dam znac czy cos pomoglo bo mam jedna rezerwowom

Fortschritt zt 423 a razy 2

24

Odp: odpalenie silnika po zimie

Odkręć dekielek na pompie i zobacz czy listwa na sekcjach nie stanęła, ewentualnie ruszaj dżwignią od gazu i słuchaj czy przy dodawaniu gazu słychać takie jakby puknięcie , jak słychac to listwa ok jak nie to odkręcaj.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

25

Odp: odpalenie silnika po zimie

też stawiał bym na listwę w pompie... pompka zasilająca od stania sie nie popsuje. a listwa lubi się zaciąć przy długich przerwach w pracy...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

26

Odp: odpalenie silnika po zimie

to tak listwa chodzi czesto tak mialem ze ta listwa sie zacinala pompka zasilajaca wymieniona i nic dalej lapie gdzies powietrze w momecie gdy przelewa sie nadmiar w pompie gdzie to powietrze moze jeszcze lapac wszystkie weze wymienione podkladki tez co to moze byc jeszcze przeciez w zeszlym roku normalnie chodzil nic sie nie dzialo

Fortschritt zt 423 a razy 2

27

Odp: odpalenie silnika po zimie

Weź baniaczek z ropą, kawałek wężyka, wepnij się w miejsce gdzie przykręcasz wężyk co idzie ze zbiornika. baniak postaw wyżej niż jest silnik (na zbiornik zbożowy), przepompuj ręczną pompką i spróbuj odpalić. jak złapie poobserwuj gdzie pojawia się ropa. jak nie to odkręć jeszcze przewody wtryskowe i zerknij czy aby pompa paliwo podaje...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

28

Odp: odpalenie silnika po zimie

problem rozwiazany panowie wine mial zaworek przelewowy caly czas przepuszczal paliwo i ciagnol powietrze wymienilem na inny i pali

Fortschritt zt 423 a razy 2

29 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2012-08-05 23:29:24)

Odp: odpalenie silnika po zimie

Te zaworki często nawalają, zwłaszcza w kombajnach po zimowych przestojach, a najgorsze jest to, że czasami nawet i nowe są niesprawne hmm

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

30

Odp: odpalenie silnika po zimie

Panowie mam taki problem, moja e514 ciężko pali, aby zapalił silnik musi zrobić z 6 obrotów i po pierwszym obrocie leci mało dymu(myślałem ze schodzi paliwo założyłem zaworek zwrotny i nic) ale gdy już zapali to za każdym kolejnym razem pali od strzała, nie wiem co jest grane żniwa przechodził gdzieś 50godzin nie grzał się, ciśnienie ok, nie wiem czy czasami z tym zapalaniem to nie bedzie wina pierscieni, bo jak otworzy się korek wlewu oleju to troche kurzy białem dymem, ale na moc nie narzekam i oleju brał niewiele.  Pompa po regeneracji bo na starej nie chciał w ogóle zapalać, nowe końcówki wtrysków. Co może być?

31

Odp: odpalenie silnika po zimie

Przyzwyczaić się big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

32

Odp: odpalenie silnika po zimie

Ten typ tak ma.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

33

Odp: odpalenie silnika po zimie

U mnie przy 512 tak samo ale to chyba ten sam silnik - jeśli się mylę poprawcie

34

Odp: odpalenie silnika po zimie

Ten typ tak ma, ale też bez przesady. Ogólnie to w mrozy ciężko go się odpala - taka jest już natura komory Man-M, ale jak coś jest niesprawne, to jest jeszcze trudniej. Wiele razy co, jak i dlaczego już było tu pisane, i więcej informacji znajdziesz w dziale o traktorach.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

35

Odp: odpalenie silnika po zimie

Tylko nie sprecyzowałem swojej wypowiedzi, nawet jak jest cieplo to dzieje się to samo.

36 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-01-18 23:58:07)

Odp: odpalenie silnika po zimie

Na ten temat można by książki pisać... Generalnie do dobrego odpalenia i pracy silnika potrzebna jest odpowiednia kompresja oraz podanie paliwa w odpowiedniej chwili, w odpowiedniej dawce i w odpowiednim kształcie strugi. Kompresja przy rozruchu to akumulator, przewody i ich połączenia, rozrusznik, tłok, tuleje, pierścienie, zawory i niedoceniany przez wielu wałek rozrządu. Przy dalszej pracy liczy się to samo ale już beż akumulatora, przewodów i rozrusznika. Co do paliwa, to masz cały układ paliwowy, czyli paliwo, pompka podająca paliwo, zaworki ciśnieniowe, wtryskiwacze, filtry paliwa no i pompa wtryskowa z całym swoim wnętrzem, i odpowiednio wyregulowaną dawką rozruchową. Każdy z tych tematów to temat rzeka, ale są one dość dobrze rozwinięte na forum, więc tylko szukać... Niestety, ale trochę za mało danych podałeś, żeby dać Ci jakąś bardziej konkretną odpowiedź, więc masz je wszystkie od razu smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

37

Odp: odpalenie silnika po zimie

Ja dzisiaj odpaliłem swojego klamota żeby go przestawić w stodole i machnął za pierwszym strzałem smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

38

Odp: odpalenie silnika po zimie

mój stoi na dworze, aku nie wyciągane przez zimę, wczoraj pół obrotu i chodzi jak przczułka

39

Odp: odpalenie silnika po zimie

Zaworek przelewowy w tych kombajnach ma wadę konstrukcyjną .Wystarczy że w skutek drgań wkręt który jest w środku zaworka poluźni się o dwa obroty a już luzuje się śrut ze sprężynką Ruch wkręty ogranicza śruba mocująca przewód która jest za daleko aby nie pozwolić na jej wykręcanie. Po zgaszeniu silnika paliwo cofa się bo śrut jest luźno .              Problem ten u siebie rozwiązałem w ten sposób że kręt odtłuściłem i wkręciłem na klej do osadzania łożysk. Problem znikł natychmiast ,pali na dotyk

40

Odp: odpalenie silnika po zimie

mam tez tak w kombajnie