61 Ostatnio edytowany przez Matey (2013-07-13 11:40:58)

Odp: odpalenie silnika po zimie

Krzysiek napisał/a:

W sklepie  motoryzacyjnym sa zaworki zwrotne na przewód. Sąsiad tak ma bo też miał problem.  Warto  pomyśleś też o dodatkowym filtrze siatkowym z odstojnikiem.  w kombajnie cięzko wypłukać zbiornik bo ma przegrody i syfek się zbiera. Ja muszę czyścić ten filterek przy pompce co 20 godz.  nie wiem ile jeszcze wytrzyma ten plastik odkręceń i przykreceń.
A te testy  z bańką ON to jak robiłeś to gdzie stała bańka?
Przewody jakie masz? zarabiane czy na opaski?

Bańka stała niżej od pompki, na tej półce pod silnikiem. Przewody zarabiane. Ten dodatkowy filterek masz u siebie?

Grzegorz89 napisał/a:

Teraz na korku jest założony filterek paliwa i jest ok.

pamiętasz gdzie ten filterek kupowałeś?

korner2 napisał/a:

Nie wiem jak jest w forszaju ale u mnie są 3 filtry paliwa: jeden pod zbiornikiem i 2 przy silniku. Jednego roku ten pod zbiornikiem sie zapchał...

U mnie żadnego filtra pod zbiornikiem nie ma, ale widze że chłopaki wyżej tak mają i jak skończą sie pomysły to chyba tak zrobie.


Zapomniałem że tego pomysłu z korkiem paliwa nie sprawdze, bo wczoraj wykręciliśmy pompe wtryskową i raczej pojedzie do regeneracji bo ojciec tak zdecydował (co nie znaczy że będzie to koniec problemów). Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

62

Odp: odpalenie silnika po zimie

W 516 mam też filtr przy zbiorniku i ogólnie nie mam problemu z zapowietrzeniem ale myślałem żeby zamiast niego założyć przeźroczysty separator wody, na THU jest taki za 62 zeta, plus taki że jest przeźroczysty i widać zawczasu czy jakiś większy syf się nagromadził bo dokładne to dalej mam trzy filtry przy silniku

E 516 na części
Telefon 695 076 269

63

Odp: odpalenie silnika po zimie

Chodziło mi o zwykły filterek do paliwa jak do motoroweru.

64

Odp: odpalenie silnika po zimie

ale czy taki filterek zbyt szybko by się nie przytkał,przez co pompka ma gorsze warunki pracy? Osobiście zamontowałbym separator który proponuje Laszek...

65

Odp: odpalenie silnika po zimie

Zaraz zaraz nie rozumiemy sie. Filterek mam przymocowanym do rurki ktora przyspawalem do korka. I tylko filterek sluzy do luznego puszczania powietrza do zbiornika. Zbiornik nie robi prozni. Przepraszam ale nie moge wlaczyc polskich znakow.?

66

Odp: odpalenie silnika po zimie

a to co innego,ale otworek w korku ma wielkość igły do szycia i przedmuchanie go sprężonym powietrzem co jakiś czas powinno załatwić sprawę. Osobiście u siebie sprawdzam szczelność układu metodom usta wężyk,czyli jak z wężyka przy pompie napije się ropy to układ jest w porządku...

67

Odp: odpalenie silnika po zimie

U nas dmuchanie nic nie dawało. Wywierciliśmy dziurkę z 6mm i nareszcie jest dobrze. A propo wątku swojego bizona odpaliłem nawet nie odpowietrzając. Zagadał prawie pierwszym razem tylko chodził ze 3minuty jakby mu czegoś brakowało a teraz, tylko jeden ryk big_smile Jak wymienię kombajn to tego ryku najbardziej będzie mi brakować....

68

Odp: odpalenie silnika po zimie

Korek wlewu odpada, było próbowane na poluzowanym korku i bez efektów..

69

Odp: odpalenie silnika po zimie

scoda19 napisał/a:

Krzysiek skąd ty masz paliwo ja go czyszczę raz na rok przed żniwami tylko dodatkowo paliwo idzie przez dodatkowy filtr nad zbiornikiem.

No widzisz ja tego filtra wstępnego jeszcze nie mam. A paliwo mam ze stacji benzykowej nie zadne lewe. W wszystkich sprzetach chodzących na ON wszystko jest ok a w kombajnie wiecznie jakiś syf.... Chiałem płukać zbiornik ale jest tam tyle przegród że ciężko coś wypłukać, nic to nie pomogło. Muszę coś założyć bo to nie robota....

70

Odp: odpalenie silnika po zimie

Ja z tym filtrem go sprowadziłem i myślałem że wszystkie tak mają.

71

Odp: odpalenie silnika po zimie

Krzysiek napisał/a:

Chiałem płukać zbiornik ale jest tam tyle przegród że ciężko coś wypłukać, nic to nie pomogło. Muszę coś założyć bo to nie robota....

Ja zdjąłem zbiornik i płukałem go myjką ciśnieniową, rdzy i syfu było z pół wiadra, cały dzeń roboty ale za to teraz jest spokój.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

72

Odp: odpalenie silnika po zimie

Ja tak samo musiałem wyciągać i płukać nie ma innej rady.

73

Odp: odpalenie silnika po zimie

Dziś dojechał z THU separator wody o którym wspominałem, chińszczyzna to przy tym cudo!
Ropa lała się wszystkimi stronami, uszczelka twarda jak gnot, kieliszek pęknięty i obudowa też. Jutro odsyłam im to. Mam jeszcze w garażu oryginalny separator od bizona i tylko kupie nowy przeźroczysty kielich, uszczelke i sitko. Obecnie to jak mam filtr pod zbiornikiem to wyrzuciłem z niego wkład i teraz jest jako duży odstojnik. Jak go dziś rozebrałem to na dnie było dość syfu więc zdaje swoje zadanie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

74

Odp: odpalenie silnika po zimie

A nie lepiej tobie przespacerować się na  szrot i zafundować sobie kompletny separator fordoski który ma nawet pompke na obudowie...

75

Odp: odpalenie silnika po zimie

firmowy separator z przeźroczystym kielichem do bizona w Ciechanowie 192 zł

76

Odp: odpalenie silnika po zimie

wicher napisał/a:

A nie lepiej tobie przespacerować się na  szrot i zafundować sobie kompletny separator fordoski który ma nawet pompke na obudowie...

mam taki w jumzie i jest ok ale zbiornik paliwa jest wyżej. Te filtry z forda na tych pompkach właśnie często potrafią puszczać powietrze, także do kombajnu nie polecam.

77 Ostatnio edytowany przez korner2 (2013-07-18 06:46:46)

Odp: odpalenie silnika po zimie

Tak jak pisze Grzegorz. Miałem kiedyś forda to po godzince stania już sie zapowietrzał, wstawiałem zaworki zwrotnie wymieniłem przewody paliwowe ale na nic sie to zadało hmm

78

Odp: odpalenie silnika po zimie

To w takim razie co zrobiłeś korner2?

79

Odp: odpalenie silnika po zimie

poszedł na przetop tongue

80

Odp: odpalenie silnika po zimie

Chodzi mi o to co zrobiłeś z zapowietrzającym się układem?