21

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

Cena dość przystępna bo z tego co wiem za niemieckie oryginalne wołaja u nas po 350,oby z trwałościa tych łożysk było jak należy,widac na foto ze troche sie nakręciłeś przy sieczkarni,pamietasz o wyważeniu bębna?

22

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

Wczoraj dopadła i mnie wymiana łożyska od strony kabiny gdyż kulki zbiegły się w jeden brzeg demontaż zajął mi dosłownie pół godziny a złożenie wszystkiego do kupy godzinkę z minutami.

23

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

koseś nie musiałeś zdejmować koła pasowego to Ci uratowało. Ja musiałem swój rozbić aby dobrać się do łożyska.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

24

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

Ale na nowy sezon wymienię i te drugie łożysko jednak bez palnika to nawet bym nie próbował się brać za wymianę .A patent jest taki ,palnikiem wycina się kulki z łożyska i bezproblemowo zeszła obudowa a potem przecina się palnikiem ustawionym na max wewnętrzny pierścień na wale i ot cały demontaż .

25 Ostatnio edytowany przez Fenol (2011-01-19 21:43:57)

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

tak tego już nie zrobisz jak będziesz wymieniał łożysko od strony koła pasowego u mnie to tak wyglądało:

http://www.fotoload.pl/123aa19/5bb175938bad739600631f4ec8a0154b4175_min.jpg

a tak w czasie roboty
http://www.fotoload.pl/123aa32/a2e693654ef4cca70d1c7b8cdd89bae84089_min.jpg

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

26

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

Fenol ze ściągnięciem koła pasowego to miałeś pecha,jak zmieniałem u siebie to koło zeszło bez wiekszego problemu wystarczyło je troche wbić i wyjąć kliny a nigdy tam nic nie było ruszane od nowości (sieczkarnia jest z 1988 roku ale cały wsad tzn bęben i wałki jest od marala z detektorem niby,więc pewnie troche młodsze od reszty maszyny)

27

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

Jak nie widzę ok dwudziestu puszek czy butelek po browarze to znaczy, że awaria nie była poważna big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

28

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

BUAHAHAAA dobre w ryj... :beer:

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

29

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

Fenol najpierw ściąga się kliny.

30

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

widząc tak rozbebeszoną maszynę plus wcześniej opis tego co robiłem sądzisz że nie zaczynałem od tego i że nie konsultowałem się na forum? mylisz się.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

31

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

koledzy żeby zdjać  rozwalone łożysko os strony koła pasowego musze wyjmować beben bo jedni pisza że tak ini że nie wiec sam niewiem

32

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

Można tylko po co ? skoro da się i bez wyjmowania wyjąć

33

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

to nawet mnie cieszy że bez wyjmowania da sie bo padło niestety i mam troche problem ze zdjeciem tego koła pasowego

34

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

podejrzewam że bez rozwiercania klinów i palnika, no i oczywiście konkretnego ściągacza to możesz mieć nie lada problem. Obym się mylił.

Trzy podstawowe klucze na warsztacie: młotek, majsel, bosh i spawarka.
Sory, cztery))

35

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

jutro sie za to biore chciałbym wymienicć odrazu dwa łożyska i od strony kabiny

36

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

Witam!
Ja w swojej też miałem problem!
Przyspawałem do klina kawałek śruby zakładałem tulej i tak pokolei wydostałem te dwa kliny potem musiałem grzać koło bo ni cholery nie chciało się ruszyć. ale po wielu próbach i waleniu młotem w końcu puściło. A z drugiej strony musisz odkręcić skrzynie aby ją lekko odsunąć.
Powodzenia

37

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

mozesz mi podać symbol tego łożyska to bym zamówił odrazu ile ci sie zeszło z wymiana łożysk??

38

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

a drugie pytanie mi mechanik radził żeby odrazu wymienić obudowe łożysk co wy nato wymieniać czy nie??

39

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

Ja kupiłem od razu z kompletne z obudowami jeśli zdemontujesz bez grzania palnikiem to wsadzaj w stare obudowy ale jak będą kilka razy grzane i studzone to nie wiadomo czy się trochę nie odkształcą ?

40

Odp: wymiana łożysk na bębnie sieczkarni

chyba 208