41

Odp: Usługi

Ja w tym roku brałem 400/ha i była kolejka , sąsiad ma nowego JD bierze 450 i też ma klientów.  Gdybym miał brać 200 to wolałbym sprzedac kombajn.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

42

Odp: Usługi

Widzieliście plac w Przyłęku k Ząbkowic Śląskich w czerwcu? Na żniwa te kilkadziesiąt przeważnie potężnych kombajnów ruszyło w pola. Na moich oczach od 13 do 20 jeden kombajn Lexion 770 machnął 44 ha. Na większe kawałki wpadali w 2-3.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

43 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-08-31 12:49:15)

Odp: Usługi

Dlatego też u Was ceny zbóż +200zł na tonie. Jakbym nie miał kombajnu a miałbym zapłacić 450 zł za skoszenie 1ha i 100zł za uslugę przewapnowania 1 ha to w tym roku wziąłbym talerzówke i potalerzował wszystko bo po co sobie robić koszta.
Jednak dobrze, że mam swój sprzęt i jestem niezależny wink

Siły na zamiary zmierz....

44

Odp: Usługi

My dominatoren 300 za h a ciągnik i dwie przyczepy 80-100 zl za godzinę pod kombajnem

45

Odp: Usługi

ja też, kusi mnie zeby teraz sprzedac choc wołaja 350 za 1ha, wiecej miałbym czasu na uprawki pozniwne

Rolnik z powołania:-)

46

Odp: Usługi

Chcesz sprzedać kombajn i korzystać z usług?

47

Odp: Usługi

U mnie też ceny od 300 do 450 zł za 1 ha, ale kombajnu bym nie sprzedał nigdy w życiu choć nie jeżdżę na usługi z 4 lata, mniej jazdy to się i mniej psuje smile

48

Odp: Usługi

Massey napisał/a:

Chcesz sprzedać kombajn i korzystać z usług?

przeszło mi to przez myśl, jak na ostatni ha lnu wynająłem znajomego.
do zboża brałbym lexiona 2-3 ha na godzinę skosi i są 2 opcje albo kosi na wszystkie moje przyczepy i jedzie do kogoś innego, albo kosimy na TIRy. tak czy siak więcej miałbym czasu na uprawki pożniwne. koszt skoszenia 1 ha to coś ponad 0,5t pszenicy przy zbiorach ponad 7t to nie robi się bardzo dużo
to tylko takie rozkminy, ale puki co nie sprzedaje kombajnu

Rolnik z powołania:-)

49

Odp: Usługi

przy areale do dziecięciu ha to jeszcze rozumiem, ale powyżej to strata pieniędzy.

50

Odp: Usługi

Wszystko fajnie jak pogoda dopisuje. Mnie 3 lata pod rząd urządzili z rzepakiem i stał a jak raz przyjechał to nakosił mokry. Dlatego co swój to swój kombajn.

Siły na zamiary zmierz....

51

Odp: Usługi

A teraz masz stół?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: Usługi

Jak bym miał wynajmować kombajn powiedzmy przez te 10 lat jak mam 514 to byłbym 180tyś w plecy a tak kombajn kupiony za 32 i zarobił na siebie kilkakrotnie. Średnia amortyzacja niech wyjdzie koło 1000zł plus paliwo to wyjdzie niecałe 4tyś a nie 18.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

53

Odp: Usługi

Sieczkarnia stoi w garażu i na razie jeszcze postoi a koszenie kukurydzy mimo że kosztowne wolę zlecić usługę . Dlaczego ?
1 brak chętnych na ciągniki na kilka dni w roku szczególnie że kosze w wrześniu i młodzież już w szkole .
2 kosząc moją nie mam najmniejszych szans osiągnąć jakość sieczki taką jaka  powinna być
3 czas skrócony nawet do dwóch dni a kosząc swoją to i tydzień było mało .
Dlatego dokładam jednego byka do do kosztów jakie bym poniósł kosząc swoją sieczkarnią i życie jest lżejsze .....

54

Odp: Usługi

Swojego czasu chciałem kupić e281 i ciąć samemu ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw pozostałem przy usłudze , przyjeżdża jaguar i w jeden dzień kukurydza ścięta.

55

Odp: Usługi

ja juz dwa tygodnie woże sieczke z kuku, dzisiaj pekło 215 ha

mdw

56

Odp: Usługi

Jakim zestawem wozisz ?

57

Odp: Usługi

U mnie koszenie    400 za ha ..
wapnowanie  jak pisałem 500 za samochód
przyczepa  z ciągnikiem   jak tylko przywieź wywieź  to  100zł  jak więcej godzin to  90zł
pryskanie 50zł od ha ...   i mam dylemat albo mam  za małą cenę albo za mały opryskiwacz ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

58

Odp: Usługi

Massey napisał/a:

Jakim zestawem wozisz ?

mój massey + fortschritt T088 zrobiony na objetosciówke

mdw

59 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2018-09-02 08:45:16)

Odp: Usługi

500 to sporo za 200 w pobliskiej wypożyczalni można wziąć amazonkę do wapna na dobę a cyklop nająć już od 80 zł na godzinę

Pryskanie 50-60 zł/ha
Koszenie qq 800 zł/ha
Koszenie bizonem 280/h a na powierzchnię to tylko jedna oferta claasem po 350
Orka 3 letnim lemkenem (z korpusami 65 cm i przedplużkami) 150 zł/ha

60

Odp: Usługi

Laszek napisał/a:

A teraz masz stół?

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 07#p204507

#25 post. Mam. Kupiłem koło Leszna 4.9 metra.  Poszerzałem na 5.4. No właśnie. Może to ktoś z forum mi go sprzedał ? tongue

Siły na zamiary zmierz....