21 Ostatnio edytowany przez przemo (2012-01-09 09:05:05)

Odp: linka obrotomierza fortschritt ZT 323a

karol82 napisał/a:

znalazłem rozwiązanie problemu niskim kosztem http://allegro.pl/podswietlany-licznik- … 27329.html tylko musi mieć prędkość maks przynajmniej 200km/h co będzie odpowiadało 2000obr/min i trzeba nastawić licznik na 100 albo na 10 nie jestem pewien godziny pracy tez policzy i więcej nie potrzeba

Ja zrobiłem z takiego licznika obrotomierz do wentylatora przy E514, wystarczy jako obwód koła wpisać liczbę 167cm albo 1670mm, zależy od licznika i będzie pokazywał obroty 10x mniejsze, tzn jesli licznik będzie pokazywał np.150km/h to obroty będą wynosić 1500obr.min. Do tego do czujnika zastosowałem inny magnes, nie ten, który był z licznikiem, tylko neodymowy, jego zalety to to że trzyma się sam i można zastosować większa odległość od czujnika-u mnie wynosi 2cm a na oryginalnym magnesie przy 5mm licznik już nie działał.
Taki magnes zastosowałem http://allegro.pl/magnes-neodymowy-magn … 31134.html

22

Odp: linka obrotomierza fortschritt ZT 323a

no i pięknie wszystko jasne i przejrzyste będę miał licznik kalorii w forszaju zt323 smile

nie wszystko złoto co się świeci

23

Odp: linka obrotomierza fortschritt ZT 323a

Tylko ten licznik będzie pokazywał tylko do 1990 obr/min.

24

Odp: linka obrotomierza fortschritt ZT 323a

KArol
Przerabiałem twój pomysł. jak magnesik przyczepisz do koła zamachowegoto moze bedzie dobrze. ja przyczepiłem do blaszek od pompy wtryskowej ( 4 x wolniej)  to wibracje silnika strasznie fałszowały wynik tylko chwilami pokazywało ok.

25

Odp: linka obrotomierza fortschritt ZT 323a

zaranie odpuściłem kupiłem linkę oryginalna ale jakby się okazało ze nie fura to przykleję magnes neodymowy do kola zamachowego... apropo obrotów to chyba więcej niż 1990 na silniku ify nie potrzeba pracowac powinien na 1600-1700 tak mi się wydaje

nie wszystko złoto co się świeci

26

Odp: linka obrotomierza fortschritt ZT 323a

standardowy prędkościomież rowerowy
vmax 99.9km/h
średnice koła od 66cm

Nasz silnik robi do 2300 obrotów na minutę  ale przyjmijmy 2000  czyli około 33 obroty na sekundę
rower na kołach 0,6m  x 33 obr/s   x 60s x 60 min 223km/h  czyli jest problem

Więc szukaj czegoś co się nadaje na dużo mniejsze koła

27

Odp: linka obrotomierza fortschritt ZT 323a

nie wiem czy miałeś do czynienia z licznikiem rowerowym ale on mierzy tylko częstotliwość sygnału z magnesu a mnożnik ustawiasz przed pierwszym uruchomieniem lub po resecie. ten co podałem na linku ma prędkość maks 199km/h wiec jak na nasze potrzemy wystarczy

nie wszystko złoto co się świeci

28

Odp: linka obrotomierza fortschritt ZT 323a

no miałem miałem
A czy 33obr/s to nie częstotliwość? 33Hz
koło dostanie 33 impulsy w sekundę i sobie przeliczy na km/h biorąc pod uwagę to jaką średnicę koła ustawiłeś. Licznik rowerowy niestety nie pokazuje częstotliwości....

29

Odp: linka obrotomierza fortschritt ZT 323a

Krzysiek jeśli do 2000obr/min to nie ma problemu, opisałem to kilka postów wyżej.

30 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-01-23 22:15:00)

Odp: linka obrotomierza fortschritt ZT 323a

no tak kłania się czytanie ze zrozumieniem ....
Macie rację wpisywałem średnicę zamiast obwodu ;-)
http://allegro.pl/licznik-rowerowy-wodo … 52060.html

ten nawet mierzy częstotliwość!!

31

Odp: linka obrotomierza fortschritt ZT 323a

Przemek Koniecznie wrzuć  fotki tego patentu.

32

Odp: linka obrotomierza fortschritt ZT 323a

Krzysiek zerknij tu http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 878#p71878

33

Odp: linka obrotomierza fortschritt ZT 323a

Witam. Panowie czy obrotomierz od zt 303 będzie tak samo pokazywał przy zt 323? Chodzi mi o to czy jest taki sam czy nie będzie  zanizal ani zawyzal

34

Odp: linka obrotomierza fortschritt ZT 323a

To samo

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty