21

Odp: Klimatyzacja

Kurcze trzeba przemyśleć zamontowanie w 323. Bo auta bez klimatyzacji na pewno już nie kupię.

22

Odp: Klimatyzacja

Ja przed klimą w samochodzie też się broniłem dopóki nie kupiłem. Teraz nie chcę innego, a używam zawsze na minimum. W ciągniku też byłoby super, tylko cena faktycznie spora. Na tak małą kabinę nie potrzeba dużego sprzętu. Można jeszcze boczne szyby przyciemnić nieco. Ja tył mam w aucie przyciemniony i w lecie z tyłu nie ma potrzeby dmuchać, bo i tak słońce nie zagrzeje, kiedyś myślałem że będzie odwrotnie.

23

Odp: Klimatyzacja

To jest dobra alternatywa dla starszych ciągników bo tak powyżej 10 lat to w mało którym działa klima a wiadomo naprawa liczona w tyś. też jestem ciekawy jak to działa.

24

Odp: Klimatyzacja

To jest klimatyzator wodny, wykorzystujący zjawisko ochładzania powietrza poprzez oddanie energii do wody która paruje. Jak jest gorąco i sucho będzie działać wyśmienicie, ochłodzi o kilka stopni. Jak będzie gorąco i wilgotno.. no to sorry - taki mamy klimat hmm

25

Odp: Klimatyzacja

Na szrocie rozbebeszyć samochód z Klima i zrobić przekładkę do ciągnika. Do tego uzupełnić czynnik i cheja w pole. Podejrzewam że przy odrobinie własnej pracy koszt zamknąby się w 400zł...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

26

Odp: Klimatyzacja

Nie starczy 400zł chyba że klima za darmo z dawcy .

27

Odp: Klimatyzacja

Nie wiem jak u was. U nas niedaleko jest złom. Co jakiś czas trafia się calusi samochód osobowy, różnej maści. To co się  wykręci idzie w cenie użytkowego.ostatnio goście ze szrota robili porządki. Wywieźli około pół tony samych sprężarek Klimy. Auta max 12letnie...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

28

Odp: Klimatyzacja

U nas to samo. klima to kolor alu i miedz więc może 10 zł za kilogram by wyszło

29

Odp: Klimatyzacja

Z całym szacunkiem dla tych, którzy piszą że można się zamknąć w 400zł, części ze szrotu... nie wiecie co piszecie. Interesowałem się bardzo dogłębnie tematem klimatyzacji, i koszta to: Sprężarka w przyzwoitym stanie 300
Nowy skraplacz (nie ma się co pchać w stare, bo to delikatne i awaryjne) 200-300
Parownik  z nadmuchem może być używka 150
Osuszacz 80
Metr bieżący przewodu giętkiego gumowego 20zł
Napełnienie 150
Nie uwzględniam żadnej elektryki i montażu, a już jesteśmy w okolicy tysiąca. Nie da się założyć klimy, która będzie działać dłużej niż 1 sezon za 400zł.

30

Odp: Klimatyzacja

Wiemy wiemy.... Kolega 5 sezon jeździ i nic się nie dzieje.. A na części ze szrotu musisz patrzeć tak samo jak na "dobre używki". Pochodzi może dzień, może 10 lat...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

31

Odp: Klimatyzacja

Jeśli zmieścił się w 400zl i wszystko działa bez zarzutu od 5-ciu sezonów to brawa dla niego. Trafił na używki w idealnym stanie więc może tak być. Ale z reguły nie każdy zespół ze złomu posłuży tak długo. Najważniejsza sprężarka, używaną można brać z auta nie starszego niż 3-5 lat, bo potem to już loteria. . .

32

Odp: Klimatyzacja

Dokładnie tak , najlepiej z młodego auta powypadkowego a nie z skorodowanego klamota .

33

Odp: Klimatyzacja

A kto mówił o skorodowanych dupowozach. Ostatnio co stało to Yaris z 2008r z rozbitą dupa...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

34

Odp: Klimatyzacja

To u nas na szrocie takie za takie klamoty to się moooocno cenią  jak będę robił jakąś klimę to zgłoszę się do ciebie .

35

Odp: Klimatyzacja

Problem ze sprężarką z nowego pojazdu - jest sterowana "elektrycznym zaworem" , i najczęściej nie ma elektromagnetycznego sprzęgła na osi, więc montaż takiej klimy wiąże się z przeszczepem kompletnej elektroniki.
Dlatego wygodne są starsze manualne klimy, no ale ich (nie)zawodność..

36

Odp: Klimatyzacja

ma ktos klime w 514? jak tak to prosiłbym o zdjecia jak zamontowaliście sprężarke

Rolnik z powołania:-)

37

Odp: Klimatyzacja

Pajej jak masz sprawny nawiew da się wytrzymać

38

Odp: Klimatyzacja

da się, ale to jest męka, szczególnie jak upały ponad 35 st

Rolnik z powołania:-)

39

Odp: Klimatyzacja

da się szczególnie jak masz całe i czyste siatki, moje kilka lat temu pogryzły myszy więc co roku przed żniwami wysyłam kobietę po 3 szt rajstop możliwie największe i naciągam na ramki koszt 4-8zł za szt.

40

Odp: Klimatyzacja

Dobre nawiewy i szczelna kabina i jest elegancko