41

Odp: Klimatyzacja

Zamontowałem klimatyzacje do 514. Prawie całą zaadaptowałem z opla astry{akurat taka wpadła w ręce}. Załączanie zrobiłem przez włącznik ręczny. Napęd wziąłem z koła pasowego pompy hydraulicznej. Zdjęcia dla zainteresowanych wyśle na maila.

42

Odp: Klimatyzacja

Jestem zainteresowany przemek8338@tlen.pl

43

Odp: Klimatyzacja

Nie dawno był u mnie  facet z kabiną do c-360 a że miał na lawecie także taka do Bizona Zapytałem o nawiewy i klimę to powiedział że klima kosztowała by tyle co ta cała kabina a jeśli chcesz mieć pan tanią klimę to wystarczy kupić klimatyzator pokojowy i przetwornicę z 220 v na 24 v i mieścisz się pan w kilku stówkach . Ważne by była taka do 20 m kwadratowych i wtedy wystarczy ją włączyć na pierwszy stopień regulacji .                                                                     Co Wy na to ?

44

Odp: Klimatyzacja

Tak tylko że ona ma swoje wymiary a na to brak brak miejsca w kabinie i ona ma moc 2-3 kw nie wiem czy przetwornica to uciągnie

45

Odp: Klimatyzacja

http://allegro.pl/klimatyzacja-postojow … ml#thumb/1
http://allegro.pl/klimatyzacja-dachowa- … ml#thumb/2
Ma ktos takie coś w kombajnach? podobno daje radę.
Drugie pytanie jakbym chciał takie cos do ciągnika zamontować to czy są przetwornice 12 na 24v?

Rolnik z powołania:-)

46

Odp: Klimatyzacja

Są jak najbardziej w cenie około 180 zł. Nowe rolnicze klimatyzacje mają możliwość pracy i na 12 i na 24 więc i ta pewnie może sprawnie chodzić na niższym napiëciu. Zawsze chciałem takie coś przetestować ale około 3 tyś to sporo. Modne teraz widzę są zrzutki co drugi youtber taką prowadzi inni zbierają też na alimenty, Seicento może ja też jakąś zrzutkę utworzę. Przysyłajcie kasę na test klimy 😃

47

Odp: Klimatyzacja

chyba pokusze sie o cos takiego do kombajnu, te z linku to chyba sprężarkowe więc na pewno lepsze od tych wodnych

Rolnik z powołania:-)

48

Odp: Klimatyzacja

Sąsiad ma Resfriagro wodną i jest mega zadowolony, ma go zamontowanego na Zetorze 5245 a na żniwa zakłada na Bizona.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

49

Odp: Klimatyzacja

no tak nie spojrzałem i to są faktycznie raczej sprężarkowe
powinny być lepsze z tym że bardziej rozbudowana budowa i pobór prądu do 30A przy napięciu 24v

wodne podobno spoko działają a jak zamiast zwykłej kranówki nalać wody z lodem to podobno przeziębić się da

50

Odp: Klimatyzacja

Klima wodna działa w upalne dni, oraz gdy wilgotność powietrza jest znikoma. Gdy w powietrzu jest dużo wilgoci, efekt chłodzenia będzie bardzo znikomy. Wynika to ze sposobu działania takiej klimy -gorące, suche powietrze przepływa przez wilgotny wkład, tam ciepło z powietrza jest pochłaniane przez wodę co powoduje jej parowanie, powietrze jest ochłodzone o max 10*C w stosunku do temp. powietrza wpływającego do klimatyzatora.

51

Odp: Klimatyzacja

A czy któryś z użytkowników MDW 525 porobiłby mi zdjęcia instalacji elektrycznej klimatyzacji  ? Dokładniej to jakie kable wychodzą z kabiny i który gdzie jest podłączony Przy kompresorze i parowniku przy presostacie. Chyba że ktoś ma schemat ?

Siły na zamiary zmierz....

52

Odp: Klimatyzacja

Szkoda że jak ktoś pyta to zwykle służę pomocą,  A jak ja pytam to każdy olewa..

Siły na zamiary zmierz....

53

Odp: Klimatyzacja

Ni mam klimy Piotrusiu. Poczekaj chwile pewnie odpowiedzą.

54

Odp: Klimatyzacja

W 514 mam ale sami montowaliśmy z nowych części. To służę pomocą. Pozd

Leszek   dla kolegów'

55

Odp: Klimatyzacja

Masz klimatyzacje z czujnikami w skraplaczu i parowniku?
Jak to popodłączać żeby było tak jak należy. Tzn żeby mi rozlączalo elektrosprzęgło na wypadek gdy w układzie jest za niskie /za wysokie ciśnienie (czujnik na parowniku) lub gdy skraplacz zbliża do zamarzania(czujnik na skraplaczu). I przy okazji żeby wiatrak na parowniku się  załączał. Ktoś to popodpinal na krótko i teraz nie wiem jak wrócić do oryginalu

Siły na zamiary zmierz....

56 Ostatnio edytowany przez sarast (2020-07-21 01:29:41)

Odp: Klimatyzacja

Wymiennik kompletny z wentylatorami. Tylko masę i prąd podłączyłem z perostatu. Perostat 4 przewodowy na nim wentylator chłodnicy i agregat.  Wszystko według instrukcji z firmy od której kupiłem klimę. Jak bym Ci ją zeskanował to było by Ci prościej. Tylko muszę to ogarnąć i z bratem pogadać bo to on elektryk. Jakoś to trzeba dograć  może jak z nim pogadasz to ci się rozjaśni temat. Zadzwoń jutro tak  koło 9  to się coś uradzi. .leszek.pozd

Leszek   dla kolegów'

57

Odp: Klimatyzacja

O. Jakby był jakiś schemat to pewnie coś by się wyjaśniło. Fakt u mnie czujniki są 3pinowe. Ale jakoś to musi zadziałać.

Siły na zamiary zmierz....

58

Odp: Klimatyzacja

ja sprawdzałem, mam jakieś schematy ale nieczytelne jak dla mnie

mdw

59

Odp: Klimatyzacja

Jakby ktoś chciał się podzielić tym co ma to :
pio2lab@wp.pl
Lub 781936988
Yoko też możesz podesłać co tam masz.
Ja mam schematy instalacji całej w kombajnie Ale akurat tego tam nie ma

Siły na zamiary zmierz....

60

Odp: Klimatyzacja

Dziękuję P. LESZKOWI za podpowiedź i schematy. Jednak albo mam podmieniony kompresor klimy albo już sam nie wiem. Z tyłu kompresora mam jakiś elektrozawór. O ile podpięcie reszty instalacji powiodło się o tyle nie mam pojęcia do czego ten elektrozawór podłączyć.
Yokosław  lukniesz  czy masz to samo ustrojstwo ?
Kto wie czy właśnie przez niego ktoś nie popodmieniał wszystkiego naokoło.

Siły na zamiary zmierz....