21

Odp: olej

o rany! co to był za olej?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

22

Odp: olej

To wina oleju, czy wiecznie niedogrzanego silnika ?

23

Odp: olej

sąsiad oleju wlał, odpalił, 20 min i wyglądał właśnie tak ....
star 200 wrócił na kanał.....
Olej kupowany luzem......
Wole sam ciągnąć pług niż wlać niepewny olej ( czyt z beczki) do silnika
Lepiej nie wymienić niż wlać takie g.....
Kupujcie olej  od producenta
Ja kupuje od Orlena BEZPOSREDNIO!!! Bez POśredników!!!!
mam niewielkie zapotrzebowanie  ( 24 ha 2 ciągniki, kombajn + 3 samochody) mimo wszystko jestem obsługiwany
Dzwonie za kilka dni mam na miejscu
Robie zakup raz roku i już polecam!!!
Banki do 30 litrów kierowca dowożący nawet jakby chciał robić przekręty to nie będzie robił
na bańkach tylko na beczkach......

24

Odp: olej

No widać,że gość zalewa silnik Mobilem 1 hehe.

GG 5704394

25

Odp: olej

0 W 30

26

Odp: olej

ten olej jak byl by wymieniony raz do roku to klawiatura była cacy ,

27

Odp: olej

Jurek mało widziałeś..... możesz zgrać wymianę oleju z fazami księżyca i wymieniać co pełnie jak wlejesz gówno nie olej to silnik do rana nie pociągnie.......

28

Odp: olej

Krzyśiu  ja jerzdze na superolu cc jeden z tanszch superoli wymieniam raz na rok i w silniku jest cacy , a nalej sobie  jednego zdroszych i lepszych i zobaczymy czy do wymiany za 5lat dojedziesz?

29 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2009-10-21 18:54:15)

Odp: olej

Jurek ja nie napisałem że superol jest zły . Jest jaki jest. Ale kiedy jakiś kombinator spóści sobie z beczki 20 litrów a w to miejsce wleje h.. wie co to już nie jest dobry olej....  Kiedyś jeździlismy tylko na superolu ale pewnego dnia po wymianie kontrolka w MF255 nie chciała zgasnąć przed spuszczeniem było ok, po wymianie brak ciśnienia!! Pojechałem kupiłem innego producenta 255 jeździł jeszcze 5 lat kiedy to po 22 latach pracy został poddany gruntownemu remontowi i od tamtej pory było jeszcze kilka nieprzyjemnych zdarzeń z olejami a teraz kupuję tylko bezpośrednio od producenta

30

Odp: olej

problem nie tkwi w marce oleju tylko w nieuczciwych producentach i dilerach każdy olej można wlać w ładne bańki ja raz w roku kupuję beczkę turdusa i hl46 i jak dotej pory się nie naciąłem

31 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-10-23 19:42:56)

Odp: olej

O to właśnie chodzi!!! Ten silnik był świeżo po wymianie oleju i pracował zaledwie kilka godzin. Poza totalnym zatarciem i oklejeniem bliżej niezidentyfikowaną mazią, praktycznie wszystkiego co możliwe, był w bardzo dobrym stanie.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

32

Odp: olej

Chciałbym zapytać, czy w ogóle, a jeżeli tak, to na czym polega czyszczenie tego filtru rotacyjnego oleju? Znajduje  się on przy filtrze oleju.
W Fiatach 126 były filtry odśrodkowe, a czyszczenie ich polegało na usuwaniu zgromadzonego na ściankach brudu. Czy tu jest podobnie?

33

Odp: olej

W każdej wirówce trzeba usunąć nagromadzone ''błotko''.

34

Odp: olej

tomek1974 napisał/a:

W każdej wirówce trzeba usunąć nagromadzone ''błotko''.

a najlepiej odkręcić 3 śrubki wywalić patent, w to miejsce dorobić zaślepkę zakręcić i zapomnieć.

35

Odp: olej

Dario,chyba żartujesz?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

36

Odp: olej

Ja też wirówkę zaślepiłem.

37

Odp: olej

Ja raz ominąłem chłodnicę oleju w kombajnie i nauczyłem się na całe życie , konstruktora nie poprawiać.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

38

Odp: olej

U mnie także wirówka zaślepiona od kilku lat .

39

Odp: olej

Ja w 323 tez mam zaślepiona  chodzi nic się nie dzieje  może na wiosnę w 303 zaślepię

40

Odp: olej

moim zdaniem nie ma co jej zaślepiać puki ciśnienie jest na silniku dobre  jeśli ciśnienie padaka to można zaślepić  w ten sposób zwiększy się ciśnienie i jeszcze przez jakiś czas się pojeździ  ale jak ciśnienie dobre to moim zdaniem nie ma sensu  zaślepiać w końcu coś ten filtr zawsze czyści

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile