21

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

A ja złożyłem zamówienie na nowy agregat z uni z hydropakiem po upuście -15700. big_smile big_smile big_smile

22

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

Miras Ty to jestes kasiasty yikes zeby na te 100ha nowy agregat kupowac lol

gg 2215972

23

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

Ale taki agregat zaoszczędzi paliwo i czas (zarobię więcej niż trzymiąc kasę na lokacie big_smile )

24

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

ale to bierny agregat

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

25

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

karlos napisał/a:

ale to bierny agregat

Moglibyśmy dyskutowac który agregat jest lepszy czynny czy bierny . Jest tyle samo głosów za co przeciw . Ja kupuję bierny z kilku powodów -nie chcę byc zmuszonym do posiadania ciągnika przynajmniej 110 KM (do biernego wystarczy na moich ziemiach 90 ) , Jeśli są warunki wystarczy jeden przejazd z siewnikiem po powłókowanym polu -jeśli nie mam agregat 5-metrowy którym mogę przejechac wcześniej . Po agregacie czynnym są kłopoty ze wschodami rzepaku (jeśli przyklepie deszcz ) poza tym ostatnio słychac głosy specjalistów ,że czynny niszczy strukturę glegy i bardzo przyspiesza erozję .O wyrzszych kosztach paliwa i stale rozpier.......ej skrzyni nie muszę wspominac no i cena czynnego jest o 10 tyś wyższa . smile

26

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

pytam bo jak wiesz chce kupic i wszystkie za i przeciw musze rozwazyc ja mam duzo glin wiec podobno lepszy czynny biernym pod buraczki 4011 to 3-4 razy poginalem a sasiad czynnym tylko 1 i mial lepiej urobione a napisz cos wiecej o tej skrxzyni czy zeczywiscie padnie w foszaju od czynnego

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

27

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

Ja mam zajechany wałek właśnie od czynnego (łożyska padły ) Forszaj ma problemy ze sprzęgłem a taki agregat to potrafi w du.......ie mu wymieszac , że smrodek palonego sprzęgła roznosi się dookoła . Jeśli nie będzie dobrych efektów po jednym przejeżdzie (kupuje agregat z wałem typu packer) to myśle o dorobieniu przedniego podnośnika i agregatu na przód .:)

28

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

wiec poginales foroszolotem z czynnym a teraz zmieniasz na bierny jesli dobrze zrozumialem a moze to tylko wlasnie te lozyska sie zuzyly i wystarczy wymiana nie forszajka od nowego i nie wiesz co dzialo sie z nim wczesniej moze przez cala swoja kariere mial mocno obciazony walek i w koncu cos padlo po kilku latach a z dwoma agregatami i siewnikiem to nie wiem czy da rade chyba ze wolniutko a agregat zwlaszcza bierny musi miec swoja predkosc bo czynny to moze powoli i jeszcze lepiej przemiesza glebe i wszystkie brylki porozwala tak mysle ale ja nie bardzo sie znam

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

29

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

Biorącpod uwagę to jakie mam ziemie zdecydowanie jestem za czynnym , biernym czasami muszę jeździc nawet 3 razy i to czasami nie wystarcza. Kupując czynny bedę się rozgladał za 2 metrowym ,bo niewarto przesadzać

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

30

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

3 m to za duzo bo kurde taki siewnik mam wiec by mi pasowalo

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

31

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

karlos napisał/a:

wiec poginales foroszolotem z czynnym a teraz zmieniasz na bierny jesli dobrze zrozumialem a moze to tylko wlasnie te lozyska sie zuzyly i wystarczy wymiana nie forszajka od nowego i nie wiesz co dzialo sie z nim wczesniej moze przez cala swoja kariere mial mocno obciazony walek i w koncu cos padlo po kilku latach a z dwoma agregatami i siewnikiem to nie wiem czy da rade chyba ze wolniutko a agregat zwlaszcza bierny musi miec swoja predkosc bo czynny to moze powoli i jeszcze lepiej przemiesza glebe i wszystkie brylki porozwala tak mysle ale ja nie bardzo sie znam

Nie mam czynnego agregatu -Gośc który sprowadził mój traktor ma gospodarstwo i podpiął go do agregatu RAU 3 metry zanim mi sprzedał no i załatwił wałek a ,że sąsiad jedzie forszajem z czynnym agrgatem to wiem jak ciężko ma forszaj z takim (mimo ,że silnik ma po kapitalce ):o

32

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

czyli twoim zdaniem forszaj nie podola czynnej trojce a jesli nawet to bedzie zbytnio obciazony

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

33

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

Uważam ,że to zajeżdżanie maszyny ale nie można powiedziec ,że nie podoła bo ciągnie ten agregat wink (a siewnik ma taki jak ty Karlos tylko założył dodatkowe tłoki )

34

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

no to nie ciekawie

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

35

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

Ale to brona wirnikowa , rototiler podobno idzie lżej

36

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

1224 znajomego też umiera przy czynnym agregacie .

37

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

to vco do czynnego 140 kucow potrzeba panowie jestem powaznie zaniepokojony biernym to u mnie nie robota kila razy bede musial poginac a nie stac mnie aby kupic daw duzy uprawowy i 3m upr-siew a jezdic 3m bez siewnika to paliwa szkoda

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

38

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

Więc kup 2 metrowy i bedziesz miał czyste sumienie i tak zrobisz nim szybciej niż każdą maszyną z osobna , a przeróbka siewnika z 3 na 2 metry to chyba nie problem gorzej było by odwrotnie :beer:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

39

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

musze to powaznie przemyslec ale siewnika raczej nie potne bo mi szkoda wole sprzedac i kupic mniejszy ale watpie nie po to kypowalem czy dwa temu mam problem a czy ktos z was ma czynny przy 323

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

40

Odp: Przeróbka agregatu uprawnego na uprawowo-siewny

Nie musisz ciąc zatkaj tylko kilka lejków. czy ktoś z nas ma czynny/ zapytaj mnie w sierpniu big_smile

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty