81

Odp: 303, 300

a jakie były objawy z tym sprzęgłem co się działo tak od razu padło sprzęgło?                                       Marcino   odpowiadam ci że po prostu nie podejrzewałem żadnych objawów ,po prostu nie wysprzęgla biegu nie można wrzucić  pedał jakiś taki luźny się zrobił i kaplica próbowałem podkręcić je bez rezultatu ,a jeszcze czy to normalne że przy wyłączaniu silnika tak turkocze strasznie czy to związek ze sprzęgłem?? jutro dalsza naprawa ...i chyba będę musiał odłączyć przedni napęd bo silnik się nie przesunie tylko 2-a cm. idzie.. jak co to będę podnosił silnik ładowaczem

82

Odp: 303, 300

my jak rozbieraliśmy sprzęgło to nigdy napędu nie odkręcaliśmy zawsze ładowaczem i do góry wtedy był dostęp do sprzegła

83

Odp: 303, 300

może padł ci siłownik pneumatyczni (a czy masz ciśnienie powietrza w butli ) ?

84

Odp: 303, 300

Żeby odsunąc silnik na tyle by był dostęp do sprzęgła nie ma potrzeby rozkręcania gumowego sprzęgła, szkoda roboty, ono całe wysunie się z wałka sprzęgłowego wraz z silnikiem, który trzeba od spodu lewarkiem podnieść jakieś 10 cm, żeby przeszło nad korpusem przedniego mostu, klapki na rame pod łapy silnika i po tych klapkach podniesiony od spodu silnik elegancko breszką idzie przesuwać, ja sam tak robiłem podczas wymiany gumowego sprzęgła, choć nie ukrywam, że o niebo lepiej jest zachaczyć silnik i wystawić go całkowicie z ramy, wtedy jest elegancki dostęp do sprzęgła i nie potrzeba się męczyć przy przesuwaniu silnika po klapkach.
A co do działania samego sprzęgła, to sprawdziłeś Stasiu, czy dźwignia sterująca łożyskiem oporowym działa pod wpływem wciskania pedału? jeśli działa, to poszły ci łapki w sprzęgle, lub zerwały się śruby.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

85 Ostatnio edytowany przez karlos (2008-01-25 16:31:17)

Odp: 303, 300

myślę że właśnie poszły mi łapki w sprzęgle, lub zerwały się śruby siłownik mi nie poszedł bo ciśnienie jest .spróbuje jak mi radzisz  tatamarty

wcale nie musiałem wyciągać silnika ani rozkręcać przodu ale już mało brakowało abym wyciągnął  silnik ,tak mi doradził sąsiad chyba z zazdrości ,poszło mi tylko śruba i miseczka wystarczyło zerknąć pod spód ,kto to wiedział ..człowiek mądry po szkodzie ,dzięki tatamarty!!!za podpowiedz .
           staraj się używać opcji edycja a nie pisać posty jeden pod drugim

86

Odp: 303, 300

jak będziesz wymieniał śrubę to twardość śruby 8.8 to jest za mały wytrzyma kilka dni pracy kiedyś takie wkładałem i pękały. co najmniej musisz mieć śrubę 11.8 twardość. ja takiej nie mogłem dostać i ze głowicy śrubę wziąłem od jakiegoś samochodu i trzyma dwa lata

87

Odp: 303, 300

śruby dostałem od ify  w Złotoryi jest tani sklepik ,nie wiem jaka to jest twardość  ,ale dzięki za podpowiedz .forszaj już na chodzie .

88

Odp: 303, 300

jest napisane na łebku przynajmniej powinno napisz z kąd jesteś w opisie

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

89

Odp: 303, 300

jeszcze mam pytanie ,po zakupie forszaja ,czy muszę iść do skarbówki zrobić opłaty czy to tylko dotyczy aut???

90

Odp: 303, 300

ja byłem ale kupiłem 323. Ty pewnie też musisz iść ale ze względu na cene pewnie nie będziesz płacił albo bardzo mało zapłacisz. Z tego co wiem to wzbogacenie się to kupno czegoś powyżej 10tyś ale moge się mylić...

91

Odp: 303, 300

mam do sprzedania zt 300 i zt 303 mam  forst od 12 lat także e-512  znam temat na wylot można pytać pomogę w miare możliwości pozdro.

92

Odp: 303, 300

a zt 303 cena i rocznik  jesli mozna to jakie foto  bo kumpel jest na kupnie tej maszyneri big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

93

Odp: 303, 300

zdjęcie jest na autogiełdzie i gratce łódzkie ,wójcin 12,5. stan idealny

94

Odp: 303, 300

Witam!
A wiecie czemu kabina w serii 300 jest taka mała i ogólnie ma „mało ciekawy” wygląd? Otóż dlatego, że traktory te były robione na specjale zamówienie wojska i służb leśnych, do ciężkiej pracy w lesie. Kształt kabiny miał zapewnić łatwe poruszanie się ciągnika w lesie, uniemożliwić jej przypadkowe zniszczenie (np. lusterek) oraz łatwe „przekulanie” się ciągnika, przez co kabina ta jest specjalnie wzmacniana.
Pozdrawiam wszystkich.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

95

Odp: 303, 300

A kto ci tak powiedział?? Z tego co wiem to dla wojska były tylko 323 i 423.

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

96

Odp: 303, 300

300 tez szły dla wojska kumpel kupił właśnie 300 z wojska woziła paliwo i ta całą kuchnie polowa big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

97

Odp: 303, 300

Kumpel też kupił zt300 z wojska -igiełka był -ale już nie jest  smile

98

Odp: 303, 300

heh a  kumpla 300 dalej igiełka big_smile jak przyprowadził(2 lata temu) to do tej pory jeszcze nic tam przy tym ciągniku nie robił tylko oleje filtry i paliwo big_smile kapcie nowe silnik i wszystkie podzespoły w bdb stanie nic nie cieknie i chyba tylko jednej plomby brak big_smile   i u niego tez się nie narobi  bo dosłownie pracuje może jakieś 10 dni w ciągu roku smile na 15ha ciąga 3 obrotówkę i uprawia agregatem forszaja  to jakieś 4 dni mu to schodzi   a resztę to wywieźć zboże do skupu i z powrotem do stodoły big_smile (pod plandekę )

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

99

Odp: 303, 300

323 i 423 wojsko brało do transportu w ciężkim, otwartym terenie, ale nie był on projektowany pod kątem wojska i służb leśnych. Pod tym kątem specjalnie zaprojektowano serię 300, bo taki kształt kabiny zapewniał uzyskanie lepszej sprawności ciągnika w lesie.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

100

Odp: 303, 300

no tak kabina w 300 i 303 jest mała i  taka "zgrabna" a w 323 lub 320 jest duża przestronna  co sam po sobie widzę ze ciężko się poruszać po wąskich leśnych drogach bo gałęzie  zawadzają i można szyby wyszklić  itp

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile