241

Odp: ziemniaki 2010

I co Pajej - wyjechały twoje ziemniaki - czy pośrednik ściemnia?

242

Odp: ziemniaki 2010

Co w temacie ?
Tendencja zwyżkowa, czy to tylko plotki ?

243

Odp: ziemniaki 2010

W porównaniu do zeszłego roku o tej porze  jest to tendencja zwyżkowa giełdy od  0.33  - 0,40 Wrocław - Warszawa- oby tak dalej  ale rynek to zweryfikuje  na + lub minus a i z domu też 0.50 daja

244

Odp: ziemniaki 2010

traktor napisał/a:

I co Pajej - wyjechały twoje ziemniaki - czy pośrednik ściemnia?

Koleś albo nie odbiera, a jak odbierze to mówi ze sie nie wyrabia bo dziennie wysyła kilka tirów i ze oddzwoni wieczorem, czyli sciemnia, a cena jaka zaproponował to 30gr. ziemniory w garazy czekaja a ja mam nadzieje ze nie bedzie dużych mrozów.
Koledzy jak macie jakiegos odbiorce to podajcie nr. Przypomnę ze ilości TIRowe mnie tez interesują

Rolnik z powołania:-)

245

Odp: ziemniaki 2010

Pajej ogłoś sie w sieci na stronie sprzedaży ziemniaka  może ktoś się zaiteresuje  - kto by powiedział ze w twoim rejonie   jest taki problem  przecież to nie zaglebie  produkcji  ziemniaka

246

Odp: ziemniaki 2010

Ja w zeszłym roku posadziłem Vinetę i Lorda, a w moich stronach schodzi praktycznie tylko Irga i zostałem z całym majdanem... dobrze, że poletko nie obrodziło - po deszczach i upałach zagotowały mi się w ziemi i się młodziły - miałem prawie same sadzeniaki i drobnicę - a i tak sprzedałem za grosze do spasienia dla bydła...

247

Odp: ziemniaki 2010

z jednej strony umnie 3 rok z rzedu ziemniaki ida po 50gr z tym ze samemu trzeba szukac kupca i ida ilosci kilogramowe. z 2 strony rok udany jak zaden inny  chyba   ziemniakow w brod   
3 kopce jak zaden rok wczesniej i pelna piwnica poworkowana do sprzedania  i tu sie zaczyna problem zima dluga ale czy takie liosci da sie pogonic do nowego sezonu tego najstarsi gorale nie wiedza big_smile 2 strona medalu przemyslowki wzasadzie  najprostrze w uprawie ziemniak bo tira ladujemy i sobie jada  ale cena wiadomo nisza. jedno co na pewno  psuje rynek ziemniaka to to ze w biedrace ziemniki z argentyny czy hiszpani a unas   lerza kopce i klijetow niema hmm

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

248

Odp: ziemniaki 2010

W zupełności sie zgadzam z moimi przedmówcami   dyskonty i markety  to jest  zmora  nas producentów  ziemniaka i nie tylko bo my tam nie mamy wstępu   tam tylko sprzedaja  firmy  które produkują ziemniaka na olbrzymią skalę niekiedy poniżej kosztów i forma platności   po sprzedaniu towaru  dlatego  przegrywamy  !  obostrzenia  fito- sanitarne  skutecznie eliminują  producentów  - np ja mialem 5 kontroli w tym roku  ostatnie badanie śluzak - i bakterioza pierścieniowa ziemniaka  zaplombowane ziemniaki wyladowaly  wBoleslawcu - wynik  -nie wykryto!- a co by byló gdyby wynik był pozytywny -  utylizacja  na wlasny  koszt + sankcje itp...    mam  znajomych producentow   którzy rezygnują z produkcji    A jest to woda na mlyn dla  firm które  robia  masowkę   nie zawsze dobrej jakości?  Wniosek  wypadalo by się organizować  w grupy  sadzić jednolite odmiany   i jakościowo  dobre  - ale czy to jest realne   znając polskich rolnikow  na dzisjaj to  utopia?- a moze  się mylę ?-...........

249

Odp: ziemniaki 2010

czy ktoś z dolnośląskiego ma na sprzedaż drobnice/uszkodzone ? jeśli tak to podajcie cenę i miejscowość.

gg 5118068

250

Odp: ziemniaki 2010

W obecnej chwili nie mam bo zabrali z domu  zreszta  nie bylo tego dużo - wejdz na auto giełdę dolnoślaską  tam znajdziesz oferty może blisko ciebie  Ja dopiero zima bedę mial niesort

251

Odp: ziemniaki 2010

tylko 2 grupa producencka przynajniej w mojej okolicy odpada tu niema z kim rozmawiac a chytrosc ludzka niezna granic zeby mogli to jeden 2 by oczy wydrapal to co dobrego unia zrobila calkiem z klucila spoleczenstwo na wsi a co dopiero w miescie :  powiem co ostatnio mi sie przytrafilo wlosnie przy sprzedazy ziemniakow przyszla  kobitka i chciala 50kg i mowi po ile ja ze po 50gr  a ona do mie co tak drogo to ja jej zeby szla do bierdonki tam sa po 75gr i bedzie zadowolona. to ona do mnie ze wam rolnika to zawsze zle doplaty macie i jeszcze z biednych ludzi chcecie zdzierac. to wlasnie mysli miasto ze nam to z nieba kapie i nam ciagle za malo z poteszta tv to tylko pokazuje jak nam dobrze ile to kasy dostajemy i ze nowe ciagniki kupujemy a ze ceny paliwa i nawozu pochlaniaja wszystko co zarobimy i dotacje to ani slowa o tym. nic dobrego nie bedzie przez ta unie zniszczyli cukrownie i inne zaklady zniszcza i nas i bedziemy kolejnym rynkie zbytu.

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

252

Odp: ziemniaki 2010

dokładnie tak jak piszesz chmielupom tez sie nasłuchałem takich opini teraz na nie jeżdze na targowiska to przynajmniej mi nie gledzą

Rolnik z powołania:-)

253

Odp: ziemniaki 2010

Sa ludzie i wiadomo co... Niech sami by przyszli i porobili ma gospodarstwach to by wiedzieli co  to za robota... Mama kiedys jajka sprzedawala i przyszla kobieta i po litewsku gada po ile jajka? A mama powiedziala ze po litewsku nie umie ( ale wiedziala o co chodzi heh )to ona obok podeszla i znowu po litewsku po ile jajka? A druga kobietsa mowi ze nie rozumie i nie umie po litewsku a ta baba wyleciala i do mamy i tej drugiej kobiety na caly bazar ''wy wszystkie k**** rozumiecie i umiecie gadac tylko wam k**** sie nie chce ! '' i tak dawala.. U nas jest problem z ta mniejszoscia... A co do ziemniakow to wywieszamy karteczki i kto chce kupic to dzwoni, przyjezdza, sam wybiera i nikt jeszcze nie narzekal powiem wam. Ale zna sie ludzi jak podchodza do Rolnika i jego pracy... Ciezkiej pracy...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

254

Odp: ziemniaki 2010

tylko wiecie panowie ja na tagrgowiska nie jezdze tak gadaja ludzie jak przychodza po ziemniaki do mojej tesciowej co mieszka w miescie a co do karolu twojego sposobu to ja tak nawet kg bie sprzedalem zeby ktos przyszedl i wybral sobie z miasta nie liczac rodziny bo oni pier**l ze tak powiem placic i jeszcze samem robc w dupach sie przewraca nawet i na wsi obornik smierdzi krowa idzie z pastwiska narobi to przeszkadza a zwlaszcza tym co z gospodarki pochodza i pol zycia gnuj przed domem mieli....

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

255

Odp: ziemniaki 2010

W zupełności podzielam poglady kolegów  jest pewien antagonizm pomiedzy wsia a miastem podtrzymywany zresztą sztucznie- przez elity wladzy?- jak się żyje i pracuje na roli  tego nikt nie widzi  tylko  kolejki po kase w ARIMR   nowe  ciagniki  itp...  - jest  to efekt nowej propagandy sukcesu  rzadu   zreszta  idiotyczny  który wlaśnie    różni  wieś  z miastem  ? ! Wracając do cen ziemniaka  to prawda kupuja w marketach  i placza  kto zarabia ? - pośrednik  Rolnik sprzedaje  na hurtownie sklepy  itp..  kto zarabia - pośrednik ?- Wniosek   traci rolnik  - bo działa sam  i taki stan rzeczy jest  idealny  dla pośrednikow - a nie producentow  ziemniaka -  diagnoza -  trzeba się  organizować    bo z firmami i  pośredikami  nie wygramy!

256

Odp: ziemniaki 2010

no wlasnie propaganda narzekali na komune ze robila propagande ale teraz co oni robia to komuna to byl maly pikus. no tez prawda ale do puki nie bedzie np cen minimalnych  i np okreslonych narzutow na towar tylko wolna amerykanka ja teraz to supermarkety beda zarabiac krocie a  traca na tym nie tylko rolnicy (w sesie my) tylko i konsumeci  bo po czesci  placa zawyzone ceny tylko za to ze moga kupic np kilogram ale wygoda tez kosztuje.

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

257

Odp: ziemniaki 2010

Ostatnio miałem kilka ofert kupna ziemniaków jadalnych. Słyszałem, że giełdowa cena worka piętnastki wynosi osiem złotych. Według prognoz, cena po nowym roku ma być 1 zł/kg. Oby.

258

Odp: ziemniaki 2010

Dobrze słyszałeś Sławek. Na miejscu też już płacą 8. Pytanie co będzie jak się mrozy zaczną. Niektórzy mówią, że jak Rumuni przestaną brać to ceny spadną.... Ale kto to wie jak będzie...

http://img99.imageshack.us/img99/609/annimatiebalktx6.gif http://i51.tinypic.com/143g949.gif

"...badz czlowiekiem laskawym tak, i od czasu do czasu wcisnij prawy ALT."

ŁONA -ĄĘ (klik)

259

Odp: ziemniaki 2010

Koledzy  z zaglębia produkcji ziemniaka w polsce  - ceny jakie Wam płacą  sa dobre   a  u nas  Zdolnym  Śląsku  jak na dzisjaj 6 zł - 15 kg - ale zainteresowanie   zakupem jest  widoczny wzrost cen od wykopków jest  i to jest dobry trend

260

Odp: ziemniaki 2010

witam panowie chcial by zebyscie mi tak w paru zdaniach powiedzieli ile by mnie kosztowal posadzenia jednego hektara ziemniakow ziemia dobra chodzi mi oto by bylo jak najwiecej bo chce je skarmiac opasami teraz kupuje ziemniaki odpadowe cena to 100zl za tone i bardzo mi sie to podoba bo byczki bardzo chetnie je jedza

Fortschritt zt 423 a razy 2