681

Odp: ziemniaki 2010

U nas krochmalnia dopiero od 9 XII bierze nadwyżki... pod warunkiem że nie będzie mrozów

E 516 na części
Telefon 695 076 269

682

Odp: ziemniaki 2010

Ja we wtorek wysłałem ostatnie auto.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

683

Odp: ziemniaki 2010

czym na tiry ładujecie?

Rolnik z powołania:-)

684

Odp: ziemniaki 2010

Ja mam tiha , taka rumuńska koparka.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

685

Odp: ziemniaki 2010

to chwile schodzi kierowcy nie burza sie?

Rolnik z powołania:-)

686

Odp: ziemniaki 2010

Nie burzą się , cyklopem kładłem 2 godz tichem sporo mniej.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

687

Odp: ziemniaki 2010

Też mam Tiha a jak z łyżką? Masz gafle?

688

Odp: ziemniaki 2010

Ja również kładę tihem ,mam  szerokie skorupki i nimi kładę . Mam przewoźnika miejscowego to albo zostawia samochód i wtedy się nie śpieszę, a jak trzeba to w godzinę załaduje .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

689

Odp: ziemniaki 2010

godzinak czy półtorej to tyle co nic. ziemniaki skrobiowe ciekawy temat podobno w lublinie je przetwarzaja tylko jesień mam zawalona robote bo brokuł i marchew idzie...

Rolnik z powołania:-)

690

Odp: ziemniaki 2010

ej ktoś sie tu chwalił ze ma tanio kombajn do kartofli czy to ciągle aktualne za ile i jaki a moze coś ktoś wie i chce sie podzielić informacjami
mam zamiar opasac kartofelkami bydło swoje

691

Odp: ziemniaki 2010

a robi ktoś do Głowna bo ja kiedyś robiłem ale jak po roku i to z bólami wypłacili to przeszło mi je sadzić smile

692

Odp: ziemniaki 2010

Mam znajomych co wożą tam ,zmienił się właściciel i jest trochę lepiej .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

693

Odp: ziemniaki 2010

Panowie taka sprawa, obrodziły mi ziemniaki , tyle przez rok bym nie przejadł , jedyne wyjście to skarmiać po trochu bydłem jako taki dodatek. Surowych boje się dawać żeby nie mieć nieprzyjemnej niespodzianki zachodząc rano do obory , myślę o parowanych ,jak myślicie parowany ziemniak nie sprawi żadnych poważnych skutków ubocznych bydłu ? (wiem ,że od nadmiaru mogą wystąpić biegunki).

694

Odp: ziemniaki 2010

biegunki jak już to od surowych. Jak miałem mniej bydła to surowe kroiłem na kawałki, posypywałem śruta i dawałem ok 3 kg dziennie. Później parowałem, gniotłem, posypywałem śrutą i do koryta - ok 6 kg dziennie, super jedzonko. Teraz za dużo bydła i nie ma na to czasu.

gg 5118068

695 Ostatnio edytowany przez Massey (2017-10-17 12:35:03)

Odp: ziemniaki 2010

Karmiłeś tymi parowanymi mleczne czy opasy ? Miało to jakiś wpływ choćby na przyrosty ?

696 Ostatnio edytowany przez zorak (2017-10-17 12:42:32)

Odp: ziemniaki 2010

karmiłem tym opasy. Po surowych musiały później dostać czegoś suchego (słomy, siana) bo robiły na rzadko. Co zauważyłem to po parowanych leżały nażarte i ani im w głowie żadne harce. Wg. mnie parowane w połączeniu ze śrutą i wysłodkami były bardzo dobrą paszą ale za krótko tak dawałem aby mówić o jakiś mega przyrostach.

gg 5118068

697

Odp: ziemniaki 2010

Ja daje surowe ale krojone ziemniaczki krowom. Wiaderko na 4/5szt. Żyją 😁

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

698

Odp: ziemniaki 2010

Zorak dzięki za odpowiedź. Karol ja trochę się obawiam surowych dawać żeby nie było problemów ze wzdęciem.

699

Odp: ziemniaki 2010

Spoko luz wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

700 Ostatnio edytowany przez Laszek (2017-10-17 16:53:31)

Odp: ziemniaki 2010

Brachol daje surowe do oporu i nic się nie dzieje. Jak bąka ma sprawnego to przemieli a jak nie to w całości daje. A parowane to jak by się chciał pobawić i dawać maciorom. Żeby dla bydła parowac to pierwsze słyszę

E 516 na części
Telefon 695 076 269