701

Odp: ziemniaki 2010

Spokojnie można dawać około 4-5kg surowych ziemniaków dziennie tylko trzeba je pokroić i żeby nie było biegunek to albo suche siano lub słoma(najlepiej pszenna) albo około 1kg suchych wysłodek , wysłodki ładnie pochłoną wodę.

702

Odp: ziemniaki 2010

Panowie, jak w Waszych stronach wygląda temat ziemniaka jadalnego ?
Jaki plon, czy zebrany, informacje prawdziwe z tzw pierwszej ręki.
Swoje ostatnie 2 ha wyciągam z błota, 30% zgniłe.

703

Odp: ziemniaki 2010

U nas w okolicy to głównie przemysłowe, plon jest po diable ale krochmalnia na nowej chińskiej lini technologicznej ma gowniany przerób przez co każdy ma więcej w polu niż odstawione. Teraz wszyscy kopią na pryzmy. Ci co się wcześniej za to wzięli to są po robocie a pozostali to jak u Ciebie, próbują wyciągnąć z błota. Z tego co słyszę to na pryzmach ostro się psują. A krochmalnia nadwyżki dopiero na grudzień przewiduje

E 516 na części
Telefon 695 076 269

704

Odp: ziemniaki 2010

Rekordowo, belarosa olbrzymia, ale żeby wyzbierać poświęciłem półtora dnia babiego lata i przez to jeszcze 3,6 ha pszenicy nie posiane. Jest trochę nadgnitego ziemniaka, ale plon spory.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

705

Odp: ziemniaki 2010

Jeden co dużo sadzi to miał 300 ha wykopał to na trzy kombajny w 55 dni plon z całości 10,5 tyś.ton.

706

Odp: ziemniaki 2010

U mnie kopią. Jeden już drugi samochód wywalił zgnitych

707

Odp: ziemniaki 2010

Bardzo dziękuję za informacje i czekam na więcej !

708

Odp: ziemniaki 2010

Ja wywiozłem do Łomży na razie 8 samochodów (jeszcze z 8-9) ,w porównaniu do ubiegłego sezonu to plon nieznacznie lepszy ,bardziej gniją (ale nie tragedia).

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

709

Odp: ziemniaki 2010

U nas to ci co sądzą co roku dla krochmalni to mają konkretne plony, pogoda jakoś nie robi im różnicy, kwestia tylko jak bardzo się psują... Wiadomo są też napalency co potrafią wszystkie swoje ha obsadzic a potem lipa i wielka tragedia

E 516 na części
Telefon 695 076 269

710

Odp: ziemniaki 2010

Dziś na targu w Nowym Mieście pow.Płońsk 6 zł worek 15 kg podaż większa od popytu. Na lekkich glebach w moich stronach plony rekordowe, kto zasadził na niskich to wiadomo trochę lipa.

711

Odp: ziemniaki 2010

Kumpel ma na frytki jakieś 80 ha
Generalnie ma problem z skrobią bo za duzo wody było i jest
Jeszcze mu trochę zostało to co rosło na lepszych ziemiach zostawia bo za dużo gleby by z pola wywiózł, o ile udało by mu się w ogóle ciągnąc kombajn w tym błocie. Puki co nie gniją ale będą.. Plony rekordowe. Przetwórnia kręci nosem na wszystko na najmniejsze obicie, na nicienie, i że brudne.

712

Odp: ziemniaki 2010

W ubiegłym roku na glinie ankę ciągnęły dwie białoruśki, też padało przez miesiąc.
W tym ciągnie jedna, na czarnym sapie, niby gleba przepuszczalna ale woda w rowach i stawach jest na wysokości gruntu. Gdzie ta woda ma iść ? Na razie tragedii z gniciem nie ma, może być później. Nie da rady wszystkich nadgniłych odrzucić tak są umazane czarnym błotem. Dlatego moje pytanie o sytuację w temacie. Gnić w przechowaniu będą. Ile, kiedy, nie wiadomo. Jak uda się wykopać, będę miał nadwyżkę 40 - 50 ton. Zostawić na pokrycie przewidywanych strat, pogonić jak są jeszcze w jednym kawałku ?

713

Odp: ziemniaki 2010

Janusz w tym roku ile sadzisz? Jak masz umowę to musisz określoną ilość sadzeniaka wziąć od nich czy nie czegoś takiego? Środki też dają na termin w rozliczeniu za pyry?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

714

Odp: ziemniaki 2010

Rafał, na dzień dzisiejszy to 12 ha (umowę będę robił po niedzieli to może zonę przekonam na jeszcze dwa),sadzeniaka muszę wziąć po 500 kilo na ha a środki i odżywki mogę za ziemniaki.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

715

Odp: ziemniaki 2010

No u nas jest tak że jak ja chce rozpocząć pierwszy raz współpracę z nimi to muszę wziąć 100% sadzeniaka od nich. W kolejnych latach 1 tonę do hektara. Środki to musowo trza wziąć jeden oprysk na stronkę i 4 na zaraze. Można więcej też. W pierwszym roku dużo nie zostanie ale zobaczymy.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

716

Odp: ziemniaki 2010

We wtorek Jasia zasadzona. Miał być jeszcze Harpun ale puki co nie ma. Ponoć ogólnie słabo z wczesnym odmianami.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

717

Odp: ziemniaki 2010

Miał ktoś odmianę EUROFLORA?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

718

Odp: ziemniaki 2010

Mam mały problem , po lipcowych deszczach ziemniaki zaorosły mi chwastnicą jednostronną w mniejszym stopniu także komosa biała wystąpiła , teraz pytanie czy mogę czymś ten chwast opryskać żeby do wykopków trochę przyschnął? Mam zamiar kopać nie wcześniej niż za miesiąc.

719

Odp: ziemniaki 2010

dikwatem może?

720

Odp: ziemniaki 2010

A ż ziemniakami co po wykonaniu będziesz robił?

E 516 na części
Telefon 695 076 269