721

Odp: ziemniaki 2010

Na własny użytek tj do jedzenia:D ,ewentualnie co zostanie plus jakieś małe będę po trochu skarmiał bydłem. Obkosił bym to kosiarką albo orkanem ale nie wiem czy dobrze będzie się potem to kopać anką. Po sąsiedzku z moim polem gość kiedyś obkosił i na annie nie mogli dać rady, korzonki chwastów z kawałkiem łodygi  szły na stół przebierczy  bo oddzielacz porostu nie miał za co złapać.

722

Odp: ziemniaki 2010

No właśnie akcja z orkanem nie zawsze przynosi pożądany efekt. A może reglone?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

723

Odp: ziemniaki 2010

kosiarka plus reglona 10 dni i kopiesz na luzie

724

Odp: ziemniaki 2010

Środek nie pójdzie w bulwy ? co prawda nać w większości zeschnięta alw wolę  się upewnić.

725

Odp: ziemniaki 2010

No reglone to typowy do desykacji pyry więc bulwie nie zagrozi

E 516 na części
Telefon 695 076 269

726

Odp: ziemniaki 2010

Rafał ,jak tam ziemniaczki,wywoziłeś już coś? Ja wysłałem 4 i na podwórku czekają 2 a reszta na polu.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

727

Odp: ziemniaki 2010

Jutro dopiero pierwsza odstawa. Nie bylo nic wczesniej bo brak wczesnych odmian. Jutro jedzie euroflora. Puki co nie widze w niej szału ale tam gdzie miala wiecej wilgoci to porosła fest, jak buraki. Przy annie rolki u gory sobie rozstawiłem i od razu odciągam dadzeniaka do dodatkowego zbiornika. Musze jeszcze troche pouszczelniac na koszu bo duzo malych gubi. A Twoja grimka to jaki model? Lk 650?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

728

Odp: ziemniaki 2010

Z tą wczesnością to nie ma reguły,ja Zacząłem kopać 3 09 Tomense to mocno się trzymała łodyg a wjechałem w redliny obok w Kube to była bardziej zielona a kopała się lepiej ,tak kopie grimem lk 650 ale myślę już o czymś większym.Tomensa miała 19,1 a Kuba 20.4 ,ja wysyłam jeden samochód co tydzień.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

729

Odp: ziemniaki 2010

Moja miała dzisiaj 17,6 porażka

E 516 na części
Telefon 695 076 269

730

Odp: ziemniaki 2010

Panowie jak z wydajnością?U mnie szału ni ma może 25 wyjdzie ale pewny nie jestem.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

731

Odp: ziemniaki 2010

Jak na taki brak opadów to nie jest źle,działka 3,20 dała ponad 100 ton,ale to zależy też od odmian np. Tomensa zawiązała dużo ale drobnych ziemniaczków ,a Zuzanna o połowe mniej ale są dużo grubsze i w zbiorniku jest podobnie.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

732

Odp: ziemniaki 2010

A u mnie w tym roku takie porosły
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/dc48e51ec2cd.jpg

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

733

Odp: ziemniaki 2010

1,2 kg no no

734

Odp: ziemniaki 2010

Już się z babiną kłocę że same ziemniaki w zupie, a ona mi na to "Tylko jednego ziemniaka dałam!" 3 krzaki wykopane i pełniutkie wiadro.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

735

Odp: ziemniaki 2010

U mnie ziemniaki załatwiła ulewa , woda stała ponad tydzień krzaki padły po dwóch dniach.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

736

Odp: ziemniaki 2010

MAREKPE napisał/a:

A u mnie w tym roku takie porosły
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/dc48e51ec2cd.jpg

O bulwa! Ale pyra!

E 516 na części
Telefon 695 076 269

737

Odp: ziemniaki 2010

U kuzyna rekordowy miał 1,65 kg

738

Odp: ziemniaki 2010

https://youtu.be/Ehb2VE4AhtQ

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

739

Odp: ziemniaki 2010

Ale zasuwasz ..... anną to by koło zaraz stanęło z przepełnienia ...

740

Odp: ziemniaki 2010

Jak tam po sezonie ziemniaczanym?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."