161

Odp: ziemniaki 2010

Tajfun jest w porządku, jedna z lepszych odmian jakie miałem. Irga ma tylko jedną zaletę - widać że to Irga. Handel w Warszawie skończył się wraz z likwidacją targowiska na Okęciu. Fakt, waliło szczynami i zgniłą kapustą, ale pieniądze się do domu przywoziło.

162

Odp: ziemniaki 2010

Ja teraz mam Lorda i jest najlepszą odmianą jaką miałem.

163

Odp: ziemniaki 2010

w mojej okolicy irga schodziłaby, ale prawie nikt jej juz nie sadzi, bo nie rodzi sie teraz schodzi najlepiej Vineta, Lord i denar nie bo nie jestsypki, a ziemniaki co schodza majabyc sypkie, i najlepiej żółte

Rolnik z powołania:-)

164

Odp: ziemniaki 2010

Pamiętam w latach 80-tych była taka odmiana ludzie mówili na to zielona nać bo do wykopków pozostawała zielona w ogóle nie zasychała. Wie ktoś może co to dokładnie było?

165

Odp: ziemniaki 2010

To była Ruta.

166

Odp: ziemniaki 2010

Spróbuje na przyszły rok Tajfuna - a jaką ma podatnośc na  patogeny czerniaka i zarazę  ziemniaka - bo u mnie gleby są cięzkie ?

167

Odp: ziemniaki 2010

Chłopy jak u was z nasadzenieniami  ziemniaka?-  Ja czekam pogoda  czasowo popsuła mi szyk  w sadzeniu  - czy  sadzicie  mniej  - ten sam areał?- ja 1 ha ucinam z nasadzenia.

168

Odp: ziemniaki 2010

A ja normalnie jak co rok 22 ary big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

169

Odp: ziemniaki 2010

Sory panowie  że dluższy czas nie pisałem  ale  uprawa i sadzenie  od rana do nocy   daje w dupę- zostalo mi na jutro  0 .70 ha do posadzenia i szykuje się do siewu  buraka czerwonego   A u was juz po posadzeniu ?

170

Odp: ziemniaki 2010

Ja jak co roku ok.6 ha(w tym 6,8ha) ale większość do Łomży na skrobie, pozostało mi 1,5ha Jutro powinienem dać rade ,jak nie ulgne.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

171

Odp: ziemniaki 2010

Ja  tydzień temu wsadziłem 20 arów big_smile Zostało mi jeszcze tak z pół tony   sadzeniaków ktoś chce oddam  za darmo wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

172

Odp: ziemniaki 2010

Seba szkoda że nie bliżej bo ja "przyjmuje" jak ktoś chce się pozbyć - zawsze na dobrą wódeczkę i zagrychę dam. Mam 200 litrowy parnik i gotuję dla byków. Po surowych strasznie im leci z ... za to jak się najedzą gotowanych to leżą cały dzień takie nażarte.

gg 5118068

173

Odp: ziemniaki 2010

Ja skonczyłem wczoraj sadzić  tez mi zostało  troche sadzeniaka  dam sasiadowi  dla byków-   Nie pamiętam żeby nie było spzedaży  sadzeniaka - w tym roku kicha? - moze i dobrze sam nie wiem co o tym mówić? -  resztę ziemnika  ok . 10 t  zabierze hurtownia  - wszyscy plantatorzy w tamtym sezonie zrobili {kapital }?- oby ten rok  nie byl taki?

174

Odp: ziemniaki 2010

zorak jak pasiesz gotowanymi to jest przynajmniej bezpiecznie bo surowe są zdradliwe.

175

Odp: ziemniaki 2010

mi niestety zabrakło koło 0,5t sadzeniaka. jutro od rana zaczynam poszukiwania.... Tylko tyle że każdy kto miał w okolicy satine to albo posadzone albo skarmione....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

176

Odp: ziemniaki 2010

Czy czesto macie kontrole  przez Stacje Ochrony Roślin  - bo ja  obowiązkowo 3- 4 razy w roku nawet buraki byly w Pulawach - na ecolę  Na przyszly tydzien  zaś mam ich wizyte?  Wcale  sie nie boje - ale zaczyna mnie to nudzić?

177 Ostatnio edytowany przez koseś (2012-05-17 21:18:01)

Odp: ziemniaki 2010

Coś dla naszych producentów ziemniaków   http://www.youtube.com/watch?v=SlikGS1n … re=related

178

Odp: ziemniaki 2010

Dzieki  Koseś - fajna sprawa - ale nasze areały?- musi starczyć ten sprzet co mamy!

179

Odp: ziemniaki 2010

Że co za duży ? ten czterorzędowy to piękna sprawa dla kogoś co ma chociaż 20ha. ziemniaków ,a i w usługi to wspaniała maszyna ,jeśli bym się parał zawodowo ziemniakami to najpewniej zrobiłbym sobie takie cudo bo kupić na pewno mnie nie stać  .

180

Odp: ziemniaki 2010

Przejdę na okopowe - jezeli  jest  oprysk wykonany przed wschodowo  nie istneje ryzyko porażenia roslin  przez deszcz a nawet deszcz przyspiesza  obumarcie  jednoliściennych   ryzyko minimalne  jak zabieg jest wykonany prawidłowo  -KSySZ  jak u ciebie z kontrolami?