41 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2013-09-29 13:13:51)

Odp: Zetor Czy tez inny

Kto  orientuje się i miał od czynienia z Zetorem z Indii,właśnie wchodzi na polski rynek[marki nie pamiętam-60/90KM]

42

Odp: Zetor Czy tez inny

Pewnie chodzi o marę Solis ?  http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/ … 46559.html

43

Odp: Zetor Czy tez inny

indyjski Zetor ?? czy co ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

44

Odp: Zetor Czy tez inny

Ta cena co tam podali to nie jest taka ''poruszająca ''.

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

45

Odp: Zetor Czy tez inny

Nie poleca made in indie normy jakosci twardosci nieznane a różnica w cenie nie powala jedynie można posrednika znacznie wzbogacić.

46

Odp: Zetor Czy tez inny

mniejsza o to ile to jest warte w polu itd.
Spójrzcie na tego biedaka co na nim siedzi. Nie wie co ma tu mówić by to sprzedać. Droższa konkurencja ma to i tamto a on tylko blachę...

47

Odp: Zetor Czy tez inny

Kolega jest właśnie w trakcie zakupu belarusa 84 km za 92 tyś wpłacił już 50 tyś resztę gdy dostanie dopłaty, na 54 ha jako pomocniczy.

48

Odp: Zetor Czy tez inny

zawsze podziwiam tych co kupują nowe ciągniki za taką kasę ,dla mnie choć bym miał to wolę kupić więcej sprzętu ale używany oczywiście zachodni
kolega ma ok 80 ha i też mówi nigdy nowego sprzętu , jeżeli to sprawdzony kilku letni ma 145 km mf 80 km mf i '60' dodatkowo orze ,sieje i kosi zarobkowo razem ze 120 ha
co nie znaczy ze zazdroszczę każdy ma co lubi albo lubi co ma

49

Odp: Zetor Czy tez inny

Cześć mam pytanie o małego  zetora np. 7045  . Jak  tam jest z wom ? Jest tak samo sprzężony z  hydrauliką  jak w 60 tce ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

50

Odp: Zetor Czy tez inny

podobnie. w 7011 jest osobno sprzegło ręczne  do womu ale zalancza się podobnie jak w 360

mdw

51

Odp: Zetor Czy tez inny

W takim zetorze hydraulika może działać z załączonym womem jak i z wyłączonym.

52

Odp: Zetor Czy tez inny

Są 4 pozycje, tylko wom, tylko pompa, wom+pompa, wom zależny. Jeszcze 5, wszystko wyłączone wink

53

Odp: Zetor Czy tez inny

W C360 można używać hydrauliki bez włączonego womu.

54

Odp: Zetor Czy tez inny

ta.... hydraulika jest zależna od biegów. Wrzuć wsteczny i spróbuj coś podnieść, albo pojeździj dłużej na 5-tym biegu mając tak załączoną hydraulikę....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

55 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2014-03-31 23:03:00)

Odp: Zetor Czy tez inny

Dzięki za info koledzy :pa: Czyli w zetorku nie trzeba zdejmować przekaźnika  do transportu np. kopaczki, czy kosiarki  ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

56

Odp: Zetor Czy tez inny

W c360 też nie trzeba ,wystarczy mieć sprawny podnośnik wink

57

Odp: Zetor Czy tez inny

bamreras napisał/a:

ta.... hydraulika jest zależna od biegów. Wrzuć wsteczny i spróbuj coś podnieść, albo pojeździj dłużej na 5-tym biegu mając tak załączoną hydraulikę....

Ja nie twierdzę,że jest to pozycja do pracy ciągłej.Ale niejednokrotnie jest przydatna.

58

Odp: Zetor Czy tez inny

Koledzy czy możecie mi podpowiedzieć w sprawie zetora 12145 ,bo mam takiego na uwadze i chciał bym kupić .Obecny właściciel ciąga tym zetorem gruber 3,8 metra i agregat uprawowo siewny 3 metry aktywny  i oczywiście pług obrotowy 4 skibowy .Zastanawiam się czy ta maszyna nie jest za bardzo wyeksploatowana ,bo gospodarz ma 150 ha i tylko drugi ciągnik jd i to są podstawowe ciągniki do ciężkiej pracy .Żółw ,zając jest zablokowany ,tak samo turbo jest nie sprawne .Po za tym ciągnik wizualnie wygląda bardzo dobrze i silnik też działa równo ,bez przecieków .Ciągnik jest z 1985 roku za 34 tyś .Myślałem nad innymi zachodnimi ,ale nie znam się na nich ,a wiadomo koszty części są spore .u mnie ziemia jest mocna glina i górki .

59

Odp: Zetor Czy tez inny

85 rok trochę dużo jak za zetora to lepiej już kupić 16245

60

Odp: Zetor Czy tez inny

Ten zetor nie powinien mieć turbo , zaspawany wzmacniacz nie stanowi problemu praktycznie nie używam żółwia , w jednym zetorze działa w drugim wymieniłem teraz wzmacniacz na wałek z hamulcem skrzyni. Jak maszyna ogarnięta to robotą machnie ,osobiście polecam , a cena wiadomo zawsze za duża .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."