21

Odp: przedni napęd do zt 300

Dzis spuścilem olej ze skrzyni i chcialem przykręcic tylka czść tyej przystawki odkręcielm ten dekielek a tu nie ma walka tu mam zdjęcie... musze poszukać na zlomie tego walka bo nieraz leza cale skrzynie... wloze ten walek i powinno byc ok... chyba

22

Odp: przedni napęd do zt 300

Przy ZT300 nigdy nie było wałka do przedniego napędu, co najwyżej pod deklem może być wałek do przedniego WOM. W skrzyni przeróbek jest więcej niż tylko dołożenie wałka wyprowadzającego napęd, jak możesz to kup na złomie całą skrzynię od ZT303.

23

Odp: przedni napęd do zt 300

gdzie masz to zdjęcie:P

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

24

Odp: przedni napęd do zt 300

Ja właśnie jak miałem zakładać napęd do swojego zt300 to tym co tu przeczytałem o przerabianiu skrzyni dałem se z tym spokój i postanowiłem że kupie zt323 i będę miał oryginał smile

25

Odp: przedni napęd do zt 300

Skrzyni 300 nie da się przerobić do przedniego ,nawet nie próbuj.

26

Odp: przedni napęd do zt 300

Ją przdrabiałem z 300 na 303 ale miałem 303 na części trzeba zmieniać koła zębatę te co są na górnym ostatnie wałku na mniejsze jeszcze kilka tam przeróbek kolega miał 300 dokupił napęd i założył mówił że jego był przystosowany do napędu

27

Odp: przedni napęd do zt 300

kolega miał poprostu skrzynie od 303 bo ja też słyszałem że nie da się założyć przedniego napędu do 300 bez przeróbki skrzyni albo jej wymiany i to wiem od handlarza co handluje częściami do forsza

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

28

Odp: przedni napęd do zt 300

a oto i zdjęcie po odkreceniu walka widac tylko jakies lozysko i nie ma walka a co do tej skrzyni to moze i zalatwie...
http://www.fotoload.pl/123aa13/51ef6caa45d19f723b20e191a377dffe7435_min.jpg

29

Odp: przedni napęd do zt 300

Na tym wałku z fotki wiszą tylko zębatki od WOM, on jest krótki. Przy 303 ten wałek leci przez całą skrzynię i jeszcze kawałek wystaje, na nim przy okazji też wisi zębatka od WOM i to jest głupi patent DDR-owców. Sam wałek w każdym bądź razie nie wystarczy, trzeba zmieniać jeszcze zębatkę, która siedzi na wałku atakującym i jedną zębatkę od wstecznego. Jak już chcesz to przerabiać to lepiej kup skrzynię z 303 i z dwóch poskładaj jedną.

30

Odp: przedni napęd do zt 300

Przerabialem to!!!!!!!!!Taniej bedzie jak ZT 300 sprzedać i kupić ZT303:walka:

31

Odp: przedni napęd do zt 300

drejekpawel napisał/a:

Dzis spuścilem olej ze skrzyni i chcialem przykręcic tylka czść tyej przystawki odkręcielm ten dekielek a tu nie ma walka tu mam zdjęcie... musze poszukać na zlomie tego walka bo nieraz leza cale skrzynie... wloze ten walek i powinno byc ok... chyba

Niestety nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Musisz rozkopać zemstę na czunniki pierwsze

32

Odp: przedni napęd do zt 300

Nie będę zakładał nowego tematu. Może ktoś wrzucić zdjęcia jak i gdzie zamocowane są zawory załączające blokadę i przedni napęd ? W swoich 303 blokadę tyłu macie mechaniczną czy pneumatyczną ?

33

Odp: przedni napęd do zt 300

303 blokada tylnego mostu jest na pedał tak jak w 300 a włączniki od napędu i blokady przedniej są tam obok dźwigni od womu i żółwia.

34

Odp: przedni napęd do zt 300

dzięki Krzychu. Jak miałem zwalone blachy to wyglądało że dało by rade podpiąć pod ten pedał siłownik, można by podłączyć go pod zawór i wszystkie blokady były by pod jednym zaworem. Jak by ktoś miał zdj tych zaworów to był bym wdzięczny smile

35

Odp: przedni napęd do zt 300

no to tu te zawory od włączania
http://i58.tinypic.com/34hv3fs.jpg
a tu masz ten siłownik co załącza napęd i takie samo jest z przodu na osi do blokady
http://i58.tinypic.com/2k0wow.jpg

E 516 na części
Telefon 695 076 269

36

Odp: przedni napęd do zt 300

mi sie blokada przedniego mostu nie włącza od czego zacząć szukac przyczyny?

Rolnik z powołania:-)

37

Odp: przedni napęd do zt 300

wąż dziurawy?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

38

Odp: przedni napęd do zt 300

Przodek znam dobrze bo dostałem od faceta osobno każdy tryb,śrubkę,łożysko,obudowę.. Leżało to pare lat na strychu ale jakoś się złożyło. Przystawka jest założona, nie ma tych zaworów i przewodów. W katalogu też ich nie widze

39

Odp: przedni napęd do zt 300

Gdzieś mam te zawory,tylko poszukać.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

40

Odp: przedni napęd do zt 300

Pajej napisał/a:

mi sie blokada przedniego mostu nie włącza od czego zacząć szukac przyczyny?

Najpierw zobacz czy Ci elektrozawór pneumatyczny działa po włączeniu przełącznika. Często też tylko sam przełącznik na desce szwankuje. Potem zobacz co dzieje się z powietrzem przy samym siłowniku blokady. Jak do niej powietrze będzie dochodziło bez przeszkód to musisz ją rozebrać i zobaczyć co się z nią dzieje. Może tylko manszetki i o-ringi są będą do wymiany razem z dokładnym wyczyszczeniem tego mechanizmu. Dobrze to sprawdź, bo jak ten siłownik przepuszcza powietrze to będzie Ci wywalać olej z mostu.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.