21

Odp: SAME LASER 150 ?????

No dzięki, muszę powiedzieć że o dziwo wszystkie pierdoły działają, nawet wentylatory czy światełko w kabinie. Teraz tylko muszę pomyśleć jak dołożyć 3 sekcje. jest w nim nawet wajcha z takim przyciskiem, kabel idzie do przodu i coś miesza big_smile jeszcze nie wiem co tongue ale powoli i z waszą pomocą myślę że wszystkiego się dowiem i wszystko się zrobi.
Poza tym od dawna zachwycam się Deutzami. Gdybym miał zastąpić jakoś Forsza na pewno był by to jeden z 3. Deutz Fahr, Case lub Fendt tyle że najpewniej Deutz tongue znajomy handlarz (ten od którego brałem tego szpeja ) ma Fendta 86 rok, 120 km , tur 3 sekcje, to jest dopiero maszyna, oczywiście brak paru szyb, w środku syf ale silnik to jest to ! jak dzwon. ceni go chyba 24 tys. Ma też ładnego,zadbanego Deutza 88 rok 110 km, (26 tys tongue ) ten mnie zadziwił znowu bo na moich oczach podniósł pług ważący MINIMUM 2 tony, (sstraszny ten pług)..
Napisał bym jeszcze parę słów o tej Torpedzie ale i tak się rozpisałem big_smile innym razem i w innym wątku...

22

Odp: SAME LASER 150 ?????

Pierdoły w polu nie robią ale ważne że mechanicznie sprawny, no i koniecznie daj fotki, dobrze opij i z tydzień nie podchodź żebyś czegoś nie popsuł.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

23

Odp: SAME LASER 150 ?????

Same tiger 100.. Cos ktos o nim wie i jaki to sprzet? Sasiad ma na sprzedarz 5cyl chlodzony powietrzem opony przod bdb tyl slabsze. Ostatnio bral ode mnie talerzowke to podniosl bez problemu. jeden mankament padniety 2 stopien srzegla czy cos tam innego..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

24

Odp: SAME LASER 150 ?????

Tarcza sprzęgłowa pewnie koło tysiaka i można w pole jechać.

25

Odp: SAME LASER 150 ?????

Odradzam wrzystkim same , dutz , lamborgini a tagrze renault. ceny i dostepnosc części zamienych w najlepszym wypadku wymusi sprzedaż traktora lub udar bądź zawał w zależności od awari.

26

Odp: SAME LASER 150 ?????

Jakieś doświadczenia niemiłe?

mdw

27

Odp: SAME LASER 150 ?????

Co Ty opowiadasz, nosiłem się z kupnem Lambo i jak szukałem części to nie dośc że są bez problemu dostępne to czasem cena niższa niż do polskich sprzętów. A może Ty nie lubisz silnika chłodzonego powietrzem co? bo one w naprawie nie wybaczają błędów i lubią się zemścic.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

28

Odp: SAME LASER 150 ?????

jamir12 napisał/a:

Co Ty opowiadasz, nosiłem się z kupnem Lambo i jak szukałem części to nie dośc że są bez problemu dostępne to czasem cena niższa niż do polskich sprzętów. A może Ty nie lubisz silnika chłodzonego powietrzem co? bo one w naprawie nie wybaczają błędów i lubią się zemścic.

ciekawe co piszesz znajomy przymierza sie do remonyu same i powiedział ze  uzbrojenie jednej dziury w bloku tj. tuleja tłok itd to koszt 3000zł więc nie wiem komu wierzyc

Rolnik z powołania:-)

29

Odp: SAME LASER 150 ?????

Wszystko zależy czy części oryginalne czy jakieś zamienniki. Jak kiedyś myślałem o remoncie silnika SW680 co mam w kombajnie to gościu w sklepie powiedział mi że lepiej wstawić tylko konkretne oryginalne polskie pierścienie niż kompletne zestawy tłok tuleja i pierścienie Made in India. Wiadomo jak ktoś kupuje zachodni używany traktor za wszystkie pieniądze i nic nie zostanie na ewentualny remont to wiadomo jak jest, tym bardziej jak ktoś jest przezwyczajony do ceny części np do 360

E 516 na części
Telefon 695 076 269

30

Odp: SAME LASER 150 ?????

Laszek to prawda że ludzie są przyzwyczajeni do cen z małych ursusów, ale na małych gospodarstwach ciągnik amortyzuje się dużo dłużej niż na wielkoobszarowych. A każdy chciałby coś lepszego stąd ten szok później smile

31

Odp: SAME LASER 150 ?????

Każdy niech  robi jak uważa . Ale  jak  to sie sypnie bo to nie  uniknione i nie mówię tu o tarczy sprzęgłowej  tylko  : silnik, skrzynia,  mosty to pogadamy dopiero ... Po za tym  jaki szok  cenowy,  pomyślcie  ile te sprzęty  kosztowały jak  były nowe z tond   cena  części + marża sprzedawcy oczywiście  . Do mtz 82 kompletną nową skrzynie biegów kupi za 6 tysi  . To tyle to robocizna  będzie pewnie kosztować przy  zachodnim ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

32

Odp: SAME LASER 150 ?????

wszystko się zgadza ale mtz 82 nie podniesie agregatu aktywnego. Tak że jak ktoś potrzebuje większy traktor to szuka czegoś na co go stać a z naprawami trzeba się liczyć. Znam takich co twierdzili że mtz jest ok i mu wystarczy a nawet kupił nowy i już na gwarancji z niego leci. Mtz to tani ciągnik do niewielkiego gospodarstwa. Miałem takiego od nowego rok 81 i nadal twierdze że to ciągnik na lata pod warunkiem podpinania mu maszyn od c 360. jak dostał to co 80km powinno ciągnąć to się zaczęło także trzeba go było 12045 zastąpić i spokój. Ciągnika zachodniego poniżej 12-15tys mtg w polsce nie kupicie

33

Odp: SAME LASER 150 ?????

Sebastian kolega z wojska wyspecjalizował się w skrzyniach do zachodnich, za robotę bierze 5 tyś.

34

Odp: SAME LASER 150 ?????

damian9871 napisał/a:

wszystko się zgadza ale mtz 82 nie podniesie agregatu aktywnego. Tak że jak ktoś potrzebuje większy traktor to szuka czegoś na co go stać a z naprawami trzeba się liczyć. Znam takich co twierdzili że mtz jest ok i mu wystarczy a nawet kupił nowy i już na gwarancji z niego leci. Mtz to tani ciągnik do niewielkiego gospodarstwa. Miałem takiego od nowego rok 81 i nadal twierdze że to ciągnik na lata pod warunkiem podpinania mu maszyn od c 360. jak dostał to co 80km powinno ciągnąć to się zaczęło także trzeba go było 12045 zastąpić i spokój. Ciągnika zachodniego poniżej 12-15tys mtg w polsce nie kupicie

u mnie rusek robi na 80 ha ornego + łąki, sprzęt to pług b201 4 i 5 skib, agregat uprawowy 4,8 na sztywnych zębach, gruber 3 m, siewnik 6 metrów i 6 rzędów z podsiewaczem do kuku tak więc ma co podnosić i ciągnąć, w czerwcu będzie u mnie już 5 lat. Średnio na rok wychodzi 600mth

E 516 na części
Telefon 695 076 269

35

Odp: SAME LASER 150 ?????

To się wiele nie pomyliłem smile . U mnie Mtz ciągał  agregat Kleina 3,60m 1200 wagi i pług 4 skibowy polski wątpie by to targnęła 60-tka i jakoś nic mu się nie stało . Dobra kończę swoje wypociny  bo to nie ten temat .  Podsumowując  zachodniaki są wygodne i poręczne i jednak twarde  . Dlatego trzeba  je nowe brać !!!  smile  Bo używane  to wiadomo jakie  u nas mają przeważnie  na sprzedanie ...  jak się trafi ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

36

Odp: SAME LASER 150 ?????

Panowie jakieś nowe opinie na temat dużych same? Modele 150 i te 170konne najbardziej mnie interesuje. Ceny dobre i młode roczniki z dobrymi gumami, tylko czy to nie bomby z zapłonem ustawionym zaraz po ściągnięciu do chałupy? big_smile W sumie lamborghini też podchodzi mi do pytania.

37

Odp: SAME LASER 150 ?????

Mój kolega ma już dłuższy czas same laser 170. Robił w nim kapitalkę silnika  jakiś czas temu bo go przegrzał (pękł pasek od wentylatora). Chodzi to jak burza. Tylko chłop poszedł do pracy i coś słyszałem że go teraz sprzedaje.

38

Odp: SAME LASER 150 ?????

Dużo wyniósł go remont?

39

Odp: SAME LASER 150 ?????

http://allegro.pl/same-zestaw-naprawczy … 45858.html

40

Odp: SAME LASER 150 ?????

ceny części jako takie normalnie jak na zachodnie, ale te zestawy naprawcze to jakieś przegięcie.