21

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

MAREKPE widziałem jak sieją rzepak siewnikiem punktowym do buraków tradycyjne odmiany ( 3-4 kilogramy) i wychodzi to całkiem przyzwoicie. Wysiew razem z nawozem.

22

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

MAREKPE napisał/a:
Pajej  napisał/a:

Na razie mnie nie stać na cały agregat a takim czymś to trudno siać solo

Jeżeli myślisz przyszłościowo to postaw na ten siewnik, bo docelowo można zagregatować go z agregatem aktywnym lub biernym 3 m i poza tym elegancko zgrywa się to z opryskiwaczem 12 m co dla takich małorolnych jak my stwarza docelowo możliwość siania z ścieżkami technologicznymi. Poza tym to jest na prawdę dobry siewnik i też mam chęć w niedługiej przyszłości takim siać. Trzydziestka czy sześćdziesiątka spokojnie dają radę go dźwigać i ciągać. Pod górę trochę wolno, ale dają radę.

Wytłumacz jak takim siewnikiem mam siać bez agregatu http://aukcjewp.wp.pl/siewnik-saxonia-i1240235725.html co do ścieżek to ja zakładam siejąc moim konnym. Jak kupię coś lepszego to planuje dorobić znaczniki ścieżek (jeszcze nie wiem jak) bo pryskam na miotłę przedwschodowo

wojtas napisał/a:

w amazone nie wymienia sie kułek bo nie ma potrzeby  są a raczej kręca się 2 kułka na raz jedno szerokie jak w poznaniaku i drugie na taki bolczyk  takie cieniutkie ok 0,5cm   na rzepak lub inne drobniutkie nasionka można wyczepic te szerokie i jechac na tych waskich przez co można uzyskac naprawde bardzo małe ilości ziarna na ha  ale osobiście  sieje rzepak  na tych grubych i idzie bez najmniejszego problemu   na moim  na szerokich najmniej wysieje się 4.5kg mi to pasuje na tych cieńkich  zchodzi się do 1.1 czy jakoś tak  bo kolega prubował  ale to chyba przesada ...

A jak sieje się łubin nie ma problemów?

Rolnik z powołania:-)

23

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

Za 2900 ton sobie może pomarzyć. Normalny na kołach chodzi za tę kasę.
Przecierz to także Fortschritt A 201 tyle, że SAXONIA
Jak byś zobaczył tego co kumplowi znalazłem za 4000 to byś nie powiedział, że ten siewnik kiedykolwiek siał.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

24 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2010-09-28 16:43:57)

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

wojtas napisał/a:

w amazone nie wymienia sie kułek bo nie ma potrzeby  są a raczej kręca się 2 kułka na raz jedno szerokie jak w poznaniaku i drugie na taki bolczyk  takie cieniutkie ok 0,5cm   na rzepak lub inne drobniutkie nasionka można wyczepic te szerokie i jechac na tych waskich przez co można uzyskac naprawde bardzo małe ilości ziarna na ha  ale osobiście  sieje rzepak  na tych grubych i idzie bez najmniejszego problemu   na moim  na szerokich najmniej wysieje się 4.5kg mi to pasuje na tych cieńkich  zchodzi się do 1.1 czy jakoś tak  bo kolega prubował  ale to chyba przesada ...

ja przy swoim poznaniaku mam to samo super sprawa zero "babrania się" i marnowania czasu tylko przełożysz bolce i siejesz my w tym roku rzepak sialiśmy ok 2,8 kg/ha, nie wiem czy to jest w tych starszych modelach ale mój już ma i jest z 2004 r.

dobry pomysł:
http://allegro.pl/siewnik-juko-kombi-ag … 85217.html

wojtas napisał/a:

A jak sieje się łubin nie ma problemów?

My w tamtym roku sieliśmy łubin i zero problemów na moim pisze ze nawet kuku mogę siać i buraki :smiley:

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

Napisze tutaj żeby nie zakładac nowego posta.
Czy kupno mazura 4m to dobry pomysł?
Jak na razie używam a raczej męcze się starym nodetem 2m i chce kupic coś większego. I teraz chodzi mi po głowie takie cudo. Ciągnik to uprawy to 385 więc uprawowo-siewny odpada bo nie uniesie a cenowo to mazur 4m wypada bardzo korzystnie bo za 2,3 tys to są naprawde przyzwoite siewniki (nawet po 1000 idzie spotkac zawieszanego). Ktoś posiada? długo schodzi zaczepienie na polu itp.

26

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

Co powiecie o siewnikach Fiona?

Rolnik z powołania:-)

27

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

ja mogie sprzedać siewnik 3m z ścieszkami za 800zł

28

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

Jaki masz wynalazek???

Rolnik z powołania:-)

29

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

z lat 80 podnoszony z boku ma metalowe duże koła

30

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

ja mogie sprzedać siewnik 3m z ścieszkami za 800zł

Nie ten dział ale ciekawa propozycja jak się zdecydujesz do ogłoś się w "sprzedam"

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

31

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

mazur 4m to legenda, sprawdź czy są do niego części bo parę różnych rodzajów mazurów wyszło, mam równie starego klamota i części brak.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

32

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

Ją mam fione prosty siewnik bodajże duński części dostępne cena średnia ale ogólnie to polecam ją mam d3d super 3 metry  pojemność zasypu tylko 350 kg

33

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

Jak by ktoś szukał Fionę 4m to u sąsiada jest w cenie złomu. Redlice do wymiany i coś tam jeszcze, ale ogólnie to dobre siewniki. Parę lat temu jak jeszcze nią siał to za jeden dzień szło:
- 36 ha
- ponad 11 ton pszenicy
- 5l oleju silnikowego
- 5l hipolu
Po takim dniu sześćdziesiątka i nasypujący wyglądali podobnie.
Rocznie obsiewała do 400 ha.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

34

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

MAREKPE a ja myślałem że pobiłem rekord świata obsiewając 14 ha swoim fortschrittem A 215 :-)

35

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

Witam.
A ja polecam ISARIA seria 6000.
Mam już 3 lata i jest super.
Znaczniki, ścieżki. Przezbrajanie ze zboża na rzepak (rolki) zajmuje 3-4 minuty. Jakość niemiecka(to jest niemiec konkurencja Amazone). Skrzynia zasyp 300-350kg. Części? Tam nie ma się co psuć nawet nie znam cen. I mają rurki na jabłku co powoduje pracę rurki w każdym miejscu. Nie wyłamuje się.
Polecam.
Pozdrawiam.

36 Ostatnio edytowany przez Pajej (2010-11-02 20:08:47)

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

Zastanowie sie bo sa tańsze od amazone D7
np http://allegro.pl/siewnik-zbozowy-isari … 60634.html

Rolnik z powołania:-)

37

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

ja chyba zacznę myśleć o jakimś 3m, talerzowy, wiadomo wam coś ?za Amazona trzeba położyć 10 tys, coś tańszego jest? nie mowie o polskich produktach

38

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

Dychę za amazona to chyba z broną wahadłową, a i to widziałem tańsze. Nie sztuka wystawić taka cenę. Sztuką jest wziąć takie pieniądze.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

39

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

wiec ile ? ścieżki,znaczniki,nie najmniejsza skrzynia,jeżeli coś dobrego byście widzieli dajcie znać no i talerzowe to coś wink

40

Odp: Jaki siewnik do 4000 zł ?

Gdzieś koło krotoszyna widziałem D7+wahadłówka za 7 do negocjacji tylko, że nie talerzowe.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia