21

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

Jutro pług przyjeżdża na spróbowanie.

22

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

A co będzie jak zatrzask się rozleci ? Te zabezpieczenia są raczej mało spotykane :hmmm:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

23

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

Sebastian nie kracz bo wykraczesz smile nawet jak coś urwie to nie problem dorobić na podstawie pozostałych korpusów .

24

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

No i pług w cenie 6 tys został u mnie na podwórzu. Zab. zapadka, przedpłużki, szerokość orki 30-45cm,

25

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

Mam okazję kupić  GREGOIRE BESSON 4 obrotowa zabezpieczenia resorowe za 4000 tys z pęknietym sworzniem obrotnicy oraz do wymiany dwie odkładnie poza tym ok i zastanawiam się czy warto. Scorpion jak ten pług się sprawuje?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

26

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

Piotr czy aby forszaj nie spuchnie mam na mysli pompę to bedzie troche ważyło

27

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

Piter jak go nie kupisz daj namiary.

28

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

A orientowałeś się jaka cena naprawy

29 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2011-10-04 18:36:56)

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

Sworzeń obrotnicy najlepiej dotoczyć pewnie, odkładnie to  nie problem...
http://allegro.pl/plug-4-skibowy-gregor … 94661.html
Od tego faceta kupiłem mój pług. A teraz trochę o nim..
Trochę gleby już przewalił. idzie dobrze, ładnie kryje, idzie pewnie jak każda obrotówka ciężej od zagonówki, mój forsz ma już problemy z dźwiganiem ale z siłownikami było by lepiej, nowa pompa była by jeszcze lepsza bo rozwiązała by też problem z obrotem. Resor jest bez problemowy, moja zapadka przeszła testy w najcięższej glinie i wytrzymała. Obrót na 2 węże, czyli pchamy raz do błotnika, raz do siedzenia wajche rozdzielacza a przy siłowniku jest kostka odwracająca kierunek oleju. Regulowana szerokość pierwszej skiby i reszty odkładni. Ogólnie fajny pług. Polecam.
Jak byłem oglądać mojego Torpedusa u znajomego to miał jeszcze 4 skiby obrotowe jeśli się nie mylę to Eberharta. Pług był straszny, chodził w nim claas około 200 km i odjechał z obrotnicą, chłopaki w polsce za 50 zł naprawili i do klienta. ale nie o tym, pług ramę miał z profilu o grubości chyba ponad centymetra i ważył około 2,5 tony. To było monstrum

30

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

Odkładnice to nie problem ale Sworzeń to specjalnie utwardzany morza i łorzyska wiem bo robiłem fortschritta b-178 obracanego.

31

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

scorpion napisz jak on kryje np. gnój albo słomę, bo po tych odkładniach widać że to sztorc.... tak jak ten phx6 z małą skibą G....o wart.

32

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

Mój kryje ładnie, przedpłużki, nawet zdarte tak jak moje dużo dają.

33

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

własnie wróciłem byłem oglądać. Więc tak nie wiem skad facet wziął resor. Zabezpieczenia są kołkowe , sworzń jest właśnie dorabiany w jakiejś specjalistycznej firmie , wszystkie odkładnie mają dziury i do wymiany lemiesze poza tym ok , no może jego wielkość budzi respekt forsz może mieć problemy choć facet twierdzi że nowy MTZ bez problemu go podnosi , zastanawiam się. Oglądałem też dzisiaj 4 overuma też za 4 tys. w nim tylko do wymiany 3 lemiesze bo zalozone są jakieś dorabiane bez dłut jest troszkę mniejszy i lżejszy ale też na dużych odkładniach rozkręcony na max bierze 180cm każdy korpus oddzielna regulacja też się zastanawiam gdyby gość zamiast 200 spuścił 400 stałby już na moim podwórku.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

34

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

Ja swojego za 6 wyrwałem, dałem nowe lemiesze i śmiga jak ta lala,

35

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

Piotrfire napisał/a:

, no może jego wielkość budzi respekt forsz może mieć problemy choć facet twierdzi że nowy MTZ bez problemu go podnosi ,

może chłop ma rację, bo nowe mtzety mają ok5 ton udźwigu.

36 Ostatnio edytowany przez Pietia (2011-10-05 10:03:46)

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

Tak ale chyba te z hydraulika na dwa tłoki wspomagające chciałbym widzieć Belarusa z 4-ą jak jedzie po drodze jego stabilność ja przy 1025 mam przedni podnośnik i kostke
350-400kg. a przy gwałtownym ruszaniu potrafi przodek poderwac do góry z brona wahadłowa i pełnym siewnikiem. Bez tego na fabrycznych obciązkiach to tylko sam pusty zestaw i to jeszcze ostrożnie z gazem

37

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

koleś   mtz-em w sąsiedniej wiosce ciąga  4 skiby na obrocie z przodu ma odciążników 500 kg   ale mówi że na drodze ostrożnie ...  ale w polu idzie jak przecinak ...   pług zabiera 180cm   więc nie ma tak strasznie ... ... fakt na gabaryty forsza podnośnik mógł by więcej dźwigac ...



a moze coś takiego big_smile
http://otomoto.pl/plug-5-skibowy-A95458.html

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

38

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

dzwoniłem tam ale obawiam się że tego nie dźwignę

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

39

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

http://www.youtube.com/watch?v=0QU1Xm5O … re=related

40

Odp: Gregoire besson 3+1 obrotka

ale nawet koła nie kryje... czy można go jeszcze przesunąć?