2,501

Odp: GG FORUMOWE

Na rzepak już miałem na tuzie wał strunowy kupiony od Kamila z Forum. Na pszenicę jednak przerobię go i dam 3 rzędy, lub 2 muszę jeszcze pomyśleć, jakichś twardych łap do rozbicia grudy. W ten sposób przedni agregat doprawi, a tylni pozwoli mi wypłycić łapki i będzie lepiej zagęszczał. Mam też do kupienia wały posiewne lub kruszące, jednak po siewie rzepaku zauważyłem że jak rozbuduję ten wał z przodu będzie mi o w zupełności wystarczało na moje ziemie. Dam zdjęcie jak zrobię i jak będzie wyglądała robota po tym. Pewnie nie znadjdę czasu bo mam pomysł zrobić zaraz za redlicami siewnika lekki wał oponowy i później dopiero grabki. Taki wał u nas sprawdził się super przy buraku cukrowym szczególnie, że zaraz szedł oprysk.

2,502

Odp: GG FORUMOWE

Andrzeju  a nie myślałeś o ciężkiej bronie? Myślę zrobić jeszcze do uprawy ale to na wiosnę może. Wały też wchodziły w grę tylko że miałem kupić same wały dorobić mocną włókę do wstępnej uprawy, jednak nie zawsze warunki byłyby na wał odpowiednie u mnie. Dlatego chyba skończy się na ciężkiej bronie. Powiedz jaka cena tych wałów i z włóką czy same wały?

2,503 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2014-09-07 10:20:48)

Odp: GG FORUMOWE

http://www.gandalf.com.pl/p-b/wierze-w- … Ausr8P8HAQ
Pozbyli się skrupułów, nazywają sprawy po imieniu. Za rok dla klasy VII będzie tytuł "Wierzę w księdza katechetę". Szef oficjalnie został wyeliminowany.

2,504

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz ja mam ciężkie brony, używam ich jednak sporadycznie ze względu na to że mieszkam w okolicy o bardzo dużej ilości kamieni w ziemi. Kamienie oczywiście zbieramy ale każdy przejazd broną to następna partia na wierzchu. Większe kamienie wyrzucone na wierzch w czasie orki zbieram do skrzyni zawieszonej na przednim zaczepie. Jako że pług mam zagonowy bruzdy gruberem, później pójdą wały i siew uprawowo-siewnym, nawozy przed orką. Gleby mam raczej lekkie glina wpada jedynie łatami i taki system uprawy jest wystarczający.
Wały rozkładane na jeden tłok, bez włoki 15,4 tyś gotówką. Rozkładane na trzy tłoki kosztowałyby 18 tyś i one mają możliwość zamontowania włóki.

2,505

Odp: GG FORUMOWE

No cena spora, ja myślałem kupić same wały dorobić ramę to z podwoziem z wózka od hedera zmieściłbym się w okolicy 3.5tys, a ta cena jednak jak dla mnie spora. Biorąc oczywiście fakt, że ciężkie brony raczej będą u mnie lepszym rozwiązaniem, pewnie pójdę w stronę ciężkich bron. W tym roku wyorałem pod rzepak mokrą ziemię, później wszystko się zeschło i zeskaliło.Brony ładnie rozproszyłyby tą grudę a wały myślę, że najcięższe i nawet z włóką nie dałyby rady miejscami. Jeszcze muszę się z tym przespać i przemyśleć, bo tak naprawdę przydałyby się i wały i brona i dobra wirowa brona (jedna już jest) ale wszystkiego mieć nie można a na coś się trzeba zdecydować. U mnie jest taki problem, że miejscami ziemia co 30m jest inna i ciężko jest mieć jeden sprzęt uniwersalny.

2,506

Odp: GG FORUMOWE

Tvp 1 21,30

2,507

Odp: GG FORUMOWE

Paweł 21990 dziś wydaje mi się że jechałem obok Ciebie.Na podwórko stał 524 i Puma z obrotką.Mieszkasz zaraz obok drogi Pułtusk-Ciechanów?

2,508

Odp: GG FORUMOWE

androl..... masz jakieś wieści kiedy będzie następny casting do programu, może być ciekawy program, zobaczymy hehee smile

2,509

Odp: GG FORUMOWE

sławek 42 bo bóg to tylko pretekst żeby utrzymywać tych darmozjadów-pedałów-pedofili i kiedy te ludziska się obudzą ???

2,510

Odp: GG FORUMOWE

kamilz napisał/a:

Paweł 21990 dziś wydaje mi się że jechałem obok Ciebie.Na podwórko stał 524 i Puma z obrotką.Mieszkasz zaraz obok drogi Pułtusk-Ciechanów?

tak to ja tam mieszkam wink

2,511

Odp: GG FORUMOWE

Tak myślałem, teraz pracuje na tym terenie i bedę często tam jeździł smile

2,512

Odp: GG FORUMOWE

kamilz napisał/a:

Tak myślałem, teraz pracuje na tym terenie i bedę często tam jeździł smile

co tam ciekawego działasz? wink kiedyś możesz zajechać jak bede w domu

2,513

Odp: GG FORUMOWE

Nie daleko mnie jest rozrzutnik ruski na tandemie za nie duże pieniązki. Warto sprawdzić ? I jeszcze Przyczepa na bliźniaku skrzynia od jelcza za 3tyś wywrotka ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,514

Odp: GG FORUMOWE

Z papierem ta przyczepa? Moglibyśmy coś pohandlować bo jakiś czas temu rozglądałem się za rozrzutnikiem, ale plany przeszły na wiosnę dopiero. Duża przyczepa też mi potrzebna na żniwa.

2,515

Odp: GG FORUMOWE

Chcesz to mogę skiknąć zobaczyć tej przyczepy. Wątpie że ma papiery wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,516

Odp: GG FORUMOWE

Pawel21990 napisał/a:
kamilz napisał/a:

Tak myślałem, teraz pracuje na tym terenie i bedę często tam jeździł smile

co tam ciekawego działasz? wink kiedyś możesz zajechać jak bede w domu

Pracuje jako doradca żywieniowy ds bydła.Moim dealerem w Twojej okolicy jest Dudzikowski z Przewodowa.Bardzo chętnie kiedyś zajade.

2,517

Odp: GG FORUMOWE

diablo-31 napisał/a:

androl..... masz jakieś wieści kiedy będzie następny casting do programu, może być ciekawy program, zobaczymy hehee smile

Co za ludzie biora udział w takim programie, wstydu nie maja ja to po wystepie w czyms takim w e wsi nie pokazałbym sie ze wstydu

Rolnik z powołania:-)

2,518

Odp: GG FORUMOWE

kamilz napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:
kamilz napisał/a:

Tak myślałem, teraz pracuje na tym terenie i bedę często tam jeździł smile

co tam ciekawego działasz? wink kiedyś możesz zajechać jak bede w domu

Pracuje jako doradca żywieniowy ds bydła.Moim dealerem w Twojej okolicy jest Dudzikowski z Przewodowa.Bardzo chętnie kiedyś zajade.

znam go bardzo dobrze wink Zapraszam smile

2,519

Odp: GG FORUMOWE

Karol323 napisał/a:

Chcesz to mogę skiknąć zobaczyć tej przyczepy. Wątpie że ma papiery wink

A to nie zawracaj sobie głowy, chyba że dla siebie wink

2,520

Odp: GG FORUMOWE

Ja też raczej nie będe brał jednak bo już lepiej u mnie by się sprawdzil rozrzutnik 6t w zwyż wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)