301

Odp: GG FORUMOWE

Tak stawiałem te z ogłoszenia. Płyte lałem ok 40 cm zbrojona oczywiście. Co do wykonania to powiem tak. drabinki włazy i takie pier**l bin ma lepsze bardziej solidne, wygodniejsze. co do samych silosów to w tych co ja mam sa troche szpary pomiedzy dachem a scianami, nie sa one duze ale sa i tytanie teraz czy to dobrze czy żle. kilka osob oglądało te silosy i jedni mówili ze śnieg tamtędy sie dostanie a inni ze to jest dobre bo wilgoć z ziarna będzie miała gdzie uciec. Sciany sa poskręcane chyba większa ilością śrub niż w binach.
mnie do zakupu przekonała cena a jak sie to sprawdzi powiem za rok, bo jeszcze w nich zboza nie mialem

Rolnik z powołania:-)

302 Ostatnio edytowany przez jano323 (2012-05-13 12:37:51)

Odp: GG FORUMOWE

w binach błędem jest ustawienie drabiny wewnętrznej w osi zbiornika ponieważ ziarno uderza w drabinę i wylatuje przez te otwory na zewnątrz , ja na ten czas w te otwory upycham gąbkę
przy wylewce wstawiłem odwodnienie rurę 50mm niewielki koszt
goście jak skończyli montaż to mi powiedzieli że mogłem dołożyć 1 pas blachy i 10 ton więcej , i tak wchodzi max 77ton
mogą też zrobić gniazdo pod żmijke (zaniżyć równo z podłogą)
właz boczny  można było umieścić 80cm wyżej wtedy nie jest potrzebna drabina do odkopania i otworzenia go od środka
piszę bo dowiedziałem się o tym za późno ,aha i nie popełniajcie takiego błędu jak ja oblewając go do okoła betonem po 2 latach odkułem  (jeden gnój i rdza)
http://imageshack.us/photo/my-images/21 … e023a.jpg/

303

Odp: GG FORUMOWE

rozkręcał ktoś bina samodzielnie ??  na lekko dziś liczyłem  6 tys śrub ...  może mi ktos opisac etapami jak go montują to zrobię w przeciwnym kierunku

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

304

Odp: GG FORUMOWE

wydaje się że dach montuje sie na końcu a jest odwrotnie ,
najpierw skręcają tkzw.pierwszy krąg na nim montują dach z elementów +górny właz
mają 3 kobyłki wys.ok2,5m na każdej z nich jest ręczna wyciągarka linowa ,te kobyłki przytwierdzają w obwodzie bina do płyty betonowej po zewnętrznej stronie bina jak się przyglądniesz to zobaczysz na każdym kręgu w 3 miejscach po min.2 otwory sa zaślepione śrubami m6 lub m8 do nich przykręcali kawałek kątownika z linką od wyciągarki i 3 ludzi kręci jednocześnie do góry na wysokość która pozwala na dokręcanie blach które tworzą krąg ,potem kawałek drabiny i znowu do góry w między czasie dokręcają elementy rury zasypowej , właz boczny i pierścienie wzmacniające obwód ,
jak są już wszystkie kręgi to wrzucają przez właz bloczki betonowe i układają podłogę
rozkręcanie pójdzie szybciej niż montaż bo nie bawisz się tyle ze śrubkami
do mnie przyjechało 3 ludzi a zdziwiło mnie to że nie mieli ani kawałka drabiny.

305

Odp: GG FORUMOWE

Witam was koledzy czy ma ktoś z was w swoim opryskiwaczu dysze antyznoszeniowe? Jeżeli tak to jak się one sprawują. Proszę o odpowiedz mam zamiar takie kupić ale nie wiem czy warto.

306

Odp: GG FORUMOWE

kupuj a nie pożałujesz...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

307

Odp: GG FORUMOWE

Ja mam eżektory Lechlera ID-C 90 i pryska się rewelacyjnie,wiatr może być 6m/s. i nic nie znosi.Tanie nie są ale naprawdę warto.

308

Odp: GG FORUMOWE

Super sprawa ,mam już z 5-6 lat.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

309

Odp: GG FORUMOWE

Ja mam ALBUZ TWINS - antyznoszeniowe dwustrumieniowe.
Do wiatru ok 6 m/s można bez obaw pryskać.
Koszt - ok 42 zł/szt.

310

Odp: GG FORUMOWE

Dziękuje wam koledzy kupie te dysze i będę miał problem z głowy.

311

Odp: GG FORUMOWE

Panowie jest bin do opędzlowania 60 tonowy  za 4 tys ...  do rozebrania  ja biorę drugiego

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

312

Odp: GG FORUMOWE

1-    http://allegro.pl/rozpylacze-ezektorowe … 25915.html
   2-    http://allegro.pl/dysza-rozpylacz-przec … 37192.html                     Ktore z tych rozpylaczy wybrac?

313

Odp: GG FORUMOWE

zdecydowanie teejet
dowiedz się tylko, czy nie trzeba też nowych kołpaków.

314

Odp: GG FORUMOWE

wymieniłem na te dysze dodałem do nich sitka czerwone ok 4zł sztuka są lepsze niż te czarne stożkowe,  to sitko ma złapać brudy a nie dysza  i mam teraz  spokój a kołpaków nie trzeba wymieniać

315

Odp: GG FORUMOWE

Chłopaki jutro jadę siać trawę na okęcie , jak mnie nikt nie zrypie to porobię zdjęcia.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

316

Odp: GG FORUMOWE

Co powiecie na ursusa  Setke  znaczy  osiemdziesi ątka na turbie ..  za całkiem fajne pieniądze .. a musze miec ciągnik  na wałt bo robote na ciągnik załapałem ..  przedni w tym wypadku nie potrzebny  cena za ciągnik jest  w miarę niska czyli 15tys rok 87

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

317

Odp: GG FORUMOWE

Wojtas sąsiadowi w ciężkiej  robocie 1014 grzał się i  go opierdzielił , lepiej szóstkę ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

318

Odp: GG FORUMOWE

Przecież szóstkę już ma  więc nie bardzo rozumiem po co kolejna .Wojtas co się dzieje że chcesz kupić tak znienawidzonego przez ciebie URSUSA ??????

319

Odp: GG FORUMOWE

a może lepszy by był forszaj nawet 300 jak ci przód nie bardzo potrzebny

320

Odp: GG FORUMOWE

No właśnie czemu Wojtas czemu ????

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "