3,801

Odp: GG FORUMOWE

Ja nigdy nie świętuje, podobnie jak każdy hodowca, trzoda musi być nakarmiona i doglądana codziennie. Jeżeli będzie potrzeba prysnąć rzepak na słodyszka, dziś czy jutro, a będę cały czas go monitorował, to świętował nie będę. Prognozy mówią że od poniedziałku może być przekropny tydzień

3,802

Odp: GG FORUMOWE

U mnie też 1 maja zawsze były sadzone ziemniaki. w tym roku gleba jest za zimna. na 10cm jest nice całe 10 stopni. Więc szadzenie ziemniaka będzie 5 maja.
Oczywiście bez pługa. Ojcu ciśnienie skacze ale po co orać? Kawałek jest tak zachwaszczony facelią , gorczycą, rumianem i cholera wie czym że szkoda gadać. Odwrócenie ziemi nic nie da. Kawałek jest na polu pszczerza. płodozmain jest taki 2-3 lata coś dla pszczół i potem ziemniaki...

3,803

Odp: GG FORUMOWE

Wiadomo, że kto ma hodowlę to musi minimum 2razy dziennie ją odwiedzić. U mnie padało w nocy wszystko mokre, zobaczę jak będzie popołudniem. Najlepsze jest to że sąsiedzi jeżdżą w południe pryskają, narzekają że nie obrobieni jak zwykle, a mają po 5-7ha...... Wielu jest takich, a pszczół coraz mniej.

3,804

Odp: GG FORUMOWE

Co do pszczół to podobno ponad połowa padła tej zimy, ze względu na jej brak i choroby które  mróz wyhamowuje.
Rzepak pryskać w razie co będę po oblotach.

3,805

Odp: GG FORUMOWE

Ja dzisiaj chcem posadzić ziemniaki bo wczoraj za mokro było. zawsze sadziłem koło 15 kwietnia ale sie w tym roku nie wyrobiłem.

mdw

3,806

Odp: GG FORUMOWE

co do pszczół to jesli macie uprawy wymagające takich zapylaczy to można kupić pszczoły murarki. Są lepsze od pszczół miodnych ....

3,807

Odp: GG FORUMOWE

u mnie nareszcie pada

Rolnik z powołania:-)

3,808 Ostatnio edytowany przez dziki97 (2015-05-04 11:16:30)

Odp: GG FORUMOWE

Potrzebuje rozmiar koła pasowego do napędu kosy schumacher w kombajnie 514

3,809

Odp: GG FORUMOWE

witam wiecie ile kosztuje kapitalny remont silnika do zt u PiotraK? tuleje,tłoki,pierścienie,szlif głowic i bloków oraz wału i pompa,wtryski.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

3,810

Odp: GG FORUMOWE

Marek najlepiej zadzwoń na cenę końcową składa się wiele czynników.

3,811

Odp: GG FORUMOWE

aha ok,ponoć nie jest tak drogo.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

3,812

Odp: GG FORUMOWE

jak bedziesz dzwonił to powiedz zeby skrzynke mailowa sprawdził, bo mu wysłałem wiadomośc

Rolnik z powołania:-)

3,813

Odp: GG FORUMOWE

Może się w dychaczu zmieścisz , a może nie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3,814

Odp: GG FORUMOWE

pawelg napisał/a:

Może się w dychaczu zmieścisz , a może nie.

jak tak piszesz że może tyle wyjść to aż osłabłem chyba to jednak bardzo drogo !!!!!

Leszek   dla kolegów'

3,815

Odp: GG FORUMOWE

Wczoraj znajomy mówił że kupił kosiarkę dyskówkę do MTZ 82... Tylko że 4 m szerokości !! No nie wiem czy da radę musi miec napęd wom w MTZ zrobiony jak ta lala... A jak nie będzie mu szło to najwyżej nam odsprzeda to Forsz będzie miał co robić big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

3,816

Odp: GG FORUMOWE

3.2m mam chęć zapiąć do jumza i też się obawiam czy go nie obali wink

3,817

Odp: GG FORUMOWE

robiłem 2.2m i dawało radę problem w jumzie jest ten że ma silnik wolnoobrotowy i ciężko obroty wałka uzyskać w porównaniu np. do c360. U siebie myślę, zrobić przekładnie na wałek przyspieszającą obroty, przydałaby się w rozsiewaczu i kombajnie buraczanym.

3,818

Odp: GG FORUMOWE

To trochę absurdalne że w wielu maszynach ciągnik musi chodzić 1800obr  a wymiana jednego trybu w tej maszynie pozwoliła by na pracę na obrotach 1200. Rosiewacze opryskiwacze i inne ustrojstwa....

3,819

Odp: GG FORUMOWE

To przy jakich obrotach silnika wom ma 540 w juzie ?

3,820 Ostatnio edytowany przez Pajej (2015-05-04 20:14:18)

Odp: GG FORUMOWE

http://www.bankfotek.pl/view/1890800 moja najdziwniejsza dzialka powiezchnia ok 4ha

Rolnik z powołania:-)