3,921 Ostatnio edytowany przez androl (2015-06-10 11:29:57)

Odp: GG FORUMOWE

Badanie aktualne opryskiwacza, zaświadczenie o szkoleniu i tu ważne żeby nie okazało się że robiłeś zabiegi w czasie gdy już nie ważne  badanie lub szkolenie. W takim przypadku wpisujesz sąsiada który ma aktualny przegląd lub szkolenie. Oczywiście środki tylko zarejestrowane na daną roślinę i nie przekroczona dawka. Gdy to wszystko spełnione to nawet tych pięciu stów Ci nie zabierze.
Mają podgląd na atesty i szkolenia i w pierwszej kolejności jadą do tych których system wyrzuca że im się pokończyły a nie mają nowych.

3,922

Odp: GG FORUMOWE

Przyjeżdżają bo byłem u nich kiedyś podpytać o porzeczkę i jej liście.....  W sumie nic nie wiedzieli, wpisali przy mnie w google "choroby porzeczki" ......
Niby wszystko mam w porządku ale wiecie jak jest dajcie człowieka a znajdę na niego paragraf ...

3,923

Odp: GG FORUMOWE

sarast napisał/a:

mam ich dwa razy do roku , nic nie mogą ! 500 zł mandatu . a na duże gospodarstwa nawet ich nie wpuszczają tyle mogą żeby małych straszyć.

Tak jest dopóki nie korzystasz z Unijnej kasy, ale jak już wziąłeś cokolwiek ponad dopłaty obszarowe JPO to już podpadasz pod możliwość oddania wszystkiego w terminie 14 dni od daty decyzji z uwagi na nie przestrzeganie zasad zwykłej dobrej praktyki rolniczej. W związku z tym przez 5 lat od przyznania dotacji trzeba być grzecznym. U mnie sąsiad wziął kombajn, ciągnik, przyczepy i kilka maszyn na co dostał ponad pół bańki dotacji i też tak cwaniakował do pierwszej wizyty PIORIN. Pokornie przyjął mandat teraz przestrzega wszystkich zasad, bo następne naruszenie to już będzie postępowanie o naruszenie zasad i zwrot kasy. Znam gościa co oddawał za ekologię a drugi za 3 lata ONW.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3,924

Odp: GG FORUMOWE

Ja ostatnio nawet sprzedałem zużyty olej (150 l po 20 gr.) do specjalistycznej firmy i mam na to papier, bo i to nas obowiązuje.

3,925

Odp: GG FORUMOWE

ja piorinu sie nie boje, u m,nie jest to instytucja nieszkodliwa. zeby wsztstkie kontrole takie były...

Rolnik z powołania:-)

3,926

Odp: GG FORUMOWE

olej po 20 groszny ? bez jaj ... u nas kupują po 70 za kazdy litr ...
piorin  hmm książka badania i uprawnienia i wsio   tak mi się wydaje i nie rozgaduj się z nimi bo będą ciągli za język

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3,927

Odp: GG FORUMOWE

grzeczny nie jestem  programy mniałem z kasy unijnej czerpałem ile się dało  i dalej biorę. rejestry oprysków atestacje na bieżąco dokumentacja zwrotów zrobiona  magazyn na chemie jest , czego się bać no proszę kolegi . mało tego jeszcze biorą mi co roku próby z rzepaku i kukurydza na GMO  po drogach za mną gania i sprawdza  czy z opryskiwacza nie kapie.  CO mi może?! z broni służbowej nie zastrzeli !!!to i się nie boję.bo niema czego.

Leszek   dla kolegów'

3,928

Odp: GG FORUMOWE

mam kombajn bez kabiny i znajomy mi radził zebym załozył z przodu szybe podobno to duzo daje, jak myslicie zda to egzamin?

Rolnik z powołania:-)

3,929

Odp: GG FORUMOWE

Napewno będzie kupa kurzu z jednej i drugiej strony szyby. Pełna kabina z porządną wentylacją. Inaczej szkoda roboty.


Kontrola była........ nawet kawy nie chcieli......  Kierownik tak jak mówią swój chłop....

3,930

Odp: GG FORUMOWE

Sąsiad miał kiedyś Bizona bez kabiny i też założył szybę z przodu. Dawało to tyle że z hederu nie dawało prosto w twarz kurzem ale i tak wyglądał jak murzyn po całym dniu pracy

3,931

Odp: GG FORUMOWE

ostatnio od forsza 512 na olx za 500 widziałem kompletną. Nie lepiej podpasować???

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3,932

Odp: GG FORUMOWE

U nas jeden w mercatorze ma obok kierownicy dwa wentylatory, które odpychają kurz w stronę hedera. Powiem szczerze, że śmiałem się z tego, jednak jak zobaczyłem że pod koniec dnia gość był nadal względnie czysty, to przestałem smile

3,933

Odp: GG FORUMOWE

Co roku zdejmuje i zakładam przesłony na bęben od qq, znajomy mówił,  że raz założył i nie zdejmuje co o tym myślicie.?

3,934

Odp: GG FORUMOWE

Na jęczmieniu ozimym po hektarze już zdejmowałem przesłony, idealnie one nie uszczelniają bębna więc syf tam jakiś i tak wpada a jak się wyłączy młocarnia to wszystko spadnie na dół w bębnie i cały kombajn skacze jak ping pong. Claas w nowych podobno robi taką opcję że bęben jest w całości wypełniony blachą do zboża i kukurydzy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,935

Odp: GG FORUMOWE

Założyć blachy i wypełnić pianką poliuretanową i po kłopocie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3,936 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-06-12 07:25:21)

Odp: GG FORUMOWE

A jak przyjdzie wymienić cepy......  :uuuu:

3,937

Odp: GG FORUMOWE

Piana nie jest zła gorzej jak by betonem zalał .

3,938

Odp: GG FORUMOWE

Jak tam z deszczem u was panowie?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

3,939

Odp: GG FORUMOWE

Właśnie w jankowie zaleśnym spadło 15mm i grzmiało, u mnie parę kropel i się wypogadza.
kurwy można dostać.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

3,940

Odp: GG FORUMOWE

lekko rano popadało . tak miło.

Leszek   dla kolegów'