3,941

Odp: GG FORUMOWE

Jeździłem trochę  w tym tygodniu tak w promieniu 60 km od domu, wszędzie sucho i zboża podsychają. Odpowiedni rok na klasyfikację gleb, odkrywek glebowych nie potrzeba robić wszystko widać jak na dłoni.

3,942

Odp: GG FORUMOWE

U nas cały dzień się zanosiło i trochę teraz popadało.Ogólnie w oziminach tragedi nie ma,w jarych jest gorzej.

3,943

Odp: GG FORUMOWE

ja dzis zauwzylem ze pszenica zwija liscie takie sucho...

Rolnik z powołania:-)

3,944

Odp: GG FORUMOWE

u mnie równie sucho teraz dopiero zagrzmiało ispadł lekki deszcz po którym jutro śladu nie bedzie, więc mamy susze nie tylko u mnie.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

3,945

Odp: GG FORUMOWE

A u mnie pada, na mój wczoraj rozlany RSM i sąsiada, trzy dni temu skoszone, siano...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3,946

Odp: GG FORUMOWE

Koledzy teraz wystarczy dwóch rolnik aby zgłosić do gminy skutki suszy i wójt powołuje komisję. Ja z kolegą w poniedziałek zgłaszamy

3,947

Odp: GG FORUMOWE

zależy też kto jakiego ma burmistrza,bo mój pozostawia wiele do życzenia.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

3,948

Odp: GG FORUMOWE

U nas zgłaszali kilka razy i nic .Kasa pusta dla rolników bo są potrzeby ważne i ważniejsze,mnij ważne i akurat zawsze łapiemy się na tą ostatnią pozycję.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

3,949

Odp: GG FORUMOWE

Zasady dofinansowania de minimis w rolnictwie są wszędzie jednakowe i nie skamlać tylko pisać do wójtów itp i upominać się o swoje. Nie zwalać na kogoś tam tylko wziąć się do roboty.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3,950

Odp: GG FORUMOWE

Przyszedł do mnie gość który ma 80 arów chce to opryskać za talerzować zaorać i wyrównać agregatem ile mu krzyknąć

3,951 Ostatnio edytowany przez farmer1 (2015-06-15 23:22:43)

Odp: GG FORUMOWE

w tygodniku rolniczym masz podane ceny usług rolniczych dopasuj swoje maszyny i gościa podlicz pewnie się zdziwi ile kosztuje uprawa 1ha ziemi:D

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

3,952

Odp: GG FORUMOWE

Mam dzierżawię od jednego mieszczucha, który ma też inne działki. Powiedział mi, że znalazł sobie teraz innego rolnika który orze mu jeden kawałek, bo wcześniejszy rolnik chciał trochę za dużo. Mianowicie, za pół hektara zawołał 1500zł i tyle mu zapłacili. Kopara mi opadła, powiedziałem, że za te pieniądze to sam przejechałbym te 30km i zaorał smile

3,953

Odp: GG FORUMOWE

Chopaki szukam fotek jak jest umieszczona pompa jazdy w bizonie z hydrostatem. Ma może ktoś coś takiego? ewentualnie dostęp tak by można fotki zrobić????

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3,954

Odp: GG FORUMOWE

marcin napisał/a:

Przyszedł do mnie gość który ma 80 arów chce to opryskać za talerzować zaorać i wyrównać agregatem ile mu krzyknąć

z 7 stów

mdw

3,955

Odp: GG FORUMOWE

http://pressmix.eu/2015/05/06/polska-je … -swiatowa/

3,956

Odp: GG FORUMOWE

Ciekawa "gazeta". Ile jest w  tym prawdy? Im więcej tym gorzej. Dlaczego? Bo to oznacza że po pierwsze Polska nie ma gospodarza  (y) a że my dajemy się urabiać jak przedszkolaki....

3,957

Odp: GG FORUMOWE

Gospodarzem Polski są już bankierzy wykupujący obligacje
http://natemat.pl/138569,zagraniczny-dl … banksterow

3,958

Odp: GG FORUMOWE

długi to cichy zabójca ,robi z nas niewolników a tych którzy nabrali tych kredytów pod mur i rozstrzelać ale to i tak było by łaskawe,teraz na logikę nie ma siły tego spłacić tylko odsetki jak w providencie

3,959

Odp: GG FORUMOWE

chłopaki powiedzcie mi czy jak mam taki zestaw końcówek i zegar do mierzenia kompresji w silniku diesel to czy jak bym zmajstrował do niego odpowiednią końcówkę to czy można zmierzyć nim ciśnienie w hydraulice chodzi mi o pompę wspomagania w zt 323 bo coś mi się zdaje  ze jest za małe ciśnienie a chciałbym obadać temat a jeżeli ten pomysł nie wypali podrzućcie jakieś wizualizację takiego zegara

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3,960

Odp: GG FORUMOWE

tamtego szkoda brudzić olejem ... weź kup zegar  do 250 bar  kawałek węża lub rurki  kilka przejściówek i  masz zegar typowo do hydrauliki ... mam takowy zrobiony  na wężu do hydrauliki  z końcówką   można zweryfikowac moc pompy hydraulicznej  i przydaje się własnie do takich pomiarów  wspomagania itp

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile