1,121

Odp: GG FORUMOWE

Chyba jednak zrobię samemu, z prostej blachy 1,5 albo 2. Tylko teraz tak się zastanawiam na jaką wysokość... Miałem zamiar zrobić pojedyncze na 85cm lub podzielić 50 i 35 cm, ale trochę się porozglądałem i widzę, że niektórzy zakładają nawet dwa razy po 50cm. To prawie 7 ton pszenicy, jakoś mam wątpliwości czy te przyczepy tyle wytrzymują... :hmmm:

http://img99.imageshack.us/img99/609/annimatiebalktx6.gif http://i51.tinypic.com/143g949.gif

"...badz czlowiekiem laskawym tak, i od czasu do czasu wcisnij prawy ALT."

ŁONA -ĄĘ (klik)

1,122

Odp: GG FORUMOWE

to jest coś.

mdw

1,123

Odp: GG FORUMOWE

Krzyś ja mam u siebie taką przyczepę która dostała nowe burty z z nakładkami jakieś 10 lat temu już nie wiem czy ojciec je sam robił czy kupywał gotowe ale wiem że wchodzi na nią 6 ton jak się z czubkiem nasypie a burty to ma coś  takiego jak ta z pierwszego zdjęcia. Wiec myślę że jeżeli u mnie przez 10 lat nic się z moją przyczepą nie stało to u Ciebie też nie powinno jak wkonasz sobie takie burty na 7t . W poniedziałek cynke fotki swojej jakby Cię interesowały .




  http://allegro.pl/burty-boki-do-przycze … 55851.html

1,124

Odp: GG FORUMOWE

Moja D47 też woziła po 7 ton pszenicy. Do czasu.....
Wywrot do tyłu przy lekkiej nierówności terenu i rama do spawania.....

1,125

Odp: GG FORUMOWE

mam d732 i spokojnie rama wytrzymuje podwójne burty 50+50 słaby punkt to opony konieczna zmiana na 11
mam też d-35 i też w żniwa 6ton wozi co prawda tylko z pola  do domu(niedaleko) ale nic sie nie dzieje.
a zocha (d47) to niewypał miałem i sprzedalem gnie sie jak plastelina

1,126

Odp: GG FORUMOWE

Co do ładowności to mam polską gnojarkę dwuosiwą (przyczepka) i na żniwa zakładam jej nadstawki od zielonki. Pod rurę w bajzlonie się mieści akurat. Psieżyta sypie po 4czubate zbiorniki a mieszanki do oporu czyli 5,5-6zbiorników. Jeden minus to te opony.....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,127

Odp: GG FORUMOWE

A ja przed zeszłymi żniwami zrobiłem sobie jednoosiową wywrotkę,koła z osią i podporami od zbieraczki,rama od kolumny parnikowej,tłok od mana,górna rama własnej konstrukcji a burty z kaloryferów.Wchodzą mi 4 zbiorniki,łatwe manewrowanie przy dmuchawie.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

1,128 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-06-30 08:29:02)

Odp: GG FORUMOWE

Panowie chodzili u Was z jakiejś grupy energetycznej żeby podpisać z nimi umowę przez co miał by być tańszy prąd?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,129

Odp: GG FORUMOWE

takich domokrążców goń ....   widziałęś  w tym kraju coś tańszego ?  jeszcze prąd ??  jaka to firma niby ?

CO do przyczep to 2mm na burty to przegięcie .... ciężar będzie jak diabli  a znów można iśc na  łątwiznę i robić pojedyńcze metrowe   ale otwieranie od dołu by się nie cackać  i nie dźwigać

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,130

Odp: GG FORUMOWE

Wojtas jednolite metrowe otwierane tylko od dołu może i dobre , ale nawozu na palecie nie wsadzisz.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

1,131

Odp: GG FORUMOWE

tak  u mnie porobione tak że w tą stronę co najczęściej się kipruje to jest od dołu a druga strona niestety od góry ... właśnie po to by jakiś nawóz wsadzić itp

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,132

Odp: GG FORUMOWE

Wojtas - mylisz się - od dziś prąd potaniał o 4%  smile

1,133

Odp: GG FORUMOWE

panowie pojawił mi się problem .... podałem łąkę do programu rolno środowiskowego na tak zwane ptaki czyli koszenie po 1 sierpnia.... ale dziś jadę sobie zobaczyć inne łąki co są do koszenia po 1 lipca a tu pewien młody człowiek zbiera moją łąkę co ma byc koszona po 1 sierpnia.... zajechałem do niego i się pytam skąd ma pozwolenie na koszenie a on na to że to niby dziadka póżniej wujka i w końcu się przyznał ze się pomylił..... i tu moje pytanie co teraz robic iść do ARiMR i to zgłosić?

1,134

Odp: GG FORUMOWE

może lepiej to zgłoś ... bo jak sami zobaczą to moze ci się to czkawką odbić ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,135

Odp: GG FORUMOWE

Panowie potrzebuję nr do Postolic do tego co handluje częściami do forsza. Będę przejeżdżał blisko a może mają to co potrzebuję

1,136

Odp: GG FORUMOWE

605-070-663 Nr do Postolic

1,137

Odp: GG FORUMOWE

Tadeuszchelinski napisał/a:

605-070-663 Nr do Postolic

Dzięki wielkie smile

1,138

Odp: GG FORUMOWE

zgłosiłem do agencji i czekam ....

1,139

Odp: GG FORUMOWE

koledzy mam do was pytanie. Jakim urządzeniem mierzycie  wilgotność ziarna. Jaki koszt jest takiego urządzenia?

1,140

Odp: GG FORUMOWE

Witam bo trochę dłuższej nieobecności na forum big_smile kukurydzę posiałem kilka dni temu z sianami jestem na półmetku jest dobrze.