11,461 Ostatnio edytowany przez szs (2021-05-24 13:18:35)

Odp: GG FORUMOWE

W zeszłym roku poprawiałem na miotłę w pszenicy, miotla wysokosci zboza. Axial 0,7l na ha, a pszenica już prawie się klosiła, żadnych przypaleń itp, miotla ladnie uschnięta 😉

Kompletny noob w temacie Fortschitt

11,462

Odp: GG FORUMOWE

ja poprawiłem dziś axialem 0.9l/ha dokładnie 10l na 11ha mam nadzieję że zadziała, takiej wiosny jak w tym roku to nie pamiętam jak nie pada to wieje jak nie wieje to pada i tak przez cały czas żadnych oprysków nie idzie porządnie zrobić

11,463

Odp: GG FORUMOWE

3 tygodnie popołudniowej (mogłem tylko popołudniami) walki i 500 m2 kostki betonowej położone na gospodarstwie. Do tego odwodnienia, studzienki, krawężniki - mam dość. Ale za to jak oko cieszy, a co ważne można wszędzie dojść suchą nogą smile

gg 5118068

11,464

Odp: GG FORUMOWE

:brawo:

11,465

Odp: GG FORUMOWE

Ostatnio za często tu nie zaglądam ale zauważyłem że chyba już dawno nie było tu Krzyśka. Ktoś coś wie?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11,466

Odp: GG FORUMOWE

Na fejsbuku na grupie go widziałem ostatnio to chyba żyje 😉

11,467

Odp: GG FORUMOWE

Słuchajcie, jęczmień mi się położył i wygląda że położy się go więcej, nigdy w sumie nie musiałem lęgi kosić i teraz się zastanawiam, powinienem założyć podbieraki łanu czy próbować motowidła wysunąć, ustawić i tak kosić?

11,468

Odp: GG FORUMOWE

Jęczmień to pikuś motowidła do przodu i ogien

11,469

Odp: GG FORUMOWE

Podnośników nie zakładaj bo przy jęczmieniu się zamęczysz , motowidła do przodu i staraj się jeździć z boku do kierunku wylegnięcia

11,470

Odp: GG FORUMOWE

tylko podbieraki   co 2 bagnet motowidła tylko potrzebne przy zaczynaniu wjazdu w łan a tak to idzie  czasami leżące lepiej jak stojące ... O ile kamieni nie ma

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11,471

Odp: GG FORUMOWE

No właśnie pola zakamienione, trochę wał powbijal. Spróbuję chyba motowidła wysunąć jak będzie średnio szło to ewentualnie wtedy podbieraki, ale nie mam ich tak dużo żeby co drugi bagnet założyć... Max z 10 sztuk mam

11,472

Odp: GG FORUMOWE

Mogę śmiało powiedzieć że żniwa 2021  dziś  rozpoczęte , 
Wilgotność jęczmienia od 14 do 18  w zależności jak się wysoko kosi  bo ziarno  ok lecz słoma zielona , Ot taki będzie urok  jęczmienia zimowego ...   skosiliśmy z 1 ha  tylko bo pogoda taka skisła  że szkoda męczyć maszyny ,,, ale jak będzie słoneczko w tym tygodniu to   będzie koło środy szedł  już cały

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11,473

Odp: GG FORUMOWE

U nas też jeczmienie idą.

Leszek   dla kolegów'

11,474

Odp: GG FORUMOWE

W tym tygodniu biorę się za owies a jęczmień na następny tydzień.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

11,475

Odp: GG FORUMOWE

Melduję się.  Zarobiony jestem bo stawiam magazyn na ziarno. Jeszcze z tydzień i będzie na finiszu.  W telefonie forum chodzi nie ciekawie a laptopa zagarneła córka na zdalane nauczanie i wykopałem go dopiero jak pojechała na wakacje wink
Od rana do wieczora robota. teraz przerwa bo wreszcie pada.
Do żniw jeszcze z miesiąc chyba że w opierdzielę hektar uschniętej facelii. Ale kombajn jeszcze nie ruszony...

11,476

Odp: GG FORUMOWE

Ktoś z Was (zdaję się że Androl i Krzysiek) dyskutował o teleskopie. Poradźcie co kupić dziecku na początek?

11,477

Odp: GG FORUMOWE

Tylko  JCB big_smile

11,478

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 napisał/a:

Tylko  JCB big_smile

big_smile:D:D:D:D:D Taki teleskop to by mi się bardzo przydał, ale niestety....

11,479

Odp: GG FORUMOWE

Tak jak JCB, takie czasy że nawet pierwszy powinien być z komputerem, inaczej dzieciak szybko go odstawi.

11,480

Odp: GG FORUMOWE

https://youtu.be/mAiSK_EHhJ0

Leszek   dla kolegów'