11,561

Odp: GG FORUMOWE

Mi odsetki poszły 2x do góry i płace praktycznie jeszcze raz tyle.

Wie ktoś czemu nie działa sklep ?

Siły na zamiary zmierz....

11,562

Odp: GG FORUMOWE

Dokładnie

11,563

Odp: GG FORUMOWE

Jaki sklep??

Wszystko w takim tempie że szok
Robię w zaopatrzeniu rolnictwa i np zaczynałem w maju to folia 500 była po 240zl a teraz już 430zl....
O dzwoniłem po znajomych żeby chociaż stare zapasy wykupili po niższej cenie.

11,564

Odp: GG FORUMOWE

Ja kupiłem całą paletę 500ek  po 210 netto miesiąc temu.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

11,565

Odp: GG FORUMOWE

Jack123 napisał/a:

Jaki sklep??

Wszystko w takim tempie że szok
Robię w zaopatrzeniu rolnictwa i np zaczynałem w maju to folia 500 była po 240zl a teraz już 430zl....
O dzwoniłem po znajomych żeby chociaż stare zapasy wykupili po niższej cenie.

Ten z częściami do fortschrittów/mdw

Siły na zamiary zmierz....

11,566

Odp: GG FORUMOWE

Pany 2 sprawy.
Pierwsza buduje z kosiarki osy maszynkę do przycinania krzaków porzeczki. Jaki dać silnik hydrauliczny do napędu kosy.
Nowa pompa w mf255 daje 23l. Z tym że moja nadaje się do remontu obstawiam że zamiast 180bar daje obstawiam 150. Jutro zmierzę. Czy silniczek 80cm/obr będzie ok? https://allegro.pl/oferta/silnik-wolnoo … 1139596746
A gdybym chciał zalontowac drugi do napędu wygarniacza tego co zetnie na środek rzędu?

Druga sprawa.
Od rana nie miałem prądu. Że nie było widoku ma to że włączą dziś postanowiłem wyjąć aku z kombajnu by podpiac pod kocioł.....
Poslizmolem się i mi upadł.... Oczywiście bolcami w dół.  W efekcie mam pęknięta cele prze bolcu+. Szczelina ma z 3mm bolec się lekko przekrzywil.
Co z tym zrobić? Napięcie jest. Zamrażarki na nim chodzily.  2 letni Aku....

11,567

Odp: GG FORUMOWE

Lutownica i plastik taki do pistoletu na gorąci i po sprawie. Dwa aumulatory z wybitymi dziurami od dołu tak uratowałem, a ktoś je na złom wywiózł.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

11,568

Odp: GG FORUMOWE

Będę próbował... Spuszczać kwas?

11,569 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2022-02-20 14:20:52)

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiek napisał/a:

Pany 2 sprawy.
Pierwsza buduje z kosiarki osy maszynkę do przycinania krzaków porzeczki. Jaki dać silnik hydrauliczny do napędu kosy.
Nowa pompa w mf255 daje 23l. Z tym że moja nadaje się do remontu obstawiam że zamiast 180bar daje obstawiam 150. Jutro zmierzę. Czy silniczek 80cm/obr będzie ok? https://allegro.pl/oferta/silnik-wolnoo … 1139596746
A gdybym chciał zalontowac drugi do napędu wygarniacza tego co zetnie na środek rzędu?
..


Na początek zadam głupie pytanie bo nie wiem gdzie  i po co się  przycina krzaki? By nie rosły w międzyrzędzia czy do góry? Osa jest o tyle dobra że  można  nią pracować w każdej  pozycji nawet złożonej na oryginalnym napędzie. Jak jednak nie da się tak ustawić jak ci pasuje i musisz robić  inne  mocowanie to weź kobitę niech wkłada gałęzie a ty kluczem dynsmometrycznym sprawdź ile Nm potrzeba (przemnóż razy 1.5 dla pewnosci) do tego ciśnienie i silnik dobieraj.

11,570

Odp: GG FORUMOWE

Dało by się na złożonej  ale za ciągnikiem . Kosiarka musi być przed by wydziec co się robi. Rząd krzaków ma obecnie przekrój o kształcie O a po koszeniu ma mieć kształt V.
Z tym kluczem to nie głupie....

11,571

Odp: GG FORUMOWE

Jest ktoś może obeznany w internentach? Mam na poczcie wysłany pliki w formacie pdf , docelowo są na dysku google. Gdy chce otworzyć to mi wyświetla powiadomienie, że potrzebuję uprawień do wyświetlenia. I teraz zasadnicze pytanie czy wysyłać prośbę o dostęp do nadawcy czy może jednak coś nie tak jest na linii mojego konta?

11,572

Odp: GG FORUMOWE

Plik jest umieszczony na dysku google z ograniczeniami i mogą go przeglądać tylko osoby które mają do tego dostęp. Poproś o przesłanie pliku bezpośrednio jako załącznik w wiadomości albo nadawca musi jeszcze raz umieścić plik na dysku google ale bez żadnych ograniczeń co do przeglądania/pobierania.

gg 5118068

11,573

Odp: GG FORUMOWE

Dzięki , temat ogarnięty smile

11,574 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2022-05-03 12:22:50)

Odp: GG FORUMOWE

Jak zgłaszacie do płatności tereny na których wam pojawiła się woda?
Zostawiacie niezgłoszone? Piszecie ugór czy jeszcze jako inaczej?

Na jesieni zasiałem pszenicę  działka 3ha zalało mi ok 0,5ha woda jak zeszła to rośliny w dwóch dołkach wyleciały i mam dziury w środku pola o łącznej powierzchni 0.22ha.
Potrzeba jeszcze tygodnia by dalo się tam wjechać. Myślałem by to zgłosić jako ugor i pstryknąć fotki po uprawie na wypadek gdyby woda powróciła. Ale nie chciał bym się  z urzędnikami potem męczyć.

11,575 Ostatnio edytowany przez androl (2022-05-03 14:44:03)

Odp: GG FORUMOWE

Zgłaszasz pszenicę później ewentualnie że wymiękła

11,576

Odp: GG FORUMOWE

Ja w tamtym roku posiałem owies późno żeby tylko zielono było. Zanim dojrzał to przejechałem talerzowka razem z ścierniskiem.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

11,577

Odp: GG FORUMOWE

a jak zgłasza sie groszek tak żeby można go było pryskać  pisać na EFA

Rolnik z powołania:-)

11,578

Odp: GG FORUMOWE

Na obszarach efa nie można stosować środków więc podajesz groszek ale nie zgłaszasz do EFA

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

11,579

Odp: GG FORUMOWE

ale podobno w tym roku coś sie zmiiieniło?

Rolnik z powołania:-)

11,580

Odp: GG FORUMOWE

Zmiany dotyczą gruntów ugorowanych, które można w tym roku wprowadzić do produkcji.