11,761

Odp: GG FORUMOWE

Dzięki wielkie. A tak szczerze to bardzo głupoty gadam na YT?

Rolnik z powołania:-)

11,762

Odp: GG FORUMOWE

Chłopaki chciałem sobie podręczny mały migomat kupić, w większości do cieńszych spraw. Co polecicie? Do grubych mam starego ozasa to szukam teraz na cienkie profile i blachy.

11,763

Odp: GG FORUMOWE

jaki budżet przewidziany?

11,764

Odp: GG FORUMOWE

Na taką drobnicę więcej jak 2tysiaki to nie chciałbym wydawać bo chodzi tu w sumie tylko o wygodniejsze mniejsze gabaryty. Do tej pory dawałem sobie radę tym co mam ale spod wiaty do garażu przewożę go ładowarką, bo waży ponad 300kg big_smile

11,765

Odp: GG FORUMOWE

mam teraz na warsztacie dwa, magnuma i welder fatasy z fachowca, i magnum robi robotę. spokojnie możesz jakiegoś wybrać, bo jest dużo modeli. jeśli tylko do cienkich to może być na 230V, ale jeśli spawanie powyżej 150A to raczej trzy fazy.

11,766

Odp: GG FORUMOWE

Mam przyczepę skorupową  zrobioną z jakiejś zachodniej ciężarówki. Dziś przy kierowaniu obornik przylepił się do skrzyni na górze więc szarpnąłem ciągnikiem żeby spadł, obornik spadł ale nastąpiło też szarpnięcie skrzyni bardziej w tył skutkiem czego wyleciały tłoczyska z cylindrów siłownika. Poszedłem po ciagnik z turem i udało się je wprowadzić z powrotem przyczepa działa ale to co mnie zaskoczyło to ich konstrukcja. Tam nie ma zupełnie żadnych zabezpieczeń ani uszczelniaczy, manszetów na tłoczyskach. Na dole od spodu w tłoczysku jest dosyć duży otwór, na obwodzie też na dole tłoczyska dwa małe otworki. Spotkał się ktoś z czyms takim?

11,767

Odp: GG FORUMOWE

Zrób zdjęcie tego siłownika

To wielostopniowy?
Przy siłownikach nurnikowych często uszczelnienie jest tylko od góry. Nie trzeba wtedy obrabiać precyzyjnie rury wewnątrz.
Kulki nie leżały gdzieś na polu? Dziury na dole świadczą że mogły być włożone i pełnić funkcję zabezpieczenia.

11,768

Odp: GG FORUMOWE

Wojtas jesteś z tego Bartoszówka koło Strzegomia? Tydzień temu przejeżdżałem i tak mi coś zaświtało ????

11,769

Odp: GG FORUMOWE

Tak to jak jechałeś  koło mojego gospodarstwa .  Taka duża biała brama do magazynu stodoły ... to u mnie
a Co ty w tych okolicach robiłeś ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11,770

Odp: GG FORUMOWE

A co z S? Za duży czy teraz na 2 będziesz walczyć?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11,771

Odp: GG FORUMOWE

Pawel21990 napisał/a:
wojtas napisał/a:

Tak to jak jechałeś  koło mojego gospodarstwa .  Taka duża biała brama do magazynu stodoły ... to u mnie
a Co ty w tych okolicach robiłeś ??

To kojarzę. Kombajn kupiłem T660 w Strzegomiu


Od klucznika ?? Za ile ci go oddał ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11,772

Odp: GG FORUMOWE

wojtas napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:
wojtas napisał/a:

Tak to jak jechałeś  koło mojego gospodarstwa .  Taka duża biała brama do magazynu stodoły ... to u mnie
a Co ty w tych okolicach robiłeś ??

To kojarzę. Kombajn kupiłem T660 w Strzegomiu


Od klucznika ?? Za ile ci go oddał ...

W razie co znam dobrze ten kombajn . Oraz znam serwisantów co go leczyli smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11,773 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2024-01-24 09:16:25)

Odp: GG FORUMOWE

wojtas napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:
wojtas napisał/a:

Tak to jak jechałeś  koło mojego gospodarstwa .  Taka duża biała brama do magazynu stodoły ... to u mnie
a Co ty w tych okolicach robiłeś ??

To kojarzę. Kombajn kupiłem T660 w Strzegomiu


Od klucznika ?? Za ile ci go oddał ...

Tak. Opuścił 15 i pełny bak paliwa. Jeszcze go nie zabrałem, póki co heder.

11,774

Odp: GG FORUMOWE

Laszek napisał/a:

A co z S? Za duży czy teraz na 2 będziesz walczyć?

Ska pokazuje moc na ładnych kawałkach, położy wtedy 6ha/h. Czas się przebranżowić,  nie widzę sensu kupna ziemii po 100 czy 120 albo płacenia za dzierżawy po 2.5 czy 3.5 tyś.

11,775

Odp: GG FORUMOWE

To tak po rodzinie..mamy takiego... https://youtu.be/b61sBEEUojg?si=hT0Tq5q_TB7YCZqg

Leszek   dla kolegów'

11,776

Odp: GG FORUMOWE

Pawel21990 napisał/a:
Laszek napisał/a:

A co z S? Za duży czy teraz na 2 będziesz walczyć?

Ska pokazuje moc na ładnych kawałkach, położy wtedy 6ha/h. Czas się przebranżowić,  nie widzę sensu kupna ziemii po 100 czy 120 albo płacenia za dzierżawy po 2.5 czy 3.5 tyś.

sąsiady  kosili mi qq w tym roku lexem 780 z conspeed 12 i mówił że w tym roku mieli w żniwa na testy Janka X. Napęd gąsienicowy ponoć lepszy jak w lexie ale mówił że mocy mogłoby być nieco więcej bo w rzepaku było to czuć.  tylko nie wiem czy to był 1000 czy 1100

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11,777

Odp: GG FORUMOWE

Pawel21990 napisał/a:
Laszek napisał/a:

A co z S? Za duży czy teraz na 2 będziesz walczyć?

Ska pokazuje moc na ładnych kawałkach, położy wtedy 6ha/h. Czas się przebranżowić,  nie widzę sensu kupna ziemii po 100 czy 120 albo płacenia za dzierżawy po 2.5 czy 3.5 tyś.

Tylko co robić?

Rolnik z powołania:-)

11,778

Odp: GG FORUMOWE

Pawel21990 napisał/a:
wojtas napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:

To kojarzę. Kombajn kupiłem T660 w Strzegomiu


Od klucznika ?? Za ile ci go oddał ...

Tak. Opuścił 15 i pełny bak paliwa. Jeszcze go nie zabrałem, póki co heder.

Jak chcesz coś wiedzieć o tym kombajnie to daj znać . bo historie ma  ...  a Andrzej co ci mówił że co kupił ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11,779

Odp: GG FORUMOWE

wojtas napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:
wojtas napisał/a:

Od klucznika ?? Za ile ci go oddał ...

Tak. Opuścił 15 i pełny bak paliwa. Jeszcze go nie zabrałem, póki co heder.

Jak chcesz coś wiedzieć o tym kombajnie to daj znać . bo historie ma  ...  a Andrzej co ci mówił że co kupił ??

T 670 nową wziął. Napisz na pw

11,780

Odp: GG FORUMOWE

BYli dziś u mnie panowie co chcą na sąsiedniej działce stawiać wiatrak. Zacząłem czytać tę umowę i poległem reszta na jutro. Miał ktoś z Was doczynienia z takim przypadkiem? Dużo zysku nie będzie z tego, ale zawsze coś. Jeszcze kwestia odprowadzenia podatku.