11,781

Odp: GG FORUMOWE

Kilka lat temu taki problem miał mój kolega, poszedł z tą umową do prawnika, prawnik miał trzy zastrzeżenia do umowy;
1 spory będą toczyć sie przed sądem właściwym dla właściciela wiatraka a ten może przenieść prawo do umowy na dowolną firmę na świecie więc może być tak że nawet do chin
2 podatek od nieruchomości czyli od budowli 2% od wartości, zawsze obciąża właściciela gruntu, w umowie zapewne jest że to oni będą płacić ale co będzie jak przestaną
3 rekultywacja terenu, jak wiatrak przestanie się opłacać firma ogłasza upadłość a ty zostajesz z budowlą

Kolega podjął ryzyko i ma dwa wiatraki na swoich działkach, na razie bez problemów

11,782 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2024-01-27 11:51:22)

Odp: GG FORUMOWE

Właśnie u mnie tylko śmigło ma latać na polem, i ewentualnie droga na poprzek dojazdowa. Ciekawe czy podatek od nieruchomości dotyczy też gdy tylko nadwieszone elementy będą nad polem. Dwa procent to i tak dużo w przypadku tak drogiej inwestycji. Dziś wieczorem resztę czytam i zobaczymy co i jak.
Chyba ogólnie to nie słyszy się o problemami z tymi firmami.

11,783

Odp: GG FORUMOWE

Orientujecie się jakie dokumenty są potrzebne do wniosku na dopłąty do kukurydzy/? Tak jakoś nic nie widzę w necie na ten temat.

11,784

Odp: GG FORUMOWE

A można już składać wnioski?

Rolnik z powołania:-)

11,785

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz 89  śmigło nad twoim polem  czyli użyczasz przestrzeni powietrznej .  A to nie są tanie sprawy ..
po drugie  droga przez twoje pole  ok   warunek   dobrze zapłacić  i 2 lata z tej częsci pola nie skorzystasz .
Za śmigło   nad polem . kwestia jak dużo tego  śmigła . U nas   jak prawie połowa  śmiga to wytargali ponad 7-10tys  za rok .
motywuj to tym iż chciałeś  za 3 lata stawiać na tym polu swoje ranczo itp  jako rolnik możesz ., jak nie pasuje to ich sprawa . niech zmieniają warunki zabudowy  albo płacą.

NAjlepsze motywy są z kablami . Jak  idą przez twoje pole  najlepiej po granicach to pilnuj  rób zdjęcia   zapłać firmie  co kładą kabel  żeby wsadzili go źle i za każdy wjazd  wykop przekop  kasuj .... i to słono....  3 lata kopałem pod wiatraki to  cuda  i miliony  zł  za kary ,,,  Gość potrafił  za błąd  położenia kabla  o 30cm  przesunięcie   odległości 30m wytargać 30 tys odszkodowania ...  rekordzista  za 180m kabla  do trafostacji  500tysi ...   bo pierw się zgodził przepisał na syna syn zmienił zdanie itp  a że zaszło za daleko nie było jak przesunąć  zapłacili ...  Tak że  podstawa dobry prawnik  i niech robią ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11,786

Odp: GG FORUMOWE

Nie no u nas to nawet 12 za śmigło dostali, i to już 10 lat wstecz.

mdw

11,787

Odp: GG FORUMOWE

Jestem zdumiony, że to aż tyle. Takie różnice to nie mało. Włąsnie dlatego dobrze jest popytać. TYlko jesszcze jest sprawa tego, że śmigło będzie latać nad kilkoma działkami i może to dlatego tylko tyle do podziału wychodzi im.

11,788

Odp: GG FORUMOWE

Do papugi z umowa i cisnąć ile się da, lokalizację już cieżko będzie im zmienić

mdw

11,789

Odp: GG FORUMOWE

Szukam tabelę wysiewu do siewnika hassia dk 300

Rolnik z powołania:-)

11,790

Odp: GG FORUMOWE

Jakiegoś trola mamy co on cyrylicą pisze?

Rolnik z powołania:-)

11,791

Odp: GG FORUMOWE

może Panowie moderatorzy pousuwali by to bo się syf robi

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11,792

Odp: GG FORUMOWE

Dziękuję za "Pana", zupełnie nie potrzebny. Zrobiłem co mogłem. Zbanowałem w nocy jednego, rano drugiego. Pousuwałem posty z działów które moderuję. Reszta jest poza moim zasięgiem.

11,793

Odp: GG FORUMOWE

W was moderatorzy nadzieja...ot i tu trole nas znalazły....

Leszek   dla kolegów'

11,794

Odp: GG FORUMOWE

Tak odnośnie funkcjonowania forum, u was też są wyświetlane losowe godziny dodawania postów czy to u mnie jest coś nie tak? Od jakiegoś czasu na forum zaglądam tylko z telefonu, nie mam zupełnie czasu na komputer wiec możliwe, że przeglądarka na telefonie chrzani?

11,795

Odp: GG FORUMOWE

Tak samo, godzina się nie zgadza

mdw

11,796

Odp: GG FORUMOWE

sarast napisał/a:

W was moderatorzy nadzieja...ot i tu trole nas znalazły....

Normalnie sprzątamy, ale nie zawsze zdążamy na czas. Teraz wywaliłem ze 100 ataków, ale nie nerwowo, damy im radę i bałagan posprzątamy. Tylko co komu winne Forum Fortschritt?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

11,797

Odp: GG FORUMOWE

Czy wózek do hedera od 514 podejdzie do pokosówki?

Rolnik z powołania:-)

11,798

Odp: GG FORUMOWE

Dobra Pajej. Kiedy Cię poprosiłem o radę w temacie pszczół - wysłałeś mnie do forum Ambrozja. Kiedy dziś jest temat walki o Polskę, Ty pytasz, czy wózek do hedera od 514 podejdzie do pokosówki. To ja Cię wyślę do Forum Fortschritt.

11,799 Ostatnio edytowany przez Pajej (2024-02-10 23:05:43)

Odp: GG FORUMOWE

Ktoś forum zhakował. Napisałem jedno co innego się wyświetliło

Rolnik z powołania:-)

11,800

Odp: GG FORUMOWE

Czuję żal w Twojej wypowiedzi, jeśli zawiniłem przepraszam. Z tego co pamiętam to nie odpowiedziałem Ci wtedy o pszczołach bo nie byłe pewien i nie chciałem Cię w błąd wprowadzić. To że żyjesz teraz polityką nie oznacza że inne tematy przestają istnieć

Rolnik z powołania:-)