1,901

Odp: GG FORUMOWE

Ja raz posiałem przed kłoszeniem po100kg na hektar mocznika i więcej nie zrobię tego. pszenica stała zielona długo, plewa przywarta kosiła się ciężko, i brudno. Zwyżki plonu nie było bo susza ucięła wegetację. Może w bardziej mokrym roku byłoby lepiej. Jak na pierwszą dawkę Saletra to i drugą daj Saletrę.

1,902

Odp: GG FORUMOWE

ja ładuje tylko saletrę. Mocznik tylko pod 6ar kartofli

1,903

Odp: GG FORUMOWE

Ja w tym roku właśnie saletra 34 a w póżniej mocznik.

mdw

1,904

Odp: GG FORUMOWE

panowie niech który mi wytłumaczy czemu saletra a nie mocznik. Ja tak długo jak pamiętam stosuje mocznik, ale może robię błąd. Saletra saletrzak i inne formy to dla mnie "egzotyka". Stosuje je tak rzadko jak rzadko widzę prezydenta na żywo.
Standardowy wysiew, czyli "na czuja" pod zboża wygląda tak że po ruszeniu wegetacji 100kg/ha i w IIpołowie kwietnia kolejne 100kg/ha.
Nie pcham się w saletre i saletrzak bo sama cena czystego składnika mnie zniechęca.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,905

Odp: GG FORUMOWE

Mocznik potrzebuję kilku dni ciepła powyżej bodajże 5stopni żeby zaczął być przyswajalny. Z formy amidowej musi rozłożyć się do amonowej i saletrzanej. Na drugą dawkę prędzej moim zdaniem. Ważne żeby każdy był zadowolony smile

1,906

Odp: GG FORUMOWE

niestety nie. bo po 1 mam RŚ, po drugie dużo obornika i po 3 dziurę w budżecie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,907

Odp: GG FORUMOWE

gdyby nie straty n tez stosowałbym go pogłównie.chyba ze stosujesz taki http://monolith46.pl/

1,908

Odp: GG FORUMOWE

Bamberas i jakie plony zbierasz przy takim nawozeniu? jak duzo obornika? u nas pojdzie 200kg/ha saletry w pierwszej dawce na oziminy a pod jeczmien raczej mocznik, jeszcze nie wiem ile.

1,909

Odp: GG FORUMOWE

czemu wy walicie  300 ;ub 400  kg nawozu  gdzie wystarczy dać te 280  i resztę gonic odrzywkami ??  jak dla mnie strata  kasy i energi ...  wolę dać mniej nawozu i resztę odżywek i miec spokój  niż nawalić nawozu 400kg na ha i mieć w maju jak  w zimię biało ...  bez sensu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,910

Odp: GG FORUMOWE

Dzięki za porady smile i zrobię tak że pierwsza dawka saletra a druga mocznik bo i tak sporo moczniku zamawiam na trawy ponieważ lepszy efekt na trawach jest po moczniku to i zboże go dostanie też big_smile

1,911

Odp: GG FORUMOWE

A ja na pierwszą dawkę daję Saletrosan + RSM, na drugą RSM i na trzecią saletrę.

1,912

Odp: GG FORUMOWE

Stosuje odżywki i nimi nie zastapimy nawozenia korzeniowego, użuwam ich tylko jako dodatkowe zasilenie, azotu w czystym składniku daje 200-240 kg + właśnie odżywki w oprykach.

mdw

1,913 Ostatnio edytowany przez koseś (2014-01-16 13:40:43)

Odp: GG FORUMOWE

240 kg azotu to około 700 kg saletry  :wow: tego zboże nie wytrzyma

1,914

Odp: GG FORUMOWE

hehe...

mdw

1,915

Odp: GG FORUMOWE

yokoslaw napisał/a:

Stosuje odżywki i nimi nie zastapimy nawozenia korzeniowego, użuwam ich tylko jako dodatkowe zasilenie, azotu w czystym składniku daje 200-240 kg + właśnie odżywki w oprykach.

Jakie plony pszenicy uzyskujesz ??

1,916

Odp: GG FORUMOWE

No i ile razy antywylegacz?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

1,917 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-01-16 14:28:29)

Odp: GG FORUMOWE

Na 3 -4 klasie 6,5 - 7 ton pszenicy,  dwa razy antywylegacz. Czyli szału niema , ale przy mniejszym nawozeniu 4 byló cięzko wyciągnąc. Dodam że staram sie systematycznie wapnować

mdw

1,918

Odp: GG FORUMOWE

wojtas ile razy dokarmiasz dolistnie? i jakie składniki dajesz roslinom? miedzy 280 a 300kg jest niewielka roznica, 280kg saletry to jakies 100kg czystego N/ha, 280kg mocznika to juz prawie 130kg N/ha i taka ilosc azotu moze wystarczyc. W odzywce wnosimy za mniej skladnika niz w nawozie stalym

odzywka jest lepsza gdy jest sucho, wtedy roslina nie pobiera skladnikow z gleby, ale jesli jestesmy w stanie zapewnic rozpuszczenie granulek nawozu to ja wybieram "tradycyjna" metode. Sami planujemy wysiac ok 320kg saletry/ha i zobaczymy jak to wyjdzie

1,919

Odp: GG FORUMOWE

widzę że jesteś fanem falubazu u nas w ślesinie na stacji kupiłem cukierki falubazu zawsze robię nimi furorę jak mnie znajomi odwiedzą

Plan RŚ a rzeczywistość to dwie różne sprawy, co innego piszę w planie i rejestrze co innego idzie na pole i na to co na pole ma iść przeliczam osobno planoRS.
Nie daję mocznika na pierwszą dawkę bo po prostu obarczone jest to stratami, mocznik jak już to 2 dawka 3 saletra, piękne efekty z RSMem w zbożach ale tylko w pierwszej dawce spękałem i nie dałem na drugą, tzn na kawałek pola poszło ale nie miałem węży i strach mnie obleciał.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,920

Odp: GG FORUMOWE

Falubazowi tak dobrze się powodzi bo mają Hampela a wiadomo gdzie się rozwinął - Piła, a teraz u nas bida z Żużlem

E 516 na części
Telefon 695 076 269