241

Odp: Wielkość gospodarstwa

Ja gospodarze na 10h z czego 1h łąk ok 0,70 lasu ziemia nie jest najlepsza 4,5,6 klasa ja pracuje na pełnym etacie .Lubimy wieś lubimy popracować posadzić posiać i zebrać na czas wszystkie plony .Trzeba czasem sie napracować ale lubimy to robić .Ale czasami trzeba dać na luz i parę dni odpocząć Trzeba zdać sobię sprawę że życie jest takie krutkie .Naprawdę podziwiam ludzi którzy mają 50-80 -100ha isprzęt do tego szacunek dla nich.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

242

Odp: Wielkość gospodarstwa

A ja jak na razie z ojcem mamy 45 ha ale w tym jest 33 lasu i 12 ornej za rok szykuje się jeszcze 10 ha dzierżawy ale to jeszcze rok, do tego hodujemy sobie świnki żeby mieć co robić w zimę he he

243

Odp: Wielkość gospodarstwa

Ja mam nie całe 40 hektarów w tym 10 łąk obrabiam to Fortschrittem zt300 ,E512 i ursusem c360 do zimy kupię jeszcze MTZ-ta 80 wink

244

Odp: Wielkość gospodarstwa

Prawie 60ha, nastawienie na produkcję bydła mlecznego;)
5ha łąk wraz z lucerną + 8ha kukurydzy wszystko na głowie E 281 smile

245 Ostatnio edytowany przez junior (2011-10-13 20:26:51)

Odp: Wielkość gospodarstwa

mam 50 ha chcę specjalizować się w okopowych ziemniaki i warzywa. obrabiam 323 c 360 stary MTZ 82 E512  ANNA 614 i nowy  nabytek stary wisent hagedorn kombajn do ziemniaków i o tych ostatnich chciałbym pogadać , proszę o pomoc z założeniu wątku .

246

Odp: Wielkość gospodarstwa

U góry przesuwa się takie ogłoszenie które ci w tym pomoże :dance:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

247

Odp: Wielkość gospodarstwa

a to moze ja:)| mam około 30 ha , wszystko orne, starą 80 ,  60 i MF 235 +kilka maszyn, ze 4 pługi jeden fajny agregat, i bizona, wszystko do remontu
od 8 do 16 pracuje w fabryce szczotek:)
wiec na pole zostaje mało czasu
więc chce kupic  303 lub 323:)
i pług
smile|

248

Odp: Wielkość gospodarstwa

bywam tu od dawna ale sie nie przectawialem mam 61ha + ojciec ma jescze swoje 5ha mam 26ha lak reszta orna mielismy krowy mleczne aktualnie zmierza to w kierunku krow miesnych. mam 360, 385, i 323A oraz kombajn 517;) lubie maszyny forschritta chodz czasmi sprawdzaja moja cierpliwosc;P

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

249

Odp: Wielkość gospodarstwa

ja mam 13 ha w tym 5 ha to łąka. Chodóję trzodę chlewną. Mam dwa zetory 50 super. Zastanawiam się nad kupnem traktora ( może fortschritta 323 ) ale ...

250 Ostatnio edytowany przez bamreras (2012-03-30 07:50:27)

Odp: Wielkość gospodarstwa

Łukasz a na co ci łąki przy trzodzie? to są typowe łąki czy trawy na gruntach ornych? ja mam większośćo co się dało poorane...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

251

Odp: Wielkość gospodarstwa

dorywczo chodóje jeszcze krowy obecnie mam 2. , 1 byka i 2 cielaki. Mało mógbym wyrorac bo reszta albo bagno lub piasek na który i tak nic nie wyrośnie. Są jeszcze takie przypadki że środek łąki jest podmokły. Do wyorania może 2 ha naskubie

252 Ostatnio edytowany przez bamreras (2012-03-30 07:49:59)

Odp: Wielkość gospodarstwa

jak masz te rogacze w oborze to ok. u mnie według wykazu gruntów było 6ha i tak też było na polu, puki się młody do traktora nie dorwał. Zaorałem większość. Na jesień zostało mi 0.8ha jeszcze do przeorania. Togo co musiało zostać jest 0.2ha.
Stan na dziś dalej te swoje 11ha pod pług no i do tego 6,5ha dzierżawy.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

253

Odp: Wielkość gospodarstwa

a jakimi traktorami pracujesz ?

254

Odp: Wielkość gospodarstwa

c-360, zt 323 i ford scorpio smile

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

255 Ostatnio edytowany przez Łukasz8468 (2012-03-31 12:47:58)

Odp: Wielkość gospodarstwa

ja swojego ojca nie dam rady namówic na kupno zt 323
może dasz mi jakieś rady aby przekonac ojca

256

Odp: Wielkość gospodarstwa

to twój ojciec taki w tych suprach zakochany że nic nowszego nie chce? ja wprawdzie jak kupowałem forszaja to gospodarstwo już miałem na siebie to ja decydowałem co chcę kupić ale pamiętam to było jakoś pod koniec lat 80-tych jak oglądaliśmy z ojcem nowego 912 w agromie...  to było jakoś latem jesienią miał być nasz... ale że tydzień później opuściły się ulewy i 8 hektarów łubinu zgniło a potem wszedł ten h*j wałesa i wszystko spierd**** to do 2007 roku robiłem 60-tką ...  Więc może przekonasz ojca argumentem że lepszy ciągnik kupić teraz jak masz jakie takie możliwości bo potem może być już za późno...

257

Odp: Wielkość gospodarstwa

Najlepiej jak by staruszek widział go w akcji to sam by ocenił . Ja kupiłem forsza bo ursusa nie chciałem  bo to muł
. A wiem to z obserwacji właśnie bo oba w okolicy są i widać jak jeden i drugi  pracują więc stąd miałem porównanie . Ojciec to samo stwierdził i tak oto stanęło na Forszu .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

258

Odp: Wielkość gospodarstwa

Ja kupiłem forszaja bo potrzebowałem mocnego ciągnika a kasy miałem mało... a co do tego 912 to w tedy innych większych nie było u nas niestety...

259 Ostatnio edytowany przez Łukasz8468 (2012-03-31 15:22:27)

Odp: Wielkość gospodarstwa

w mojej okolicy nie ma zadnego zt tylko w kołchozie i to kosiarka. W mojej okolicy nie polecają.I nie wiem dlaczego. Ja mam małe gospodarstwo (13ha) i z tego 0.3 ha to bagna. Ojciec uważa że wystarczy 70-90 km ale jak bèdzie więcej to nic się nie stanie. Nie mam dużych kawałków pól aby się zawracać. Zaczepie 1 lub 2 przyczepy i na większości pól się nie zawruce. Zam te traktory od strony teorytycznej ponieważ przeczytałem chyba wszystkie wontki dotyczące zt. musze znaleśc kilka argumentów. Na pewno nie chcę fendta bo części są strasznie drogie. ja jestem za zt 323 no i jeszcze ojca przekonac wię proszę o argumęty
mój ojcec jest za zetorami bo umie w nich wszystko naprawic zna je na wylot !!

260

Odp: Wielkość gospodarstwa

powiem Ci tyle. Ja nikogo przekonywać nie musiałem. Tato niestety nie żyje ponad 6lat a mama nic do gadania nie miała. Tylko jak go już na podwórku zobaczyła to powiedziała o mój boże jaki on duży smile Powiedziałem że małym gównem obrabiać ziemi mnie będę a  tyle co na 323 było mnie stać więc kupiłem... nie chciałem ani zetora ani ursusa bo nie miałem tyle kasy a czwórka w cenie zt nadawała się tylko do remontu...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....