261

Odp: Wielkość gospodarstwa

Chłopaki ? Dyskusja trochę  nie w tym dziale ? Bo nam moderzy usuną smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

262

Odp: Wielkość gospodarstwa

przepraszam to ja ten temat zaczełem ten temat ale prosze o odpowiedz na jedni pytanie.Jak np. fendt o mocy 120 km wygląda przy zt 323. Chodzi mi i prześwit, wysokość itp.

263

Odp: Wielkość gospodarstwa

mam tak około 75 pod pług, 15 łąk i jeszcze coś tam lasu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

264

Odp: Wielkość gospodarstwa

Witam !
Łukasz8468 proszę nie pisz tu o tym  bo prowokujesz  moderów a oni nie lubią  tego .

Łukasz8468 napisał/a:

przepraszam to ja ten temat zaczełem ten temat ale prosze o odpowiedz na jedni pytanie.Jak np. fendt o mocy 120 km wygląda przy zt 323. Chodzi mi i prześwit, wysokość itp.

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

265

Odp: Wielkość gospodarstwa

Witam!
Ja gospodaruje na 7,5 ha a z nadmiaru wolnego czasu pracuje u rodziców (15ha) kiedyś ziemi bywało więcej ale pojawili się gospodarze (jeden 150ha drugi 900! ) z zewnątrz i obsiewają wszystko co się da kukurydzą więc nie ma co wydzierżawić. Z maszyn posiadam c360 U904 z224 i takie tam rozrzutniki przyczepy cyklopy (dobre bo polskie! no i może dość tanie) A pochodzę z okolic Lipna (kuj-pom)

266

Odp: Wielkość gospodarstwa

Witam 22ha i prawie same gliny!!!!

267

Odp: Wielkość gospodarstwa

30ha, 15własnego,15 dzierżaw

268

Odp: Wielkość gospodarstwa

To ja też się pochwale na dzień dzisiejszy 40 ha ale to się zmienia z roku na rok smile

269

Odp: Wielkość gospodarstwa

Grzegorz 89 zawsze chciałem zapytac ile ty masz ziemi? moze w tym wątku mi napisz albo na pw

Rolnik z powołania:-)

270

Odp: Wielkość gospodarstwa

Sam na własną rękę obrabiam z żonką niecałe 40 z tym że żonka nauczycielka to w żniwa mi pomaga i tak dorywczo. Ale bez niej często jak bez ręki. Razem czasami z ojcem robimy i pomagamy sobie, mieszkamy na jednym podwórku, maszyny wspólne oprócz kombajnów i ciągników. Razem obrabiamy ok85ha, z tym że ja zwiększam co roku jak mogę.

271

Odp: Wielkość gospodarstwa

ja obrabiam 90ha z czego 20 wlasnych i oprucz uprawy ziemi prowadzimy w gospodarstwie sklep z częściami do maszyn rolniczych oraz zootechnike

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

272

Odp: Wielkość gospodarstwa

ja gospodaruje z ojcem wspólnymi siłami mamy wraz z dzierżawami coś ponad 50ha. jak zakupiłem forszaja to miałem niecałe 40ha wiec rozwijamy sie.

Rolnik z powołania:-)

273

Odp: Wielkość gospodarstwa

Moje gospodarstwo to 32,92 ha 21,5 ha przeliczeniowych z tego odpada 0,7 ha na siedlisko reszta grunty orne,plus 0,6 ha dzierżawy.Produkcja zwierzęca tuczniki od 20 loch czyli cykl zamknięty.

274

Odp: Wielkość gospodarstwa

Ja wspólnie z ojcem gospodaruję na około 50ha w tym 35ha nasze a w tych 35ha jest 4ha lasów nastawieni jesteśmy na produkcję białego surowca czyli mleka chciał bym trochę dorwać jeszcze ziemni w dzierżawę ale nie ma od kogo a i jeszcze jedno ziemię mam klasy 2,3,4,5,6 sieję 15ha kukurydzy na kiszonkę i teraz kosi mi to mój mengel sf6000 a wcześniej claas jaguar 80sf do tego zbieram kiszonkę z trawy i koniczyny około 17ha a reszta to zboża głównie żyto bo zależy nam na słomie a i tak ziarka sprzedaję zaraz po żniwach i kupuję otręby, gotowe mieszanki paszowe itd, długo by tak pisać.

275

Odp: Wielkość gospodarstwa

my z ojcem mamy 25 ha swojej i 5 ha dzierżawy . jak miałem 22 ha to kupiłem swoja renie może na dniach dojdzie 6 ha. big_smile

276

Odp: Wielkość gospodarstwa

Ja uprawiam koło 80, 72 własności, gospodarstwo prowadze samodzielnie od 2006. Na początku zmusiła mnie sytuacja, ojciec zachorował na depresje miał 43 lata i się powiesił, zostawił mnie i 5 rodzeństwa i matke , najmłodsza siostra 4 lata miała, byłem najstarszy więc musiałem ogarnać. Teraz jakoś leci, w sumie wszystkie prawie maszyny kupiłem już ja, wcześniej po ojcu miałem 4 ciągniki zt300, e-516 i bizonka. Kupiłem w miedzy czasie 323 ale rok nim i go robiłem , nie zbytni mi się trafił okaz i w 2008 wziołem od koranków masseya 5465 a forszajów się pozbyłem.

mdw

277

Odp: Wielkość gospodarstwa

yokoslaw to wtakiej sytuacji SZACUNEK dla Ciebie

278

Odp: Wielkość gospodarstwa

androl napisał/a:

yokoslaw to wtakiej sytuacji SZACUNEK dla Ciebie

Chyba WIELKI SZACUNEK

279

Odp: Wielkość gospodarstwa

takie sytuacje przewartościowują moje problemy...szacun

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

280

Odp: Wielkość gospodarstwa

yokoslaw Szacunek Wielki że się nie poddałeś i walczyłeś.