281

Odp: Wielkość gospodarstwa

Myśle że każdy by ttak postąpił, nikomu tego nie życze. Czasami myśle że może tak miało być.

mdw

282

Odp: Wielkość gospodarstwa

u mnie podobnie-rolnik z obowiązku w wieku lat 15.ale bylo minęlo i jakoś do przodu...

283

Odp: Wielkość gospodarstwa

podziwiam was chłopy ja nie wiem jak samemu poradziłbym sobie

Rolnik z powołania:-)

284

Odp: Wielkość gospodarstwa

61 ha na swoje konto i 6 ha ojca   w sumie i tak ja obrabiam  z czego mamy 29 ha lak reszta  orna i 2 ha lasu wink

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

285

Odp: Wielkość gospodarstwa

ja mam 20 h, czyli hobby a pieniądze zarabiam na ciężarówce u niemca

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

286

Odp: Wielkość gospodarstwa

u nas się ludzie z 10 utrzymują i też jakoś żyją ale to jest takie "wegetowanie" bo nic nie zwiększają ani nie inwestują tym samym. Jak zostali w latach 80-tych i 70-tych z tym sprzętem i budynkami co mieli tak są do dziś.

287

Odp: Wielkość gospodarstwa

wiecie mozna i miec 10 ha  i prosperowac calkiem nizele wszystko zalezy od produkcji jaka sie ma w danym gospodarstwie unas tez sa gospodarstwa co maj po 8  ha chodz kazdy mowi ze zachodniopomorskie to wielo hektarowe gospodarstwa ale to sa gospodarstwa ogrodnicze  i calkiem niezle sobie radza tylko kwestia czy chcesz inwestowac czy wegetowac  bo  ile mozna wegetowac  wkoncu dochodzi sie do mometu  je zaczyna na chleb brakowac...

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

288

Odp: Wielkość gospodarstwa

oni są tacy jak zostali kiedyś, 4 krowy trochę świń jakiś byk trochę ziarna na paszę trochę na sprzedaż...

289

Odp: Wielkość gospodarstwa

to przyszlosci w tym niema na pewno:/

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

290

Odp: Wielkość gospodarstwa

My też kiedyś tak mieliśmy ale pod koniec lat 90-tych nastawiliśmy się tylko na krowy i tego się trzymamy i rozwijamy wink

291

Odp: Wielkość gospodarstwa

Przyślośćia  rolnictwa  w Europie i na świecie są male gospodarstwa rodzinne to one gwarantują  jakość- w tej chwili te gospodarstwa  niekonomiczne  ale w pojęciu rządzących , trzeba trochę czasu by śię zmienilo myślenie

292

Odp: Wielkość gospodarstwa

kuzyn ma 12 ha,sieje pszenice, rzepak i ziemniaku sadzi. Z hodowli to zajmuje się produkcją prosiąt (które kupuje od niego) bardzo dobrej jakości i do tego ma punkt sprzedaży paszy. W ubiegłym roku kupił John Deere tego 80km serii M za gotówkę, ma na utrzymaniu 2 dzieci na studiach, jeden w gimnazjum i podstawówce. Więc małe gospodarstwa też mogą być dochodowe

E 516 na części
Telefon 695 076 269

293

Odp: Wielkość gospodarstwa

To prawda, ale ma pewnie łeb na karku i zawsze dwa razy przemyśli zanim coś zrobi. Żeby nie miał luki w CashFlow.

294

Odp: Wielkość gospodarstwa

Laszek ale napisałeś ,że twój kuzyn ma jeszcze sprzedaż pasz i już ma dodatkowy zastrzyk gotówki na jakieś inwestycje bo tak z samej gospodarki to by było ciężko mu kupić nowy traktor.

295

Odp: Wielkość gospodarstwa

Cudów z tej sprzedaży paszy nie ma bo w końcu jaka jest konkurencja w tym temacie, dwie wioski dalej gościu ma taniej i dowozi na miejsce... Za dużej marży też ie może naliczać.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

296

Odp: Wielkość gospodarstwa

Z tą sprzedażą pasz to jak z gazem w butlach do kuchenek. Ludzie wyliczą ci ile to ty się nie dorobisz na tym, a faktycznie to jest 2zeta na butli. Tyle że na podwórku gaz i nie trzeba jechać.

297

Odp: Wielkość gospodarstwa

W Niemczech są też male gospodarstwa ale te produkują w systemie bio - czyli ekologicznie i prosperują dobrze - ale tam jest inna  polityka państwa i inna mentalność konsumenta  -no i inna kasa!  znam temat dobrze gdyż tam byłem  nie raz.

298

Odp: Wielkość gospodarstwa

ja mam malo pola i też żyje/pszenica rzepak ziemniaki i jakieś 250 tucznikow w cyklu zamkniętym.jedną łyżka jem wiec mi i mojej rodzinie starczy.

299

Odp: Wielkość gospodarstwa

no wiadomo kolejna sprawa od ilu ha zaczynalismy wiekszosc nas wywodzi sie z malych rodzinnych gospodarstw moj ojciec zaczynal od 5 ha po dziadku a ze dzis mamy 70 ha to  i te 5 musialo dawac zysk zeby dalej sie rozwijac. w sumie to czy masz  malo ha czy duzo  w sumie jedne problemy sa i tu i tu wszedzie ile by nie bylo zawsze malo tongue

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

300

Odp: Wielkość gospodarstwa

Tylko kiedyś ziemia była dużo tańsza... ojciec opowiadał że kiedyś jakiś tam gość chciał ziemię sprzedać za flaszkę byle by ktoś wziął... nie wziął nikt i do dziś ładny lasek już tam urósł