41

Odp: Wielkość gospodarstwa

Jam mam jakies 24ha, od kiedy kupiłem forszaja mysle o tym zeby powiekszyc liczbe hektarów smile wszystko zboża.

42

Odp: Wielkość gospodarstwa

marcin napisał/a:

no właśnie a jak ci sie łubin udaje

W poprzednich latach siałem łubin wąskolistny z pszenżytem jarym , plonowała ta mieszanka ok. 4 tony z ha .Łubinu w mieszance ok40%(zależy jaki rok ) w tym roku zasiałem w czystym siewie odmianę Graf(wąskolistna). Jak kosiłem mieszankę to dolne sito zakładałem 8 na 20 .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

43

Odp: Wielkość gospodarstwa

u nas tez sie udawał tylko co jakiś czas trzeba go wynieniac na nowe ziarno  przez ostatnie  lata to zarobiliśmy na nim sprzedawaliśmy go jako eko dosyć dobrze płacili i jeszcze na miejsce firma przyjechała po niego ale ostatni rok to lipa  25 h poszło dostał choroby tzn antarktoza  czy jakoś tak to sie nazywa  do tego mokry rok strasznie go zachwaściło a ze prowadzimy gospodarstwo metodami ekologicznymi i nie stosujemy żadnych środków  chemicznych to go tak zostawiliśmy z myślą ze coś sie ukosi i dupa przyszła kontrola z arimr i stwierdziła ugór i naliczyła sankcje na 3 lata a w tym roku mamy kawałek też w czystym siewie i też lipa nie powschodził bo susza już drugi miesiąc  trwa i traw zborze żółte  place tak jak by do koszenia sie nadawało  a deszczu nie ma

44

Odp: Wielkość gospodarstwa

Marcin, z powodu ekologii to ja Ci współczuję ! Mam kumpla który tym tematem się zajmuje od 20 lat. Wiem w których miejscach boli.

45

Odp: Wielkość gospodarstwa

marcin napisał/a:

u nas tez sie udawał tylko co jakiś czas trzeba go wynieniac na nowe ziarno  przez ostatnie  lata to zarobiliśmy na nim sprzedawaliśmy go jako eko dosyć dobrze płacili i jeszcze na miejsce firma przyjechała po niego ale ostatni rok to lipa  25 h poszło dostał choroby tzn antarktoza  czy jakoś tak to sie nazywa  do tego mokry rok strasznie go zachwaściło a ze prowadzimy gospodarstwo metodami ekologicznymi i nie stosujemy żadnych środków  chemicznych to go tak zostawiliśmy z myślą ze coś sie ukosi i dupa przyszła kontrola z arimr i stwierdziła ugór i naliczyła sankcje na 3 lata a w tym roku mamy kawałek też w czystym siewie i też lipa nie powschodził bo susza już drugi miesiąc  trwa i traw zborze żółte  place tak jak by do koszenia sie nadawało  a deszczu nie ma

Tylko współczuć ,ja sieje co roku ok 20 marca , po siewie wałuje i zawsze ziarno z centrali .       Raz dosiałem końcówkę swoim ziarnem to wzeszło ok 10% .A tam gdzie oryginał wzeszło ok 90% .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

46

Odp: Wielkość gospodarstwa

56 ha w tym 22 ha dzierżawy klasa 2, 3a.b, 4a.b, 5. rzepak, pszenica ozima, jęczmień jary

47

Odp: Wielkość gospodarstwa

podałem powyżej 30 bo swojego mamy 34 a zdzierżawami 51

48 Ostatnio edytowany przez przemek99 (2008-08-14 19:22:39)

Odp: Wielkość gospodarstwa

ja mam ponad 120 ha wszystko jest urpawaine 93 zboza ,7 ziemniaki, 22 ha łak

GG:1910208

49

Odp: Wielkość gospodarstwa

My okolo 50 bo z tymi przekletymi dzierzawami to roznie bywa...

Szczyt głupoty-tarcza antyrakietowa....

50 Ostatnio edytowany przez Bombay (2009-07-05 13:52:40)

Odp: Wielkość gospodarstwa

U nas to areał około 90 ha. w tym 2ha łąki  i 0.5 ziemniaki a reszta to zboża i rzepak.
Obrabiamy  Zt 300 i dwoma u-4011 no i E-514. Zeimia słaba 4 5 6 klasa troche trafi sie 3a i 3b. Szału nie ma.

51

Odp: Wielkość gospodarstwa

Czołem wszystkim ,z ojcem pracujemy na powierzchni około120 ha. JA sam posiadam 37 ha. Ziemie prawie same piachy. Ciągniki liaz ursus 1201 mtz 82. Kombajn fortschritt E514

52

Odp: Wielkość gospodarstwa

ja mam ziemi 20h swojego a w dzirżawie drugie ponad 20

53

Odp: Wielkość gospodarstwa

114h ale przeliczeniowe 36 he he dlatego moge ciagnac 6 skib

54

Odp: Wielkość gospodarstwa

artureek to co ty za ziemie masz same piachy czy co ?? jakie plony na tych ziemiach ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

55

Odp: Wielkość gospodarstwa

wojtas napisał/a:

artureek to co ty za ziemie masz same piachy czy co ?? jakie plony na tych ziemiach ?

nawet nie pytaj ale zyje i nie narzekam na brak zajec

56

Odp: Wielkość gospodarstwa

ja mam 15 ha ale ziemie tu bardzo ciężkie , mały ciągnik nie dawał rady więc od roku mam 303d-  praca wygląda teraz całkiem  całkiem

57

Odp: Wielkość gospodarstwa

Ja z koleji mam 180ha z czego ok 15ha łąk

58

Odp: Wielkość gospodarstwa

ja z bratem obrabiamy jakieś 65 z tego 15 łąk reszta zboża no i 516 daje rade

59 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2008-12-19 23:26:36)

Odp: Wielkość gospodarstwa

"ja"   ( tak na prawde to wszystko ma mój tato - ja "pracuje" u niego, jestem jako domownik, a w przyszłosci po skończeniu Rolnictwa na UP zamierzam to przejąć )
mam 32 ha w tym 4 ha łąk i pastwisk. . .  swojego jest 20 ha ... obrabiamy to ciapkiem, c360 i c385 turbo (dop od 4 lat)  a teraz zakupiliśmy E 514  bo miejscowe kółko rolnicze się juz prawie rozleciało .... a i cyrki w tym roku z koszeniem były więc trzeba coś swojego....:cool:

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

60

Odp: Wielkość gospodarstwa

Ja mam neicale 20ha a mianowicie 28;]
Obrabiam to Fortschrittem zt303 Ursusem u 4011 i c330;]

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL