161

Odp: Wielkość gospodarstwa

no ale ile bydła albo jak to widzisz

162

Odp: Wielkość gospodarstwa

myślę że bydła do oporu, ile się da. kukurydza, żyto poplonowe na kiszonki, trochę zboża. a tam gdzie pasza nie urośnie pszenżyto dla słomy i treściwej. i do tego rolnictwo zrównoważone, poplony i się kręci.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

163

Odp: Wielkość gospodarstwa

to tyle ziemi i bydła

164

Odp: Wielkość gospodarstwa

znaczy chciałem napisać to ile ziemi i bydła tak plus minus

165

Odp: Wielkość gospodarstwa

no jak fenol a morze ktoś inny sie wypowie

166 Ostatnio edytowany przez pawelg (2010-04-22 08:40:29)

Odp: Wielkość gospodarstwa

Według mnie żeby żyć z bydła to trzeba mieć z 50 sztuk i do tego pasowało by mieć minimumz 50 ha. Ziemi to wiadomo nigdy za dużo wszelkie nadwyżki można sprzedać.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

167

Odp: Wielkość gospodarstwa

kurcze gdzieś miałem bardo fajne przeliczniki... tak jak pawelg pisze to byłaby bajka, z tym że przy tym areale to z 200 sztuk bydła, w grupach wiekowych tak aby sprzedawać cyklicznie i cyklicznie wstawiać nowy wsad.  przy założeniu że z 1ha kukurydzy(słabej) wykarmi się 6 zwiewrzaków, do tego inne pasze, słoma. robota prostsza ceny stabilniejsze. wkręcić pola w rolnictwo zrównoważone, przy tych cenach nawozów i tak nikt nie daje dużo, poplony dodatkowo na kiche. Od obory wiaty wypuścić i miejsce na opasy znakomite. Zorak może nam dużo opowiedzieć w opasach siedzi od dawna.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

168

Odp: Wielkość gospodarstwa

ja mam tylko 75 ha i raczej koniec powiększania bo niby skąd ziemia się nie uciągnie

169 Ostatnio edytowany przez fortschritt 323 (2011-02-16 17:46:31)

Odp: Wielkość gospodarstwa

ja mam 50h

GG-11131606 Spokojny ze mnie chłopak weź podejdź pogadaj looknij !!
Nie szukam awantury, powodu do kłótni !! Lecz męczę atmosferę jaka jest tu między ludźmi
http://koleso.topof.ru/logos/pneumant_logo.gif
błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi smile

170

Odp: Wielkość gospodarstwa

scoda19 zapraszam do mnie w okolice pola ile chcesz każdy oddaje smile

Sprzedam U-4514

171

Odp: Wielkość gospodarstwa

u nas każdy bierze a nie ma dawcy ziemi, by się przydało trochę

172

Odp: Wielkość gospodarstwa

u nas to odwrotnie ludzie przychodzą i się pytają czy byśmy nie chcieli ziemi .... w dzierżawę

Sprzedam U-4514

173

Odp: Wielkość gospodarstwa

No to u was jest super, u mnie jak nawet chaszcze porastają bo ziemia nie uprawiana to i tak nie wydzierżawią.

174

Odp: Wielkość gospodarstwa

Dario u nas już nikt nie chce  brać bo się nasycili wszyscy co brali ...

Sprzedam U-4514

175

Odp: Wielkość gospodarstwa

U mnie jeszcze obszarnicy się nie udławili, a większość gospodarstw jest po 2÷3 ha i jeszcze dużo czasu upłynie, zanim będzie można powiększać areał bez kosmicznej kasy.

176

Odp: Wielkość gospodarstwa

W mojej okolicy są tacy to nabrali pola w dzierżawę i jadą na dopłatach owies sieja a czerwcu a żyto w grudniu, bez nawozu i oprysków byle by dopłatę złapać,  drogi orzą z 8 metrowej zostały tylko 4 i to w kilku miejscach. Dla takich rolników co chcą oprawiać i mieć ładne plony to już pola brakło. Ja mam 25 z dzierżawami ale ciągle szukam jakichś dzierżaw.

Rolnik z powołania:-)

177

Odp: Wielkość gospodarstwa

my mamy 40 swojej i 30 dzierżawy ale na tym to się nie skończy bo w przyszłości zamierzamy kupić sąsiada.

178

Odp: Wielkość gospodarstwa

ja mam ok. 17 ha

179

Odp: Wielkość gospodarstwa

fenol dobrałem 25 hektarów łąki w 1 kawałku no i mam teraz takie pytanie jak z tą tabelajeąśli jest 30 ornej i 30 łąk ile morzna trzymać na tym bydła mięsnego a ile krów mlecznych z załorzeniem ze co sie urodzi to zostawiam i odchowuje na sprzedarz
pozdrawiam adam

180

Odp: Wielkość gospodarstwa

a inni co uwarzają morze ktoś miał podobne doświadczenie