41

Odp: wiata na kombajn

dając co 2 ma moją wiatę musiałbym mieć 10 szt. czyli 1 tys zł  do tego trzeba coś w rodzaju łat przy rozstawie 2m ....hmmm nie wiem jaki przekrój i czy nie taniej z metalu.
Ja za drewno na wiatę 10,5 x 10.5 dałem 2tys teraz jest ciut drożej.
Pomyś z czego zrobisz łaty może się opłacać.

42

Odp: wiata na kombajn

Za to cenę to ja bym brał jak masz blisko.

43

Odp: wiata na kombajn

Kolega z Kozłowa połączył takie dwa dźwigary i zrobił piękny magazyn dwuspadowy (scoda jak jechaliśmy do kielc to zbyszek siedział ze mną i to jest jego wiata ) i po dwóch latach mogę powiedzieć że to się ładnie trzyma .

44

Odp: wiata na kombajn

To ten co na końcu Kozłowa mieszka?

45

Odp: wiata na kombajn

Dokładnie ten sam .

46 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2012-07-01 22:32:41)

Odp: wiata na kombajn

Wiatę skończyłem jutro dodam zdjęcia jak to wygląda.

47

Odp: wiata na kombajn

http://img72.imageshack.us/img72/9845/dscf1491yp.jpg

48

Odp: wiata na kombajn

Odświeżę temat. Na tyle użytkowników tego zacnego forum, myślę że ktoś to robił. Chodzi mi jak od początku do końca postawić budynek na zgłoszenie. Potrzebuję wiaty na kombajn, a chcę żeby miało to ręce i nogi. Ile mniej więcej kosztuja wszystkie formalności. I jak jest właśnie z tymi budynkami; wolnostojące, czy dołanczane do starego budynku. Mam działkę 1ha ile można postawić takich budynków?  Zacznę za niedługo w urzędach dopytywać. W sieci jest sporo wiadomości ale są nietety rozbieżne. Jak to u was było, dodam że nie bawiłbym się w plany ale rozbierać w razie czego mi się nie chce. Sąsiedzi...

49 Ostatnio edytowany przez koseś (2012-11-28 21:22:45)

Odp: wiata na kombajn

Na zgłoszenie to tylko 35m2 i przy rozpiętości nie większej niż 4,8m.więc na kombajn na pewno zgodnie z prawem nie da rady . Postawiłem już kilka obiektów i na każdy ful legal na pozwolenie ,trochę to drożej od zgłoszenia ale nikt się do ciebie nie przyczepi .Albo olać wszystko i zrobić wiatę typu Drzymała.

50 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2012-11-28 21:52:26)

Odp: wiata na kombajn

Na każde 500m2działki można postawić 2 takie budowle, ale czy można rozpocząć budowę dwóch naraz stojących obok siebie? I jeszcze mnie ciekawi jak rozumieć ten wymóg że nie większej rozpiętości niż 4.8m? Chodzi o szerokość słupów, czy szerokość dachu który przecież wystaje poza ściany? Koseś ile orientacyjnie kosztuje postawienie jakiegoś budynku już na plan i pozwolenie na budowę. Wielkości ok 10x20m,(jeśli ma wielkość jakieś znaczenie) chodzi mi tylko o papierkowe sprawy, czystą biurokrację.

51

Odp: wiata na kombajn

Ja próbowałem robić wiatę na zezwolenie, ale to olałem jak się okazało ile trzeba się nachodzić i jakie problemy co niektórzy stwarzają. Ale jak masz dużo placu to może łatwiej będzie.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

52

Odp: wiata na kombajn

A propo Drzymały smile http://www.wiadomosci24.pl/tag/Golebnik … zedaz.html

53 Ostatnio edytowany przez bamreras (2012-11-28 22:59:29)

Odp: wiata na kombajn

koszty załatwienia pozwolenia na postawienie garażu i dwóch binów (jestem na świeżo po papierologii):
-warunki zabudowy 110zł
-projekt 400zł
-mapa do celów projektowych 600zł
-naniesienie zmian i doprojektowanie 2 silosów 3000zł
-pozwolenie (opłata w UP) około 350zł
-nadzór 1500zł
Łącznie cała papierologia kosztowała mnie niecałe 6tyś...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

54 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-11-28 23:30:12)

Odp: wiata na kombajn

Zbieżne, rozbieżne, trzeba, nie trzeba.
Ja postawiłem bez. 10 x 10 czy tak jakoś.
Jak masz jakiś mały kurnik to go rozbierz i postaw coś większego.
Kiedyś łaził jakiś urzędas i liczył budynki no i się nie doliczył.
Mało tego zobaczył inną wiatę i strwierdził że ona go nie interesuje bo to wiata. Nie wiem o co mu chodziło poszedł i dobrze.
Jak masz jakieś znajomość,  np wujka co zna szwagra tej co siedzi w urzędzie obok tego co ma coś w temacie do powiedzenia, to niech podpyta jak się ogólnie zapatrują.
A z sąsiadami to trza wódkę pić tak na wszelki wypadek dla podtrzymania dobrych kontaktów, ja tak robię

55 Ostatnio edytowany przez jano323 (2012-11-28 23:44:21)

Odp: wiata na kombajn

nie wiem kiedy budowałeś bo u mnie cała budowa trwała 2 lata odbiór styczeń 2010 , biny są namierzone jako pom.gospodarcze bez kosztów duży budynek nazwałem stodołą dlatego mniej było załatwiania (bez mediów),natomiast błędem było podanie małego budynku jako garaż na dwustanowiskowy i teraz gmina za niego 300zł rocznie w tym roku planuje wiatę na kombajn i maszyny i nie myślę tego zgłaszać , konstrukcja stalowa na słupach oczywiście zgodnie z (konstytucją I BHP )

dopiszę że mieści na działce (RZ ) rolno zagrodowa
http://img39.imageshack.us/img39/7922/zdjcie028n.jpg

56

Odp: wiata na kombajn

potomek tego drzymały to mój chrzestny smile kukuje odniego prosięta smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

57

Odp: wiata na kombajn

Aby było taniej to nie wiata czy garaż tylko inwestycję trzeba nazwać Szopa na maszyny rolnicze  i wtedy możesz pobudować budynek murowany bez konieczności podłączania mediów koszty podobne jak napisał Bambreras   z tym że jeśli znajdziesz jakiś tani projekt typowy który nie będzie wymagał przeróbek to będzie taniej ,to samo mapa do celów projektowych oraz pomiary czyli aktualizacja ,potem wytyczenie i odbiór po wykonawczy zależy od geodetów  ,łącznie na rozpoczęcie budowy obory zapłaciłem 5tyś ale ja miałem więcej uzgodnień czyli spółki wodne ,energetyka ,sanepid , i powiatowy zarząd dróg .

58

Odp: wiata na kombajn

Krzysiek z sąsiadami niestety wódki nie piję (jak jeszcze włókno lniane szło),spalili nam garaż ze stodołą i wszystkimi maszynami gdy ich zięć kupił też turbinę do lnu.... Dobrze że już połowy tej mafii nie ma. Dlatego chciałem podpytać żeby było zgodne z prawem. Jak będę się pytał i gromadził papiery to zdam relację jak to jest w lubelskim. Jestem przekonany że będzie inaczej niż powinno być smile

59

Odp: wiata na kombajn

ja z sasiadami zyje dobrze to wybudowałem wiate bez papierów szyny zabetonowane w ziemi jako filary itd. w naszej gminie co jakis czas chodzi urzędnik i nanosi samowolki na mapy bez niepotrzebnych kar (dziwne lecz prawdziwe) ale powiedział ze to nie jest na stałe połaczone z ziemia i nie naniesie

Rolnik z powołania:-)

60

Odp: wiata na kombajn

To znaczy... źle się wyraziłem w sumie to już teraz jakoś tam trzeba z nimi żyć tylko nigdy nie wiadomo czego się można po nich spodziewać :nooo: