41

Odp: 303 - Podnośnik

hehe jaka pora w pole ja juz wszystko posiałem big_smile na co tu czekac wogule w moich okolicach wszystko juz posiane  a buczenie tego rozdzielacza mam od samego poczatku

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

42

Odp: 303 - Podnośnik

u nas leje 3 dzień tak wiec nigdy jeszcze nic w polu nie robił , a jeżeli chodzi to buczenie to u mnie w 303 nie występuje nic takiego

43

Odp: 303 - Podnośnik

u mnie buczenie tez jest i nic sie z tym nie dzieje, poza tym opuszczam na swobodnym wiec tylko trące dzwignia.  w polu dawno zasiane  11 wrzesnia juz, jarych niet ,nawoz wysiany juz dawno przy pomocy blizniaczych kółek.wiosna nie obsiewamy jarymi bo plon zawsze nizszy a liczy sie kazde ziarko

44

Odp: 303 - Podnośnik

co do tego buczenia podczas opuszczania to u mnie tez sie czasem pojawia, choc jeszcze nie zabardzo rozkminiłem mozliwości forszaja, bo to smieszne pokretło do utawiania pracy podnosnika jakos dziwnie mi działa a raz nie działa

45

Odp: 303 - Podnośnik

hmmm z tym buczeniem to dziwna sprawa dolałem oleju tak jak pisze książka i w znacznym stopniu "ucichło".
a teraz moze ktoś powie w jaki sposób ustawic podnośnik aby można było pracować z maszyna która wymaga ciągłego docisku ramion w dół? Próbowałem na swoim i jak podaję olej do siłownika to jest oki. a jak puszczę to zaczynaja ramiona iść w górę. dodam ze nie mam włączonego dociązania.

46

Odp: 303 - Podnośnik

Nie wiem Pawlon czy jest taka możliwość ? Na pewno nie na pokrętle C. Chyba że na tych tylnych dźwigniach, za rozdzielaczami. A tak na marginesie, jaka to maszyna ?

47

Odp: 303 - Podnośnik

nie wiem co za pokretlo "C" ale u mnie lekkie dociskanie ramion nastepuje jak przekrece to pokretlo z nacietym rowkiem max do gory jak max na dol ramiona lekko podrywa a na srodku nic

48

Odp: 303 - Podnośnik

niewiem umnie jest tak ze na jaki poziom opuszcze ramiona to ich za zadne skarby nie podniesiesz chyba ze dzwignia do podnoszenia:D  w kazdym razie np. jak pług wepcham w ziemie to niema mozliwosci by wyskoczyl  najwyzej tyl ciagnika podniesie ale to chyba niemozliwe (chodzi mi jak na trafi plug na kamien) mam swobodne opuszczania ale niemam tak by ciegla plywały chodzi o ty ze opuszcze ciegla w dół i normalnie wyjde z tyłu i rekoma podniose ciegla do góry tongue tak jak np. w C 330  a wogule cos takiego istnieje w tym ciagniku:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

49

Odp: 303 - Podnośnik

chyba sie słabo rozumiemy - mam ciężką bronę ciągana, i do transportu muszę nacisnąc na dyszel aby pola sie uniosły. Próbowałem troche sie pobawic i efekt słaby. dziś jeszcze wieczorkiem powalcze ale musze zmienic uszczelnienia pod małymi dzwigienkami na rozdzielaczu.

50

Odp: 303 - Podnośnik

reka ciegiel nie podniesiesz bo sa do dwustronnego tloka przymocowane w ciapku czy 60 tce podnosisz ciegla reka bo nie ruszasz tloka we forsznicie jest plywajace co nie znaczy ze reka sie ruszy-jak masz odpowiednio ciezko maszyne to plywa bo pokona opor tloka i oleju swobodnie przeplywajacego w ukladzie

51

Odp: 303 - Podnośnik

no tak  masz racje ze tu na stałe sa ciegła przymocowane do tłoka ale np orałem  pług  trafił na kamien dosyc spory to wrwało lemiesze  a pługa nie wyzuciło z ziemi


ale teraz z innej beczki mam takie cos ze  np mam zimny ciagnik odpalam go (olej zimny) ciegła mam na wysokosci 20 cm od ziemi  i poprostu zaczynaja sie same podnosic do wysokosci 50cm (taki przykład nie miezyłem wysokosci)  wezme opuszcze je a po chwili one spowrotem sie podniosa do tej wysokosci  czy to wysokie czy niskie obroty silnika  co to takiego czemu tak sie dzieje??:|  jak jest cos zaczepione na ciegłach to nie podnosi tylko jak sa (wolne) to tak sie dzieje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

52

Odp: 303 - Podnośnik

Witam wszystkich mam mały problemik z podnośnikiem.
Taki zestaw po rozłożeniu forsztaj podnosi mi na jakieś 20 cm. Mam się do tego przyzwyczaić czy to jakaś usterka ???
waga agregatu 1200 kg
siewnika nie wiem

http://img394.imageshack.us/img394/1171/zdjcia0036ra9.th.jpg

http://img362.imageshack.us/img362/7301/zdjcia0034pi3.th.jpg

53

Odp: 303 - Podnośnik

moze masz malo oleju  w skrzyni neutral albo pompa trup

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

54

Odp: 303 - Podnośnik

Może to głupie co napisze ale może śrube masz na za wysokim poziomie <te przy ciągniku>. Jak po raz pierwszy zapiołem sprzęt pod mojego 323 to śrube miałem nad zaczepem i podnosił mi agregat na ok 20-30cm. Ściągnołem zaczep i śrube dałem na najniższe mocowanie. Od tej pory podnosi wysoko

55

Odp: 303 - Podnośnik

siewnik prawie 500 kilo, jeszcze zboze  no i crosskill ciezki tez jest<700kg>czyli masz 1200 -1400 dosc oddalone od ciegiel moze byc po prostu kres jego mozliwosci    on moze 3500 kg ale na koncowkach ciegiel jak nic dodatkowe silowniki i pojdzie bez problemu

56

Odp: 303 - Podnośnik

pepe75 napisał/a:

jak nic dodatkowe silowniki i pojdzie bez problemu

Z kąt takie siłowniki wziąć ???

57

Odp: 303 - Podnośnik

A ja mam takie pytanie:
Po co jest ta linka z tyłu na ramionach? <na zdjęciu zaznaczona kolorem czerwonym>

http://www.fothost.pl/upload/08/19/a35955a7_ty..jpeg

Dzisiaj ściągłem tą linke i ciągnik podnosi mi dwa razy wyżej moje urządzenia. Jak myślicie po co ta linka jest?

zdjęcie pochodzi z jakiegoś ogłoszenia

58

Odp: 303 - Podnośnik

ta linka jest do zatrzaskiwania hitha (dolny zaczep) bo inaczej jakim sposobem bys zapią  np tandem ??:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

59

Odp: 303 - Podnośnik

wojtas napisał/a:

ta linka jest do zatrzaskiwania hitha (dolny zaczep) bo inaczej jakim sposobem bys zapią  np tandem ??:D

a jak się obsługuje tym hith'czem ? Bo szczerze mówiąc nie używałem i nie wiem czy będe używał...

Czyli tą linke można spokojnie zdemontować jak nie używa się hith'a ?

60

Odp: 303 - Podnośnik

pewnie ze tak  mozliwe ze jest sa za krutkie dlatego hamuje podnosnik neutral ale jak zdemontujesz to popostu jak odbezpieczysz hitha to niebedziesz mugł go ponownie podniesc do góry ciegłami tylko bedziesz sie siłował recznie ja szczeze mówiac niemam tego hitha tylko mam zrobiony normalny zaczep

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile