101

Odp: 303 - Podnośnik

No to gitara. W poniedziałek odpalam helmuta i się wszystko wyjaśni. Jutro wrzucę parę fotek z naprawy, ale to to już w zrób to sam.

102

Odp: 303 - Podnośnik

Panowie, kiedyś wcześniej poruszałem już ten na forum, ale chyba nadeszła ostatnia pora na naradę, a więc Panowie gdy podniose jaka kolwiek maszynę, podnisnik ja powoli opuszcza- chyba ze jest ciezka wtedy szybciej, jeśli olej sie rozgrzeje to wrecz leci w dół. na co stawiacie manszety na siłowniku? czy rozdzielacz?

103

Odp: 303 - Podnośnik

Popatrz na te mniejsze dźwigienki w rozdzielaczu bo one są odpowiedzialne za tryb opuszczania.

104

Odp: 303 - Podnośnik

Co rozumiesz przez pojęcie popatrz na dzwigienki. Do tej pory działały normalnie przynajmniej tak mi się wydaje, a pokrętło od regulacji jest ustawiane na środek. Jak kupiłem ciągnik wszystko było ok po pierwszym sezonie zaczeło powoli opuszczać a teraz to już całkiem. Dlatego wydaje  mi się że to manszety na siłowniku. Ale może też to być rozdzielacz.

105

Odp: 303 - Podnośnik

najpierw sprawdż manszety rozdzielacz ma taką konstrukcję że raczej nie

106

Odp: 303 - Podnośnik

Tez tak myślę że najpredzej to bedą manszety. Jutro chyba zabiore sie za rozbiórkę i zobaczymy co bedzie sie działo i jakie mnie tasm spotkaja niespodzianki, mam nadzieję ze nie ma za wiele trudnosci z dostaniem sie do tego? ( na pewno podniesienie pokrywy bedzie trudem) ale reszta chyba nie bedzie szla tak tragicznie?

107

Odp: 303 - Podnośnik

opisz efekt i zrób zdjęcia przydadzą się innym

108

Odp: 303 - Podnośnik

Według mnie to masz walnięty rozdzielacz.

109

Odp: 303 - Podnośnik

No właśnie tu są zdania bardzo podzielone jedni mówią że rozdzielacz inni że manszety, sam nie wiem co robić....ale na poczatek zdejmę pokrywę zajże do siłownika. oczywiscie podczas pracy porobię troche zdjęc, na pewno się przydadza, jak dobrze pojdzie to jutro zaczne rozbierac. zobaczymy co z tego bedzie.
Wracając do tematu, zakładająć ze to rozdzielacz to co w nim mogło pojsc? sa tam jakies uszczelniacze? rozbierał to ktoś> ?

110

Odp: 303 - Podnośnik

Raczej cosik się zapchało albo zablokowało ,jest w nim trochę zaworków itp.

111

Odp: 303 - Podnośnik

Coś Ty to mało prawdopodobne że przy tym ciśnieniu coś sie zatkało w rozdzielaczku, czy coś sie zablokowało nie wiem, ale gdyby coś było urwane jakis zaworek to hmm....raczej by nie działało jka nalezy a działa wszystko tylko ze opada. Wczoraj rozebrałem tył, trudno na oko określić ale wydaje sie ze uszczelniacze na tłoczysku sa wytarte i jestem w 99% przekonany ze to one sa winne opadajacemu podnośnikowi. Jak umyje wszystkie elementy to wstawię kilka fotek, może się komuś przydadza. W sumie robota bardzo prosta, najgorzej jednak podniesc pokrywę smile

112

Odp: 303 - Podnośnik

Sprawdź jeszcze czy zaworek od pozycji pływającej (mała dźwigienka) nie przesunął się nieco właśnie w pozycję pływającą. Spróbuj pociągnąć za trzpień tego zaworka w górę (oczywiście po wykręceniu dźwigienki.

113

Odp: 303 - Podnośnik

stawiam 100 procent na manszety,niech ktoś poda namiary gdzie te manszety można kupić jak nie dostane w sklepie i u PIOTRA bo zdaje się że idą tam dwa duże główne jedna na tłok wysuwu i oring

114 Ostatnio edytowany przez guga47 (2010-08-08 11:41:35)

Odp: 303 - Podnośnik

Ja kupowałem komplet manszetów i wszystkie oringi sklepie z czesciami fortschritt w Pankowie. 96zł komplet uszczelnień + 18 uszczelka pod korpus, zamawiałem telefonicznie i wysłali DHL co lepsze na koszt firmy. a tak przy okazji wymieniłem komplet uszczelnień manszety, sprawdziłem zaworek itd. a pompa nadal opada. to znaczy ze rozdzielacz>???? a jeśli rozdzielacz to co robic? jestem w stanie zrobic to sam czy mam dac do jakiegos specjalisty?

115

Odp: 303 - Podnośnik

Bingo.

116

Odp: 303 - Podnośnik

Witam. Panowie mam pług 4 skibowy obrotowy i 2 letnia pompę od podnośnika. Gdy olej jest zimny to unosi bez żadnego problemu, a gdy olej się rozgrzeje to unosi również tylko nie do końca. Gdy bym zamontował dwa siłowniki wspomagające podnośnik to ziemi się coś przy podnoszeniu??

117

Odp: 303 - Podnośnik

po co dwa siłowniki??
a zmieni sie siła podnoszenia - będzie większa i czas podnoszenia - wydłuży się

118

Odp: 303 - Podnośnik

prędkośc podnoszenia .. bo pompa będize musiała jeszcze napełnic te 2 siłowniki w tym samym momęcie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

119 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-09-29 22:41:53)

Odp: 303 - Podnośnik

z dodatkowymi siłownikami  pójdzie wyżej ale wolniej......  dokończ orkę a potem zajrzyj do rozdzielacza. no i może zostaw pług w powietrzu i zobacz czy po godzinie postoju ci nie opadnie na ziemię.
http://img227.imageshack.us/img227/9616/nowyobrazst.jpg

Uploaded with ImageShack.us
Jak rozbierzesz  rozdzielacz i część nr 2 będzie luźno latać w części nr 1 no to znajdziesz przyczynę. To musi być idealnie dopasowane a nawet może być trochę ciasno. Jak masz 3 sekcje w tym jedną mało używaną to od razu  wyczaisz o co chodzi. Doraźnie zamień dwójki miejscami. Nie zamieniaj sekcji  bo wydaje mi sie że sam korpus pierwszej jest inny, ma jedną dziurę więcej. ja ta metodą zrobiłem z dwóch rozdzielaczy 1 i jest jak ta lala ;-)
Nie wyciągaj całego rozdzielacza, klucz 17 i odkręć tylko sekcje uważaj na gumki nie pogub

A jak ktoś ma problemy z opadaniem mimo nowych uszczelniaczy na podnośniku to niech spojrzy na elementy  108, 6, 107,  one są odpowiedzialne za "trzymanie" jak śmieć to tylko tam
ale jakoś sobie tego nie wyobrażam by coś tam utknęło raczej coś sie zużyło gniazdo kulka lub sprężynka.....
Jak wyjmiecie 6 to patrzcie jak ją wkładacie nie można jej obracać do woli....

120

Odp: 303 - Podnośnik

Krzysiek napisał/a:

z dodatkowymi siłownikami  pójdzie wyżej ale wolniej......

wyżej?? przeciez to zalezy od długości siłowników jakie wstawi. Ja u siebie miałem wstawiac siłownik i dopasowałem idealny. ale zrezygnowałem z tego pomysłu, zregenerowałem pompe i jest oki. Tylko teraz podnośnik zaczął opadać. narazie podpiąłem sie pod druga sekcję i prace dokończyłem ale przed orką zimową musze zajrzeć do tej sekcji co steruje podnośnikem.
Odnosnei opadania i schematu to wydaje mi się ze poz.108, 6, 107 odpowiadaja za przelew oleju gdy podnośnik podniesie sie do końca. Ale to jest tylko moje zdanie.