121

Odp: 303 - Podnośnik

Pewnie masz zabrudzony jakiś zawór ,musisz rozebrać cały rozdzielacz i go poczyścić.

122

Odp: 303 - Podnośnik

Witam.
W tym roku założyłem siłowniki wspomagające i jest super.
Trochę dłużej podnosi ale nic nie łamię i podnosi na zimnym i gorącym oleju.
W zeszłym roku zrobiłem pompę (regeneracja), ale jak zaczepiłem agregat to przy nagrzanym oleju nie podnosił do końca.
Także opłacało się. Idealnie pasują od sieczkarni 281

123 Ostatnio edytowany przez pawlon (2010-09-30 20:45:28)

Odp: 303 - Podnośnik

Krzysiek napisał/a:

...bo wydaje mi sie że sam korpus pierwszej jest inny, ma jedną dziurę więcej...

masz rację pierwsza sekcja ma dwa kanałki więcej, przynajmniej takie róznice znalazłem wg. schematu.

124

Odp: 303 - Podnośnik

Gdy uniosłem pług i go zostawiłem na noc to nawet cm nie opadł. Zamontuje te siłowniki a na pewno coś pomogą. Będzie wolniej unosił ale to mi nie będzie przeszkadzało.

125

Odp: 303 - Podnośnik

radek napisał że po rozgrzaniu oleju nie podnosi mu do końca ja nawiązałem do tego właśnie z siłownikami ten problem byłby pewnie mniejszy .....

126 Ostatnio edytowany przez pawlon (2010-10-02 20:11:30)

Odp: 303 - Podnośnik

krzysiek masz rację, źle zrozumiałem twój wcześniejszy post

127

Odp: 303 - Podnośnik

jak pług Ci nic nie opadł to wina jest poza siłownikiem rozdzielacz trzyma.... Wiec  albo olej ucieka pomiedzy 1 i 2 albo pompa pada albo olej masz do d..... . Zacznij od 1 i 2

128

Odp: 303 - Podnośnik

ja olej leje hl46 hydrauliczny

129

Odp: 303 - Podnośnik

Czemu taki rzadki musisz miec super pompę.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

130

Odp: 303 - Podnośnik

powinieneś wlać HLP 68. To taki HL 68 z dodatkami no taki z deko lepszy. To może być przyczyną  musiałbyś sprawdzić ciśnienie na pompie na zimno i gorąco.

131

Odp: 303 - Podnośnik

Ja leję LHL 100 bo taki poprzedni właściciel lał, ale dla mojego pługa to rzadziak. big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

132 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-10-04 22:25:28)

Odp: 303 - Podnośnik

Oryginalnie powinien być HLP 36, dotyczy to ciągników serii 30x. W serii 32x jest jeden olej do hydrauliki i przekładni to powinien być jeszcze inny.

133

Odp: 303 - Podnośnik

Witam.
Panowie ile czasu zejdzie żeby zdemontować tą pokrywę od podnośnika??
Chciałbym zobaczyć czy ta śrubka która trzyma ten krótki sworzeń się nie poluzowała.

134

Odp: 303 - Podnośnik

Pół dnia rozkładania i pół dnia składania ,a tak na poważnie to raczej niewielka robota . Demontujesz fotel i podłogie pod nim , najlepiej otwórz dach i połóż na kabinie jakąś belkie z lebiodką do podniesienia podnośnika , bo to cholernie ciężke . To tak w dużym skrucie .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

135

Odp: 303 - Podnośnik

Mam pomysł na taki ala ehr tyle ze sterowany manualnie w 323. Myslalem zeby zamontowac potencjometr z tylu w blotniku polaczyc go jakims elastycznym lacznikiem z srodkiem walu wielofrezowego wieszaka. I odczytywac wewnatrz w kabinie pomiar napiecia czyli w tym przypadku zadanej glebokosci. Przy orce plugiem szyja juz boli wyzej nizej i tak wkolo...nie jestem zapanbrat z elektronika moze ktos by mial jakis fajniejszy pomysl albo rodzaj potencjometra ze skala i odczyt w kabinie. Wyobrazam sobie to tak, w plugu obrotowym ustawiam zadana glebokosc pierwszej skiby odczytuje wartosc i potem bez krecenia glowa staram sie ja utrzymywac. Jak wy to widzicie czy zbyt mala precyzja?

136

Odp: 303 - Podnośnik

Ile w końcu podniesie 303 z ruską pompą na 185 ustawioną i 2 dodatkowymi siłownikami, dygnie 2tony? Nie będzie to za duży stres dla podnośnika? Mam do kupna maszyny i już nie wiem w końcu co kupować bo ciągle na ten podnośnik się oglądam

137

Odp: 303 - Podnośnik

Z mojego doświadczenia to jeszcze musisz pomyśleć o innych cięgnach do lag, bo oryginalne też za słabe na takie przeciążenia, dlatego ja stoję na stanowisku używania maszyn pół-zawieszanych, ale decyzja należy do Ciebie.
Moim zdaniem 1500kg to max.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

138

Odp: 303 - Podnośnik

A ktoś podnosił coś cięższego niż 1,5t na dłuższą metę?

139

Odp: 303 - Podnośnik

wpisz sobie kleine kr6 pług dowdeswell obracany5skib, gassner 4skiby, agromasz talerzowy 3m z siewnikiem na hydropaku, brona wirowa breviglieri z nabudowanym nordstenem i prawie pół tony ziarna wszystko co roku i tak w koło macieju..... fakt niektórych klamotów już nie mam, ale sa inne ciężkie.

140

Odp: 303 - Podnośnik

da rade ja podnoszę ponad 2t bez siłowników, tylko zawór podniesiony na 210 bar wieszaki wymieniłem na zetoroskie Original rwał się.