141

Odp: 303 - Podnośnik

Ja jeżdżę takim zestawem około 2 ton.  https://photos.app.goo.gl/VygqQffuhrhx8Wjd8
Nie mam dodatkowych siłowników robię na starej pompie. Jedynie wieszaki zaczepilem bliżej maszyny.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

142

Odp: 303 - Podnośnik

witam . posiadam zt323a ciągnik pracuje z agregatem 3 m .rol masz z hydropackiem i siewnik poznaniak na rozłozonym hydropacu cały zestaw podniesie troche i dalej nic , natromiast gdy siewnik zażucę do góry podnosi na maxa pompa i olej ok . rozdzielacz się odzywa i buczy gdy nie moze na rozłożonym podnieść .

143

Odp: 303 - Podnośnik

i nie wiem czy coś nie tak np. z rozdzielaczem gdy cięzko ma .... czy poprostu nie da rady unieśc rozłożonego bo nie ma siłowników wspomagających ?

144

Odp: 303 - Podnośnik

Jakie masz ciśnienie w hydraulice?

145

Odp: 303 - Podnośnik

nie sprawdzałem

146

Odp: 303 - Podnośnik

najpierw sprawdź ciśnienie, a później będziemy dalej gdybać

Rolnictwo - moja pasja. Pamiętaj, rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.
TraktorPedia

147

Odp: 303 - Podnośnik

Zawór przelewowy się odzywa bo jest tak ustawiony by nie przeciążać hydrauliki.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

148

Odp: 303 - Podnośnik

Wychodzi wg mnie z tego co piszesz, że więcej na takim ciśnieniu jakie masz ustawione zaworem bezpieczeństwa już nie podniesie. Trzeba najpierw dźwigać siewnik...

149

Odp: 303 - Podnośnik

dodam że nieżle się z tego całego rozdzielacza leje

150

Odp: 303 - Podnośnik

a gdzie ten zawór jest ???

151

Odp: 303 - Podnośnik

To ta szklanka odwrocona do gory dnem na gorze rozdzielacza. Ja tez mam to do rozebrania a nawet i glebiej bo pod sprezyna z trzy podkladki na 1cm a cisnienie 140.... nowa pompa, plug czy agregat siewny wyrywa z ziemi ze silownikami wspomagajacymi a z obrotem pluga i hydropakiem jest juz problem... tak jak koledzy pisza sprawdz cisnienia na hydraulice podpinajac zegar potem sprawdz co masz pod ta szklanka nawkladane...

152

Odp: 303 - Podnośnik

jak najlepiej sprawdzić to ciśnienie , gdzie ten zegar wpiąć ?

153

Odp: 303 - Podnośnik

Pod wyjscie hydrauliki zewnetrznej czyli tzw "wywrot". Potrzebne ci bedzie zlaczka do wywrotu kawalek weza i zegar do conajmniej 200bar. Zakrecasz wciskasz dzwignie na rozdzielaczu i odczytujesz pomiar na manometrze. Poziom trudnosci troche wiekszy niz podlaczenie przyczepy do kiprowania

154

Odp: 303 - Podnośnik

oki dzięki

155

Odp: 303 - Podnośnik

czyli czym więcej podłoże pod ten odwrócony zawór to on bardziej się zćiśnie i ma dać większe ciśnienie rozdzielacz ...?

156

Odp: 303 - Podnośnik

To jest teoria bo po cos oryginalnie nie kladl tam nikt zadnych podkladek. To prawda cisnienie powinno wzrosnac ale pompa tez juz moze byc na wykonczeniu i to bedzie tylko dorazny zabieg. Zmierz cisnienie potem bedziemy sie zastanawiac

157

Odp: 303 - Podnośnik

Witam panowie.
Posiadam fortschritt zt 323 i mam problem z podnoszeniem ciężkich maszyn. Teoretycznie z tego co wiem to powinien podnieść około 4 t a ja nie mogę podnieść nawet 2 t i nie wiem co może być nie tak. Jak podnoszę coś cięższego to mi bardzo rozdzielacz buczy. I teraz nie wiem czy to pompa podnośnika jest wyjechana czy rozdzielacz. Może ktoś wie gdzie mógłbym dostać odpowiedni do fortschritta rozdzielacz czy też pompe podnośnika?

158

Odp: 303 - Podnośnik

Adam tematy hydrauliczne sa walkowane non stop, poczytaj. Najpierw pomiar cisnienia. U mnie jak rozdzielacz buczal i slabo podnosil to pompa ruska wyleczyla ten temat... wg mnie jak bym mial zmieniac rozdzielacz to na pewno nie na oryginalny i pompe zalozyl bym jeszcze raz ruska.

159

Odp: 303 - Podnośnik

O cisnieniu to ja wiem. Chciałbym tylko wiedzieć jaką konkretnie mogę tam pompę i rodzielacz włożyć, jaką wydajność musi mieć itd.Nie chcę oryginalnej. Jakieś przykłady.

160

Odp: 303 - Podnośnik

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=3924&p=1
A pompe nsz50 prawa. Kamil z forum handluje takimi swapami znajdziesz go na olx lub jak masz troche pojecia to samemu przerabiaj