21

Odp: Jaki wybrać agregat

No właśnie ale z tego co wiem to mało jest wahadłowych głównie widziałem wirnikowe , bo wahadłowe chyba nie zdawały egzaminu  coś tam sie rwało chyba mechanizm napędowy tej brony jak coś się dostał kamień   . Mam czy nie mam racji ????  :hmmm:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

22

Odp: Jaki wybrać agregat

Ja nie wiem czy ten mechanizm się psuje bo nie posiadam ale w przyszłości jak się będzie zmieniać na aktywny to tylko wirnikowa bo wahadłowa aż takiej roboty nie robi.

23

Odp: Jaki wybrać agregat

Ja mam aktywny, polecam!

24

Odp: Jaki wybrać agregat

ja tez mam agregat aktywny 3 metrowy i siewnik razem... ciągam ją forszajem 303 i spokojnie daje rade... big_smile sieje nastepny dzien po oraniu i pole równe...:D

25

Odp: Jaki wybrać agregat

Marku skoro ma ciężki wał packera to powinien dobrze konsolidować ziemię ,to nie mam pojęcia co u twojego sąsiada jest nie tak . A do agregatów aktywnych ,znajomy sieje takim agregatem + MF 110 koni i daje radę. najważniejsze żeby ciągnik to wszystko podniósł.

26

Odp: Jaki wybrać agregat

ja mam agregat aktywny 4m i zetor 12045 z nim chodzi na 3 polowej lub 1 szosowej

27

Odp: Jaki wybrać agregat

Ale ten agregat jest razem z siewnikiem? i 12045 razem z siewnikiem daje radę to unieść???

28

Odp: Jaki wybrać agregat

nie to sam agregat mam siewnik 4m fiona ale boje sie to laczyc bo ciagnik przewazy fiona ma skrzynie 500kg myslalem o spieciu tego z liazem ale brak wom

29

Odp: Jaki wybrać agregat

Tak myślałem .Jedynym i tanim wyjściem jest zakup T150 Koszt około 15000 i w pole siać.

30

Odp: Jaki wybrać agregat

pracowalem t150 fajna maszyna sasiad ma i bralem od niego do orki moj agreget to maschio mosze zmieniac obroty walka na1000 bo taki jest frez na walku brony ale ciagnik ma lzej t150 ma zmienne obroty walka ale frezu sie nie wymienia myslalem o tym ciagniku ale padlo na liaza bo ma lyzke a obornika troche posiadam i 3cylindrowy international na pryzmie sobie nie radzi

31

Odp: Jaki wybrać agregat

Chłopaki co mi polecicie tj. jaki agregat do forszaja i mojej amazonki? ziemie mam średnie. III kl. Myślałem nad biernym bo aktywny za dużo paliwa zżera. Jak bierny to 2 rzędy wystarcza czy trzeba 3 i jaki wał rurowy wystarczy czy coś lepiej ugniatającego?

Rolnik z powołania:-)

32

Odp: Jaki wybrać agregat

ja do siewnika mam z 2 rzędami, przedni wałek strunowy i na tyle duży, masywny packer i z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć że lepiej sprawował by się gdyby miał 3 rzędy i na tyle croscilla. Gdybym się nie bał o podnośnik czy da radę to zapewne w takim zestawieniu bym kupił. Jeśli podnośnik masz ok i chcesz bierny to 3 rzędy i croscill. 3 rzędowy jest dłuższy od 2 rzędowego co wydłuża cały zestaw i obciąża podnośnik. Croscill jest cięższy od packera i to dość sporo ale robotę robi o niebo lepszą.

gg 5118068

33

Odp: Jaki wybrać agregat

podpisuje się pod tym co zorak  pisze...

34

Odp: Jaki wybrać agregat

Mam podobny zestaw jaki opisuje Zorak czyli z przodu wałek strunowy ,trzy rzędy zębów ,croscill i na to siewnik saxoia bez hydropaku wszystko na szerokość 4,2m jako ciekawostkę powiem że sam wał waży tonę a nad nim jest siewnik który z zbożem ma kolejną tonę .Dodatkowo na tył zakładam bliźniaki a na przedni tuz wał oponowy żeby ugniatał między kołami . http://images44.fotosik.pl/313/85524c2377c2413fm.jpg

35

Odp: Jaki wybrać agregat

A producenci odradzali mi 3 rzędy ze niby będzie się zapychał, inni ze różnicy wielkiej nie będzie w uprawie więc po co przeplacać

Rolnik z powołania:-)

36

Odp: Jaki wybrać agregat

ale czym się będzie zapychał ?? przecież nie masz uprawy uproszczonej. Kolega ma 3 rzędy i 4m szerokości z unii i wymontował środkowy rząd aby właśnie się nie zapychało ale założył ponownie bo lepiej uprawia. Jeśli jest obawa o zapychanie to można ewentualnie wymontować 2-3 zęby a resztą troszkę porozsuwać. Z doświadczenia (a to jest chyba najważniejsze) i po testach mojego agregatu i ciągnika na pewno wziął bym 3 rzędy i croscilla bo przy mocno zbitej ziemi 3 rzędy dokładniej (bez omijaków) spulchnią a croscill lepiej rozbije bryły. Nie twierdzę że 2 rzędy i packer źle uprawia - po prostu można lepiej wink

gg 5118068

37

Odp: Jaki wybrać agregat

Tylko czy forszaj to uniesie? Masz jakieś zdjęcia pola po uprawie?
Ja myślałem tak kupić 2 rzędy i packera, jak kiedyś się dorobię jakiegoś ciągnika ok 80-90 KM to forszajem orałbym a tym siał, ale z drugiej strony to orać pasuje wcześniej żeby ziemia osiadła a później siać więc problemu z przepinaniem nie byłoby wielkiego. Tylko zostaje kwestia kasy taki agregat jak pisze zaorak to 10 tys minimum, a modernizacji jeszcze długo nie będzie więc... Pomarzyć zawsze można.

Rolnik z powołania:-)

38

Odp: Jaki wybrać agregat

zdjęcia muszę poszukać ale wątpię abym coś miał - sprawdzę. Robotę robi dobrą - przynajmniej ja jestem zadowolony. Ja robię orkę co najmniej 2 tyg wcześniej i jak się uleży (najlepiej po deszczu) lecę w poprzek bronami (ciężkie 20) lub samym agregatem (jak szybko się jedzie to ładnie wał rozbija). Kilka dni poleży, później nawóz i siewnik z agregatem. Jak znajdę fotki to zobaczysz że ładnie pole wygląda.

gg 5118068

39

Odp: Jaki wybrać agregat

Zorak to strasznie dużo uprawek przed tym sianiem wykonujesz. Ja myślałem że orka i od razu siew tym zestawem.

40

Odp: Jaki wybrać agregat

Ja tez nie planuje nic robić po orce tylko tym jechać co go jeszcze nie mam, jak miałbym po orce jeszcze coś uprawiać to nie szukałbym agregatu uprawowo-siewnego tylko uprawowy taki jak ma scorpion

Rolnik z powołania:-)