41

Odp: Jaki wybrać agregat

Ja mam przy moim agregacie z przodu wał do tego 3 rzędy łap i z tyłu croskill sieje na ostrą skibę i robotę robi naprawdę dobrą a sam agregat bez siewnika waży 1500 kg.

42

Odp: Jaki wybrać agregat

Błazej masz foty?
I tu pytanie dla fachowców czy forszmak to podniesie trzeba dodać ok 500 siewnika wiej jest lekko licząc 2t coś mi się wydaje ze będzie problem

Rolnik z powołania:-)

43

Odp: Jaki wybrać agregat

Wzmocnisz podnośnik i powolutku da raade, tylko z martwą pompą nic nie zdziałasz...

44 Ostatnio edytowany przez Pajej (2011-06-15 21:08:29)

Odp: Jaki wybrać agregat

Ja to mam kolczatkę do pługa to wstępnie uprawi tylko muszę najpierw ja doczepić a żeby to zrobić to muszę coś zrobić z przodkiem pługa bo już tyle razy był spawany ze na pewno nie wytrzyma. Więc jak coś będę kupował to albo kupie 2 rzędy i packer, (mówicie ze rurowy jest do niczego?) albo kupie coś takiego.
http://otomoto.pl/agregat-uprawowy-land … 67697.html
http://otomoto.pl/agregat-uprawowy-rau- … 45529.html
Troche więcej zachodu bo majpierw trzeba by było jechac tym póżniej siewnikiem ale różnica w cenie pomiedzu uprawowym a uprawowo siewnym takim jak mi radzicie jest ogromna

Rolnik z powołania:-)

45

Odp: Jaki wybrać agregat

Marku polecam aktywny... Siałem rzepak na ostrą skibę... ładnie pole wyglądało po siewie...

46

Odp: Jaki wybrać agregat

Ja w tym roku robiłem testy i mój wniosek jest taki.
Agregaty są bardzo fajne ale drogie ( w zakupie i użytkowaniu) Wobec tego monstergaraż dostał zlecenie na 6 metrową włókobrnę ciąganą. Robotę robi przepiękną, a w planie jest jeszcze dorobienie drugiego rzędu bron. Tanio i przeskutecznie. Problemy są tylko z przemieszczaniem się z pola na pole ale to jest ból do przełknięcia. Z uwagi na ceny paliwa (gdziekolwiek by go nie kupować to i tak drogo) siał będzie Ciapek na razie Poznaniakiem, a jak się poprawi to Saxonią ale Ciapek.  Włókobroną jadę raz wzdłuż skiby i raz w ukos. Równo jak na stole. Po tym idzie Poznaniak i za nim wały jedno i drugie Ciapkiem. Tanio szybko i skutecznie. Jak Saxoni nie podoła ciapek to jest w zapasie Zetor 4011

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

47

Odp: Jaki wybrać agregat

http://img545.imageshack.us/img545/1195/zdjcie0243rv.jpg

48

Odp: Jaki wybrać agregat

saxoni ciapek nie da rady ..  nie ma opcji  ....

Pajej jak cchesz to ci sprzedam swój agregat jest w lepszym stanie niż te co pokazałeś na fotkach

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

49 Ostatnio edytowany przez zorak (2011-06-15 22:38:07)

Odp: Jaki wybrać agregat

maksx napisał/a:

Zorak to strasznie dużo uprawek przed tym sianiem wykonujesz. Ja myślałem że orka i od razu siew tym zestawem.

czy dużo ?? jeden przejazd. Nie ma takiej opcji abym na mojej ziemi posiał w skibę - po prostu się nie da. Trzeba czymś przelecieć, najczęściej są to brony bo szybko (ale musi być po deszczu) a jak sucho to agregat bo wtedy wał robi robotę.

blazej właśnie o takim agregacie mówię: 3 rzędy i croscill - żałuję że takiego nie wziąłem.

gg 5118068

50

Odp: Jaki wybrać agregat

Papej mnie mój agregat uprawowo-siewny kosztował 1800zł + dzień roboty
Te kultywatory przedsiewne  to nie kultywator raczej  brona sprężynowa. Sąsiad ma taki zestaw robi to taką robotę jak brona 20 z wałkiem
Jak nie masz kasy na porządny  agregat to zrób sobie samoróbkę jak ja
http://img853.imageshack.us/img853/7522/dsc00037zx.jpg

Uploaded with ImageShack.us

51

Odp: Jaki wybrać agregat

wojtas napisał/a:

saxoni ciapek nie da rady ..  nie ma opcji  ....
h

A fionie 4 metry U-355 poradzi?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

52

Odp: Jaki wybrać agregat

MAREKPE napisał/a:
wojtas napisał/a:

saxoni ciapek nie da rady ..  nie ma opcji  ....
h

A fionie 4 metry U-355 poradzi?

Mało prawdopodobne.

53

Odp: Jaki wybrać agregat

powiem tak amozaonkę pusta ma co dźwigac ...  waży  550kg . a jak coś nasypiesz to wybacz ...  z pełną moją amazonką co włazi  do niej 500kg ziarna na spokojnie C 360 ma co robic  z dźwiganiem  więc z 4 metrami  wykluczam opcje .. tym bardziej że masz górki ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

54

Odp: Jaki wybrać agregat

Jak byś zobaczył jak jeszcze kilka lat temu sąsiad Ursusem 355 i Fioną 4 metrową siał po 30 ha dziennie to byś z podziwu nie wyszedł. Na szczęście jest jeszcze kilkunastu świadków, którzy pamiętają te czasy, bo za parę lat nikt nie uwierzy. Sąsiad jest po wylewie i w polu już nie porobi, ale Fiona poszła w dobre ręce i za C-385 lata.
Wracając do Saxoni. W tej chwili swoim Ciapkiem ciągam poznaniaka. 3 spore wory pakuję do skrzyni, 3 na wierzch i w pole. Poznaniak waży w oryginale 450 kg + 300 kg ziarna = 750 Kg i Ciapek daje radę. Saxonia A201 wygląda dość filigranowo i jest tylko 30 cm szersza i ma 2 redliczki więcej od Poznaniaczka. Waży ok 400 kg i wchodzi 250 kg pszenicy. Razem 650. Po tej analizie dokonanej na forum wiem, że niebawem wymienię 2 rzeczy. Pompę hydrauliczną w ciapku i siewnik na Saxonię A201.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

55

Odp: Jaki wybrać agregat

Marku staruszek ma A215 i lata 360 jeżeli chodzi o ciąganie to zero problemu, natomiast z podniesieniem pełnego zasypanego siewnika jest już problem tzn podnosi z bólem. Nawiasem mówiąc dobry siewnik, prosty.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

56

Odp: Jaki wybrać agregat

Marku jeśli zamierzasz zmienić siewnik to możne na coś takiego
http://allegro.pl/siewnik-zbozowy-juko-i1657379198.html
Ja sieje takim już trzeci rok nawóz wysiewasz za jednym przejazdem
rząd nawozu pomiędzy dwa rzędy zboża 
wschody bardzo ładne  fakt ciągnę mtz-tem  i myślę o jakimś prostym agregacie do tego siewnika.

57

Odp: Jaki wybrać agregat

Wszystko OK tylko ekonomia trwale wybiła mi z głowy agregat uprawowo-siewny. Nie zamierzam forszem ciągać sprzętu uprawowego węższego niż 5 metrów(nie licząc pługa i grubera). Siewnik Saxonia będzie chodzić za ciapkiem - dzisiaj sprawdziłem - masa porównywalna z poznaniakiem. Ma być tanio, tanio, najtaniej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

58

Odp: Jaki wybrać agregat

Właśnie to ekonomia bo odpada siew nawozu tylko faktycznie u Ciebie 
ten siewnik do czterdziestki jest za ciężki a do forszaja za mały.
Ja mam ziemie lekkie i bardzo lekkie i mam zamiar jak tylko czas pozwoli
spłodzić agregat dwa rzędy dziabek plus wał i połączyć z moim siewnikiem
który ma też swój wałek i myślę że na moje gleby to w zupełności wystarczy.
Za jednym przejazdem załatwię trzy rzeczy:
wysiew nawozu -uprawę i siew zboża i myślę że całość zamknie się w granicach
siedem do ośmiu litrów napędu(oo lub on) na ha ciągnąc zestaw MTZ-tem.

59

Odp: Jaki wybrać agregat

ja słyszałem że takie siewniki co sieja nawóz i ziarno to nie sprawdziły sie bo ziarno w towarzystwie nawozu gorzej kiełkuje. Próbowano robić siewniki co nawóz sieja głębiej a ziarno płycej ale tez coś nie tak było. Wiec naukowcy pozostają zgodni w tradycji tj. nawozy wymieszać z gleba na głębokość 20cm. w praktyce to ja jesienią daje pod orke siewną a wiosna pod kultywator, ale na pewno nie wpuszczam go na 20 cm

Rolnik z powołania:-)

60

Odp: Jaki wybrać agregat

U mnie w skibę nie da rady siać żadnym agregatem nawet aktywnym. Sąsiad ma Kvernelanda aktywnego z siewnikiem nadbudowanym, a orkę i tak musi na raz agregatem biernym przejechać. Docelowo u mnie uprawa będzie wyglądała tak
1 włokobrona         ok2,5 l ON/ha
2 Lejek                 ok  1 l ON/ha
3 agregat B-231     ok2,5 l ON/ha
4 Saxonia A-2??     ok   3 l ON/ha
5 Wały B-503         ok   2 l ON/ha
----------------------------------
Razem                   ok  11 l ON/ha + 10% na rozkurz to i tak nie jest źle.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia