81

Odp: Jaki wybrać agregat

Ty mi powiedz jaka ma być struktura mojej gliny żeby się sama uprawiała..

82

Odp: Jaki wybrać agregat

Młotkiem pięciokilowym. Raz w grudę raz w czoło, glinie nie zaszkodzi, ale na głupotę lepszego lekarstwa nie wynaleziono.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

83

Odp: Jaki wybrać agregat

Najważniejsza  zasada  jest  taka  żeby  nie  uprawiać  gleby  na  hama  jak  jest  zbyt  mokro  bo  niszczy  się  strukturę  gruzełkowatą na  lata , z ziemi  robi  się  beton i  przez  kilka  lat  nic  rosnąć  na  niej  nie  chce . Trzeba  robić  uprawki  żeby  nie  dopuścić  do  nadmiernego  przesuszenia  gleby , intensywnie  wapnować  i dbać  o  zawartość  pruchnicy .  jeżeli  dbamy  o  to  wszystko  to  nawet  najgorsze  gliniochy  z czasem  stają  się glebami  lekkimi  w  uprawie.

84

Odp: Jaki wybrać agregat

dragon masz gdzieś wogóle gline ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

85 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-06-20 22:54:30)

Odp: Jaki wybrać agregat

żeby nie drenacja to bym w polu miejscami  siał jęczmień    dopiero w sierpniu zanim by gleba  wyschła smile albo bym  ryby łowił smile Glina potrzebuje  mroźnej zimy , ciężkiego walu i dużo paliwa.

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

86

Odp: Jaki wybrać agregat

Widzisz dragon to nie takie proste jak mówisz. Stwierdzenie z czasem obejmuje chyba kilkadziesiąt jak nie kilkaset lat..

87

Odp: Jaki wybrać agregat

dragon zapraszam się na orki ... zobaczysz gline ... po wapnowaniu .. i inhnych specyfikach ...  najlepiej by byle jaki deszczyk poleciał to z miejsca nie rusza się samym ciągnikiem ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

88

Odp: Jaki wybrać agregat

glinę da się urobić. trzeba ładnych kilkanaście lat ale się da. Nigdy to nie bedzie czarnoziem....
Ja od 10 lat ładuję w swoje gliny słomę  ( kiedyś szła dla świń  albo z dymem) widzę już efekty

89

Odp: Jaki wybrać agregat

Dlatego piszę że to proces który trwa... a i nie zawsze przynosi pożądane efekty...

90

Odp: Jaki wybrać agregat

ja ta słome od wieków tam zostawiam i jakos nie widze różnicy ...  chodź ostatnio nawet ciężej szło big_smile pewnie przez deszcze big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

91

Odp: Jaki wybrać agregat

Sieje na przemian rzepak - pszenice na glinie i co roku lepiej się  uprawia.

92

Odp: Jaki wybrać agregat

ja sieję na przemian pszenicę i rzepak, słomę zostawiam i w uprawie jakoś różnicy nie było...

93

Odp: Jaki wybrać agregat

A dajesz wapno

94

Odp: Jaki wybrać agregat

pewnie... wapnuję co 3 lata... do tego daję wap-magu trochę pod rzepak

95

Odp: Jaki wybrać agregat

Ja od trzech lat nawet nie orzę a to co było 10lat temu to niebo a ziemia

96

Odp: Jaki wybrać agregat

po rzepaku też nie orzę... głębosz, talerzówka i jazda... i w to sieję pszenicę...

97

Odp: Jaki wybrać agregat

Ja ani pszenicy ,  ani rzepaku nie orzę (tylko gruber i agregat uprawowo siewny) w tym roku 4 raz tak będzie i na razie super jest pszenica mimo że od 4tygodni spad pierwszy porządny deszcz

98

Odp: Jaki wybrać agregat

mam pytanie cz fortschtitt pociągnie i podniesie taki agregat http://www.poleasingowa.pl/pl/sprzet-po … her-4m-r-s

99

Odp: Jaki wybrać agregat

bez problemu smile

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif

100

Odp: Jaki wybrać agregat

Pociągnie i podniesie tylko spora kasa mi sie wydaje jak za taki używany sprzęt....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726