141

Odp: Jaki wybrać agregat

Rozchodzi się o pompy własnej produkcji do opryskiwaczy ?


(coś usuneło mi posta )

142

Odp: Jaki wybrać agregat

Byłem w burakach z motyką i miałem czas pomyśleć że może jeszcze produkować zbiorniki do opryskiwaczy. Skojarzyło mi się jak Sławek napisał, że dorobił się na częściach których za dawnych czasów dużo schodziło, a właśnie z tego co mi ojciec opowiadał nie szło dostać zbiorników do opryskiwaczy. Sam kupił z dziadkiem z skr po znajomościach taki szczelny że najpierw myszy wygonili a później dopiero do domu.

143

Odp: Jaki wybrać agregat

Grzegorz 89 i Tadeuszchelinski mają po jednym plusie. Wszystkich trzech nie zgarnął nikt.
Jan Bury zlecił wykonanie wałka opryskiwacza o większym wykorbieniu. Reszta była ta sama. Bardziej tłukło, dawało większe ciśnienie. Przepony wytrzymywały to bicie, bo jeszcze z Chińskich klapek nie były robione.
Rzadko jestem w Firmie Jan Bury, a jak już jestem to Janek mnie nie poznaje. Odwdzięczam się tym samym. Rozumiem, on wielki pun, z plebsem nie będzie się koligacił.

144

Odp: Jaki wybrać agregat

sławek 42 napisał/a:

bo jeszcze z Chińskich klapek nie były robione.

Co do chińskiej gumy tam jest zły skład kauczuku, jest w nim za dużo kału, a za mało czuku dla tego jest nie trwała i śmierdzi :nooo:

145

Odp: Jaki wybrać agregat

Panowie z jaką talerzówką poradzi sobie 323 tak, żeby robić podorywkę na biegu II-4, III-2. Chodzi mi głównie o szerokość i jaki układ X czy V ?

146

Odp: Jaki wybrać agregat

do 3,5m poradzi bez problemu. Ja mam Unie Cut L 3.2m i forszem smigam III-2 a jak górkim ostre to II-4 smile uklad oczywiście X

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

147

Odp: Jaki wybrać agregat

Ok, dzięki smile Jeżeli jako tako wyjdę w tym roku po tych żniwach to będę chciał kupić

148

Odp: Jaki wybrać agregat

http://zapodaj.net/1565f4b8d9a97.jpg.html  http://zapodaj.net/220f42b1ed40e.jpg.html    http://zapodaj.net/7f67e01d840d0.jpg.html

mdw

149

Odp: Jaki wybrać agregat

Yukosław ile go ceniłoeś 2,5 tys.????

150

Odp: Jaki wybrać agregat

Ale jaki? Bo ten nie jest do sprzedania.

mdw

151

Odp: Jaki wybrać agregat

Myślałem o Twoim ładny

152

Odp: Jaki wybrać agregat

Nie nomnie on wyszedl 3 lata temu 4,5 tys , predzej miałem  fortrschritta , w sumie dalej mam ... to co z niego zostało.

mdw

153

Odp: Jaki wybrać agregat

Panoczki pytanko mam. Czy coś wiecie o tym wynalazku: http://otomoto.pl/agregat-talerzowy-upr … 88644.html
Cena kusząca. tylko ciekawi mnie jak to w realu wygląda. MIał ktoś do czynienia z tym cudem techniki?
Ewentualnie jakieś propozycję na agregat 3m półzawieszany, najlepiej na talerza 560 i wał minimum packer (mile widziany croscill).
Miałem chrapkę na nowego sharka w wersji półzawieszanej na wale oponowym, ale jak cena się potwierdzi to z lekka za wiele jak na poje możliwości - podobno w granicach 26000 netto.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

154

Odp: Jaki wybrać agregat

ta talerzówka wyglada nie źle myśle że by chodziła super że jest pół zawieszana, ale rozumie że to ma być do uprawy po żniwnej. a wał to tylko croskill gómowy to nie wypał

155

Odp: Jaki wybrać agregat

Nie wiem jak ten model ale ogólnie sprzęt marnej jakości ,cierpi na pękające i rozrywające ramy.

156 Ostatnio edytowany przez bamreras (2014-01-09 23:06:40)

Odp: Jaki wybrać agregat

no właśnie to ma służyć i do siewu i do uprawy pożniwnej.
Chciałem wziąć zawieszany ale obawiam się że forsz może mieć za słabe zawiesia ramion. dźwignąć powinien bo pompe mam naprawdę zdrową, ale zawiesia znowu mi się nie podobają.
Waga zawieszanego np. sharka z wałem rurowym to około 1200kg. Do tego dodatkowa masa packera czy croscilla i talerzy 560. Robi się tego spokojnie 1500kg, do tego siewnik ze zbożem to kolejne 750kg.
2250kg dla tych zawiesi wydaje mi się zabójcze, tym bardziej że już mam jedną stronę spawaną....
Cały czas czekam na oferty innych dealerów agregatów shark półzawieszanego, lub zawieszanego +wózek z dyszlem.
A może macie jakieś inne sprawdzone marki.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

157

Odp: Jaki wybrać agregat

bamreras  to kup dwa nowe  łaczniki centralne  od  dużego zetora 
po obcinaj   końcówki  z jajami
i przyspawaj w miejsce starych ciegien . ja tak mam zrobione już drugi rok  lata  i  nie ma mowy zeby coś sie urwało  a sam mam agregat talerzowy 3m    który z siewnikiem waży prawie 2.5 tony i na rozłozonym agregacie bujało juz mnie sporo razy i nic sie nie urwało

GG 16238418

158

Odp: Jaki wybrać agregat

Kamil  dobrze gada . Mi w oryginalnych już kończy się gwint od  tego  urywania  i przyspawywania  z powrotem ... A targam Khuna  mastera 102  hmm

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

159

Odp: Jaki wybrać agregat

będę musiał to zrobić. tylko czy brać najtańsze (agro rami) czy może coś konkretniejszego?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

160

Odp: Jaki wybrać agregat

takie  jedno ciegno kosztuje 100 zł  wiec   nie są to duże pieniądze

GG 16238418