21

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Napisz mi cos więcej jak to działa jak się tym steruje itp.

Rolnik z powołania:-)

22

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

no to tak pajej ...

w tym cały  szeczegół  ze nie potrzeba sprzegła , ani  nie masz obawy że je spalisz  ...
  do tego na drodze nie musisz gazowac podczas zmiany biegu bo   tam są stopnie predkości   można to i nazwac biegami  .. w Dominatorze 105 zamontowali 2 takie stopnie  pierwszy na pole wolniejszy ale silny  a drugi na szose  czyli troszke szybszy i słabszy ... (max 27km\h )
  napęd jak wygląda to jak tak chcesz to zrobie szczegółowe zdjęcia na swoim modelu i ci wszystko opisze
ale po krótko to tak ...  pompa napędzana paskami klinowymi     od pompy ida gróbe węże hydrauliczne  wytrzymujace 250bar   przy skrzyni na dole masz silnik hydrauliczny  co wszystko napędza ...  w kabinie masz pseudo dżoja  którym sterujesz całą jazde   im dalej  dżoja pchniesz do przodu tym szybciej będziesz jechał ...  a jak dasz na środek to  kombajn stoi   jak ta sama wajche pchniesz do tyłu to  jedziesz do tyłu ... tylko trzeba uważac z prędkością przesunięcia tej wajchy  bo można wyleciec  razem z szyba do hederu big_smile  albo postawic kombajn na dęba ... jeżeli hydrostat   prężnie działa ...

tu jest zdjęcie  i zaznaczyłem która wajcha to pseudo dżoj a która od tych stopni prędkości
http://images37.fotosik.pl/798/fb54e4651a3ad3a2m.jpg

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

23

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Dzieki wojtas to mi w zupełności wystarcza a jak to sie sprawuje na pagórkach?
zdjęć nie rób bo zasadę mi wytłumaczyłeś wystarczająco dobrze

Rolnik z powołania:-)

24

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

na pagórkach hmm  czyli że co ... jak chcesz się zatrzymac z górki lub pod górkę ??  o to ci chodzi ??  jeśli tak to ci powiem że jak  dasz tego dżoja w pozycje  stop   czyli na sam środek by pompa nie dawała ciśnienia ani do przodu ani do tyłu to    go  nie ruszysz ...   chyba  wyłaczysz  któryś stopień predkości dasz tak jakby na luz to dopiero by się stoczył ... w przeciwnym razie koła zablokowane ...

  a błoto  na polu jest nie straszne  nie zatrzymasz tego   no chyba  że   już wisi  na spodzie   ale tak to jak na razie dopiero raz od kąd mam kombajn na hydrostacie czyli juz łącznie 7 lat  to  tylko raz mnie wyciagali  ciągnikami  bo  praktycznie nigdy nie popuszczam ,,,    przechodzi wszystko   jest coś fajnego w tych skrzyniach na zasadzie automatycznej blokady  zaczyna kopac to bez wzgledu na nic załącza się 2 koło i jazda  a jak mu mało to się szybko podnosi i szybko opuszcza heder i  go wbija w ziemie i jedzie dalej big_smile  nie zagotuje  się hydrostatu  przynajmniej mi się nie udało ....  ja osobiście polecam te napędy 

Kiedyś jak miałem 105 to zaczeła się pierw pocic później ciec olej z pompy  to w ciągu  jednego dnia z kumplem rozebraliśmy ta pompe poskładalismy i chodzi do dziś   w zeszłym roku  podkładałem taką 2 pompę  u kumpla w dominatorze 85 bo tez się zaczeła pocic tongue  nic strasznego powiem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

25

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Przekonałeś mnie do tego jak mój złom będzie za mały to pomyślimy, ale puki co mam problemy z rozwojem a problem nazywa się mama:-)

Rolnik z powołania:-)

26

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

spokojnie  mama się da przekonac tongue  u nas za pierwszym claasem tez nikt nie był przekonany  ,,, zapierali się jak żaba błota że bizon  jest lepszy .. bo cześci wszędzie dostępne ...  a teraz to bizona na podwórko nie wpuszczą big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

to nie o to chodzi ale na te moje 37ha (najnowsze wyliczenia przy wypełnianiu wniosku) wystarcza mi mercator a więcej ha nie chce mi pozwolić wziąć w dzierżawę, zawsze temat pola kończy się kłutnią

Rolnik z powołania:-)

28

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

No patrz,  skąd ja to znam hmm  Tyle że ja mam tylko 19 ha swojego i 6 dzierżawy. A już jest płacz i kłótnia,

29 Ostatnio edytowany przez Pajej (2011-05-05 18:29:52)

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

nie no ja z ojcem własnego mamy niewiele ponad dychę resztę to dzierżawy, więc dzierżaw jest dużo więcej niż własności ale jak tu nie brać jak pola nie przybywa a nie tylko ja chce się rozwijać więc jak nie ja to ktoś inny łapnie. Warunki są genialne bo dopłaty biorę płace podatek i czasem jeszcze jakąś stówę do półtorej od ha więc nic tylko robić...
Scorpion czy wszystkie mamy są takie same???

Rolnik z powołania:-)

30

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

u mnie tato płacze...  a mamy  19 swojego a  8 dzierżaw ...  więcej się dzierżaw nie skołuje bo nie ma skąd ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

31

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Ja na szczęście mam super tatę pomaga mi ile może a jeszcze może dużo bo jest stosunkowo młody na strukturalną jeszcze się nie łapie. chodzi załatwia pole, reperuje sprzęty zna sie na tym lepiej niz ja, no i w polu wymiata ciągnikami, tylko forszaja bardzo nie trawi ale jak trzeba to i nim pomyka

Rolnik z powołania:-)

32

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Skąd ja to znam jak kupowaliśmy kombajn to mama była zła i do tej pory jej jeszcze nie przeszło do końca he he wytyka mi nawet w którym miejscu jest farba na kombajnie odpadnięta

33

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

A tu Ci bez oporów łykają kolejne hektary, a jak gospodarstwo 60-100 ha kupi ( bo takie grasują najbardziej) to nie ma szans na odkupienie ziemi

34

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Staruszki są the best. Też przez to przechodziłem - przechodzę. Ale nie ma co na nich patrzeć. Oni są nauczeni, że w gospodarstwie wystarczy kilka ha ziemi, dwie krówki, 10 świnek i trochę kurek.
Nie patrz na nich - rób swoje.

35

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Nie wszyscy  staruskowie są tacy mój to należy to tej innej grupy . smile Od początku zaczął inwestować w gospodarstwo i maszyny to znowu jego starzy mu truli :  a po co , a do czego  i to się odbiło na gospodarce i zdrowiu psychicznym też i parę  inwestycji przepadło . hmm Tak więc najważniejsze to trzymać się kupy bo kupy nikt nie rusza tongue big_smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

36

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Ja mam 43 ha własnego i 40 w dzierżawie i cały czas staram się dobierac dzierżaw , ojciec mówi że jestem działkowiec , matka że za duzo  ale do ojców mam kilometr i jak rozmowa schodzi na zły tor to ide krowy obrządzać i fjut. Powiem tak ziemi nigdy za dużo a jak usłyszę że gdzieś jest ziemja do wydzierżawienia to zapala mi się czerwona lampka we łbie i robje wszystko żeby się dogadać , oczywiście w granicach rozsądku.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

37

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Panowie czy do dominatora 100 lub 105 heder 4metrowy nie będzie przy mały? I czy na zlegach spalanie przy takim hederze nie będzie wykańczające portfel? Mowa o silniku Merca.

38

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Najwyzej bedziesz szybciej kosił, ale powinien byc 5 m

mdw

39

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

jak chcesz claasa z hederem około 4 m to szukaj coś z 8X albo 7X

E 516 na części
Telefon 695 076 269

40

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Laszek tylko te nowsze to już inne pieniądze. A właśnie jest kilka sztuk 100 i 105 z hederem 4m. Właśnie pytam bo z tymi 5metrowymi na polu wymiatają, a przecież gdzieś jest ta granica prędkości tongue