41

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

miałem obydwa  4.5m koszenia nie wiem skąd ci się wzieło 4 m co najwyżej 3.9m ale to będziesz ganiał po polu ... co przy gęstym zbożu  kosa nie nastarczy  bo przy predkościach  powyżej 10 na godzinę pasek napędzający targaniec nie domagał 
jeśli trafisz na silnik om360   jakieś 170 koników to spalanie nie przekroczy 17lna godzinkę   niby 6 turbo mniej palą ale nie wiem czy ci się uda z takim silnikiem znaleźć  te modele
4.5m był by dobry

ja znalazłem i oglądałem 98SL z 5.1m muszę dobrze to przemyśleć

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

42 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-12-20 20:02:41)

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Wojtas a ten silnik mercedesa om360 to jest rzędowa 6stka czy już jakiś widlasty? No dokładnie to hedery pewnie 3.9m ale tak napisali do ogłoszenia. Jest jeden z dwoma hederami w tym jeden do rzepaku model 105 sieczkarnia, i nie wiem może się zainteresuję. Pożyczę kaskę od staruszka jak zechce. cena 22tys za komplet. Zobaczymy, trochę się nakręciłem na te sprzęty, sam po sobie widzę wink
Wojtas a jak te perkinsy chodzą? Ogólnie perkinsy raczej dobre silniki, ale jak dokładnie te classowskie? Bo nie wiadomo co się trafi...

43

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Grzesiek, a ja bałbym sie starego claasa, widze po swoim, awari mało mniej niz w bizonach

Rolnik z powołania:-)

44

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

perkinsa  też się boję .... nie wiem czemu może to złudne ale jednak ...
105 za 22 tys ? to co to jest ?

tam powinny być tylko rzędówki

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

45 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-12-20 22:27:19)

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Wojtas śląskie województwo jakbyś chciał obejrzeć to mógłbyś, tylko mi pasowałby tongue http://olx.pl/oferta/sprzadam-claasa-CI … 6LGHr.html
Masz Wojtek nie będę cudował, choć powiem szczerze, ze jakby się kręciło wszystko to nawet dopożyczyłbym kaskę i pojechał obejrzeć.
Pajej wszystko się psuje. Ojcu stanęły wtryskiwacze w santa fe a wczoraj wszystko grało. To są tylko graty. U mnie bizon nie psuje się jakoś bardzo,ale chcę zwiększyć wydajność i kupić coś z kabiną. Jakbym kupił 105 to zwiększyłbym 2razy big_smile

46

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

W sąsiedniej wiosce gościu ma dominatora 100 co już kiedyś pisałem i ma w nim perkinsa V8 bez turbo 180 km. Silnik mu się zatarł ale z własnej winy. Za remont zapłacił majątek ale ostatecznie jest zrobiony jak być powinien i bardzo go sobie chwali, mówi że mało mu pali

E 516 na części
Telefon 695 076 269

47

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Tu silnik merc 180koni poniekąd i hedery 4.5m. Myślę że byłbym zadowolony z tego ustrojstwa jakby się chciało kręcić. Do odważnych świat należy.

48

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

hmm zdjęte wariatory ... ciekawe co to znaczy w jakim celu  ?jakie wariatory   te po prawej stronie między odrzutnikiem a bębnem młócącym ?  hmm gdzie zgubił obudowy ?z prawej i lewej strony ? czujniki awaryjności  działają ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

49

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Jutro zadzwonię i się wypytam co i jak, bo to w sumie trochę dziwne. Jakaś awaria na koniec żniw i oddali się na koniec? Jakby nie było to jeżeli napęd działa i silnik jest ok to myślę że warto.

50

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

tylko z ceny tak ze 4 tys w dół ...:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

51

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Wojtas to musiałbym jeszcze bliżej Ciebie szukać tongue Patrząc na ceny u nas to i tak dobrze. U nas kombajn taki cenią 35tys i to z jednym hederem i to nie powiedziane że wszystko sprawne. Wojtek od Ciebie byłoby ok 200parę km. Jakbym dał Ci dniówkę to przyjechałbyś się obejrzeć rzucić okiem fachowym?

52

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Grzesiu marudzisz ... big_smile fachowym jeszcze czego big_smile
śląskie  jak mnie coś trafii i znajdę coś wartego dla mnie to i tak się tam przejadę ... tongue ale kiedy ? tego to ja nie wiem ...

podjedź zobacz co masz blisko siebie kupować nie musisz nie patrz na cenę ...
jak ci się spodobają jakieś egzemplarze  to wtedy szukaj ...  cos dla siebie ..
.
zobacz dokładnie na silnik merc ma zagadać  bez lęku ... aku nie może być ogromny  taki ze 130Ah ma wystarczyć mocarnia ma sie włączyć na wolnych obrotach  nie może zgasić silnika ....  na pełnej kicie patrz na koła po prawej stronie kombajnu  by nie za mocno skakały ...    sita całe  i równe  wytrząsacze względne ... a reszta da się ogarnąć  aaa pas bęben odrzutnik żeby był w miarę  bo on kosztuje 2 tys ... w razie co  mam jeden na ścianie wisi i czeka smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

53

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

No tak myślę sobie, bo się napatrzyłem na YT jak to po polu zapindala, a mam takie kawałki gdzie mógłby się rozpędzić . big_smile Dobrze że z tym pasem powiedziałeś. Tak myślę może podjadę jutro tylko to będzie model 80, bo ten jest blisko, będzie się dużo różnił?

54

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

hmm 4  klawisze silnik jakiś ze 125km mozna to porównac do bizona

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

55

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Jeden 80 jest 50km ode mnie drugi 85 jest 6km odemnie ale znając handlarza to trup. Podjadę obejrzeć z ciekawości. Choć wszystko w cenie od 30 to warto pooglądać te 105 bo wydajności lepsze. I cóż trzeba dbać żeby mieć stojące zboże. Bardzo głośno i gorąco w tych starych kabinach?

56

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

tak jak w forszu ... w kazdym razie ja tam przez kom podczas pracy gadałem .... i nie trzeba było krzyczeć ... więc wg mnie było dobrze,,  musisz podjechać zobaczyć się dopasować i przemyśleć

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

57

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Wojtek Ty nie bierz tego do siebie jak powiedziałem, że w razie czego będzie na Wojtasa tongue U mnie jeszcze trafiają się zarobki dlatego duży kombajn pozwoliłby mi jeszcze polatać trochę po ludziach. Przy tej obecnej opłacalności pojechać i przywieść gotowy grosz to najlepszy pieniądz.

58

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Jak jest zrobione włączanie młocarni i hedera w tym dominatorze 100, lub 105. W mniejszych 80 i 85 jest na dźwigniach jak w większości kombajnów. W 105 napięcie pasów do uruchomienia młocarni jest zrobione poprzez siłowniki hydrauliczne i rozdzielacz? Po lewej stronie jest coś w rodzaju rozdzielacza jak do sterowania hederem z prawej strony. Widziałem kiedyś na filmie jak gość właśnie dźwignią ruszył i wszystko się uruchomiło. Jednak pewny nie jestem, bo urywek z tego filmu był dość niewyraźny. I jeszcze jedno mnie ciekawi, jak rozwiązane jest mocowanie wariatorów młocarni, i jak na wały odrzutnika i młocarni jest przekazywany napęd? Jest jakiś wieloklin? czego nie zrobione zostało tak jak w większości kombajnów, że wariatory są na osiach wałów odrzutnika, i młocarni?

59

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

W dominatorze 105 włączanie jest dokładnie tak jak piszesz poprzez siłowniki i rozdzielacz po lewej stronie.Jeśli chodzi o napędy podaj  e-mail to podeślę katalog i sobie dokładnie zobaczysz.

60

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

oj Grzesiu
fakt 100 i 105 po lewej  z przodu masz wajchę od rozdzielacza  po lewej lekko w górę włącza się młocarnia samoczynnie poprzez siłownik  przestawisz w praw i pociągniesz w górę włączy się heder w drugą w dół wyłączasz ... rura wysypu otwiera się hydraulicznie a włącza się wajchą po lewej stronie od fotela  w dół młocarnia nie musi chodzić
po prawej w rodzielaczu na konsoli czujników masz 4 pozycje pierwsza do siebie heder w górę od siebie w dół   druga pozycja wysuwanie motowideł o ile występuje  3 pozycja góra dół motowidła 4 pozycja regulowanie obrotów młocarni
po prawej obok fotela masz z tarczą  na około 30 otworów ustawiasz  szczelinę młocarni wlot jeżeli jest też krótka wajcha to ustawiasz też wylot
przekaz napędów  bęben odrzutnik są 3 rodzaje  1 bezproblemowa  czyli 2 koła i pas łączący bęben z odrzutnikiem  jedno to wariator hydrauliczny drugi na sprężynie
drugi napęd to koło na wale młocarni na 3 pas łączy to wariator w prostej lini poziomej z wariatorem na spręzynie talerzowej a to wszystko jest połączone z odrzutnikiem   gdzie znajduje się wariator hydrauliczny  niby najbardziej nie odczuwalny na obciążenia  hmm  miałem w obydwóch właśnie coś takiego ... pękła blacha łącząca 2 wariatory .... czemu nie wiem ... założona nowa i po kłopocie
i 3 wersja (nie widziałem jej) na wielopas   ... niby się przekładało pas w różne pozycje  i regulowało obroty ... coś jak przerzutka w rowerze
na silniku  patrząc z podestu na niego widać po lewej pompę oleju ze zbiornikiem ... wchodzi tam zawrotna ilośc 18l ....  jeżeli hydrostat  to na wysokości sarpetek będziesz miał  zbiornik do hydrostatu  po prawej swupasek taki mały napędzający koło z łańcuchem to załączanie wysypu ...

jak coś jeszczze to pisz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile